ارتش در جمهوری اسلامی باعث عزت دین و امنیت مردم است – خبرگزاری پیشتاز | اخبار ایران و جهان

ارتش در جمهوری اسلامی باعث عزت دین و امنیت مردم است - خبرگزاری پیشتاز | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری پیشتاز، آیت الله سید محمد سعیدی در دیدار نعمت محسنی زرین ارشد نظامی ارتش در استان قم که پیش از ظهر امروز در سالن جلسات پژوهشکده علامه طباطبایی حرم مطهر بانوی کرامت انجام شد، اظهار کرد: کلمات اهل بیت (ع) و در ذیل آن کلام امامین انقلاب حکم نماد را دارند که راه و هدف را معرفی می کنند و هرچه تکرار شود تکراری نمی شوند.

وی با بیان اینکه امیرالمومنین (ع) فرمودند ارتش و نیروهای مسلح قلعه هایی برای امنیت مردم هستند، گفت: ویژگی دوم ارتش در کلام امیرالمومنین (ع) این است که باعث زینت حاکمان است؛ ارتش در زمان طاغوت عزت دین نبود؛ ولی در جمهوری اسلامی باعث عزت دین و امنیت مردم است.

تولیت حرم مطهر بانوی کرامت با بیان اینکه ارتش اگر مردمی نباشد قوام نمی گیرد، افزود: نظر امام نسبت به ارتش قبل و بعد از انقلاب متفاوت بود، امام چون رژیم شاه را فاسد می دانست از ارتش می خواست که ضمن حفظ عزت، احترام و شرف ارتش از شاه فاصله بگیرند؛ ولی بعد از اینکه ارتش به انقلاب پیوست امام به شدت از ارتش حمایت کرد.

وی با بیان اینکه امام بعد از انقلاب اعلام کردند که ارتش، ارتش اسلام است و دست کودتاگران و توطیه گران را از ارتش قطع کردند، گفت: امام حتی در زمان مبارزه خود هم برخورد با ارتش را به مردم توصیه نکردند و این به خاطر فهم دینی امام بود و در ادامه به مردم توصیه کردند که قدر این ارتش را بدانید.

آیت الله سعیدی با بیان اینکه در نظام جمهوری اسلامی ایران ارتش احترام دارد، افزود: قوام ارتش به یکپارچگی و استقلالش است و باید در برابر دشمن خارجی در یک صف بایستند؛ ازاین رو امام فرمودند وارد امور جناحی، حزبی و جریان های سیاسی نشوید؛ زیرا ارتش باید فقط برای خدا کار کند و استقلال داشته باشد.

وی گفت: ویژگی دیگر ارتش از نگاه امام این است که ارتش در رژیم های دیگر موجب ارعاب و وحشت مردم است؛ ولی در نظام اسلامی اصلاً این طور نیست و حتی اگر نسبت به مردم خطایی مرتکب شود مورد بازخواست قرار می گیرد.

امام جمعه قم با بیان اینکه ارتش اسلام آرزو می کند که هیچ اتفاقی نیفتد تا مجبور به دخالت شود صلح اولویت اولش است، افزود: ارتش اسلام صلح طلب؛ اما جنگ بلد است و این طور نیست که به خاطر صلح طلبی دست از رسالت خود و نظامی گری بردارد.

وی گفت: حرکتی که سپاه و ارتش ما انجام دادند مصداق پیام صلح طلبی و جنگ بلدی ارتش اسلام است؛ ولی نیروی نظامی دشمن نه صلح طلب است و نه جنگ بلد و مصداق آن نیز اسلحه کشیدن به روی زن ها و بچه ها و استفاده از ریز پرنده در پاسخ به حمله موشکی است.

آیت الله سعیدی ابراز کرد: ارتش اسلام ارتش هدایت است و شما ارتشیان برای هدایتگری آمده اید و علامت آن این است که ارتش اسلام قاری و حافظ قرآن دارد و به دنبال حمله به جایی نیست؛ ولی اگر بنا شد دشمن حرکتی را انجام دهد ارتش می داند چه کار باید کند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ارتش در جمهوری اسلامی باعث عزت دین و امنیت مردم است – خبرگزاری پیشتاز | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ارتش در جمهوری اسلامی باعث عزت دین و امنیت مردم است – خبرگزاری پیشتاز | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.