آغاز طرح ملی «مسجد کانون نشاط» در کانون‌های مساجد گیلان – خبرگزاری پیشتاز | اخبار ایران و جهان

آغاز طرح ملی «مسجد کانون نشاط» در کانون‌های مساجد گیلان - خبرگزاری پیشتاز | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار پیشتاز، حجت الاسلام رضا حاجتی بعد از ظهر یکشنبه در آئین افتتاح طرح ملی تابستانه کانون‌های مساجد با عنوان «مسجد کانون نشاط» در بقعه متبرکه شاه اولیا شلمان به تاکید بر بهینه سازی اوقات فراغت نوجوانان و جوانان با محوریت مسجد اظهار کرد: طرح ملی «مسجد کانون نشاط» به منظور انسجام، ارتقا و جامعیت بخشی به برنامه‌ها و فعالیت‌های کانون‌های مساجد با موضوع غنی سازی اوقات فراغت کودکان و نوجوانان اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه برنامه‌های تابستانه کانون‌های مساجد در شش محور اجرایی می‌شود، قرآن و عترت، علمی فرهنگی تربیتی، هنری و ادبی، مهارت و کارآفرینی، ورزشی تفریحی اجتماعی، رسانه و فن آوری را از محورهای شش گانه این طرح ملی اعلام کرد.

حجت الاسلام حاجتی با اشاره به تشکیل کارگروه اوقات فراغت کانون‌های مساجد استان گیلان و اتخاذ برنامه‌ریزی‌های لازم جهت اجرای پربارتر طرح اذعان کرد: اجرای برنامه‌های متنوع و متناسب با نیاز جوانان در ایام تابستان موجب جذب نوجوانان و جوانان به مساجد و ترویج فعالیت‌های مسجد با مشارکت این قشر خواهد شد.

وی تقویت رویکرد تربیتی در کانون‌های مساجد را مورد تاکید قرار داد و افزود: کانون‌های مساجد در این ایام با تعمیق و گسترش برنامه‌های تربیتی باید موج آفرینی و جریان سازی کرده و این فعالیت‌ها را در طول سال تداوم بخشند.

مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد گیلان با تاکید بر در نظر گرفتن نیاز اصلی مخاطبان مسجد در اجرای فعالیت‌های تابستانه تصریح کرد: این برنامه‌ها جذاب و با نشاط و با موضوعات متنوع طراحی شده تا در حوزه فعالیت‌های جمعی و کار تشکیلاتی، کادرسازی و مسئولیت سپاری نظام‌مند به نوجوانان محقق شود.

حجت الاسلام رضا حاجتی در ادامه با بیان اینکه از عید قربان تا عید غدیر خم، دهه امامت و ولایت نامگذاری شده است گفت: عید سعید غدیرخم بزرگ‌ترین عید مسلمانان است به همین خاطر به آن عیدالله الاکبر و عید آل محمد (ص) گفته می‌شود.

وی با تاکید بر اهمیت شناخت ارزش غدیر و اینکه بیانگر اهمیت و جایگاه ولایت در حاکمیت اسلامی است تصریح کرد: غدیر روز ولایت و امامت و نشانه تداوم حرکت نبوت در مسیر امامت است تا امت اسلامی با نور ولایت، راه عدالت را بپیماید و با پیوند نبوت و امامت به سرچشمه علم و حکمت الهی دست یابد.

گفتنی است، در پایان این مراسم که با همکاری کانون فرهنگی هنری شهید فخری زاده و جشن سلیمانی‌ها همراه بود، حجت الاسلام ضابطی مدیر کانون به تشریح فعالیت‌های تابستانه کانون خود پرداخت.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آغاز طرح ملی «مسجد کانون نشاط» در کانون‌های مساجد گیلان – خبرگزاری پیشتاز | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آغاز طرح ملی «مسجد کانون نشاط» در کانون‌های مساجد گیلان – خبرگزاری پیشتاز | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.