ارز دیجیتال ای آی شیبا چیست؟

با توجه به نوسانات شدید و کاهش بیش از 80 درصدی قیمت شیبا اینو آیا اکنون زمان مناسبی برای خرید و سرمایه گذاری در ارزهای پر ریسکی مثل شیبا اینو است؟ُ آیا الان شیبا اینو بخریم یا نه ؟ برخی از سرمایه گذاران معتقدند در کف های قیمتی فعلی باید اقدام به خرید و نگهداری ارزهای دیجیتال پرپتانسیل کرد زیرا به زودی قیمت ها به سطوحی بسیار بالاتر از اوج های تاریخی قبلی خود دست می یابد.

برخی سرمایه گذاران نیز معتقدند با کاهش شدید قیمت ها و حاکم شدن احساسات منفی بر بازار، شیبا اینو و ارزهای دیجیتال پیرو آن حداقل در آینده نزدیک نمی توانند بازیابی شوند.برای یافتن بهترین زمان برای خرید شیبا اینو با ما همراه باشید.

ارز دیجیتال شیبا اینو (SHIB) چیست؟

شیبااینو با نام اختصاری SHIB یک ارزدیجیتال غیرمتمرکز است که در آگوست 2020 توسط یک فردن اشناس به نام Ryoshi ساخته شده است. نام این توکن از نام یک نژاد سگ به زبان ژاپنی گرفته شده که در نماد دوج کوین هم تصویر آن وجود دارد. ارز شیبا یک توکن ERC-20 است که بر روی بلاک چین اتریوم ایجاد شده و شبکه مختص خود ندارد.

کل عرضه شیبا اینو یک کوادتریلیون (1000000000000000) توکن است که در سال 2020 همزمان با آغاز به کار رسمی آن ایجاد شده است. 50 درصد از این مقدار در یک استخر لیکوییدیتی شیبا/اتریوم در یونی سواپ (صرافی غیرمتمرکز) قفل شده و به عنوان یک سیستم بازارسازی عمل می کند.

وضعیت شیبا اینو الان چگونه است؟

قیمت شیبا ای آی افت قابل توجهی را تجربه کرده و این باعث شده برخی کارشناسان این وضعیت را هشدار پامپ و دامپ تلقی کنند.

طبق پیش بینی های قبلی، قیمت شیبا از محدوده 0.000017 دلار دچار افت شده و تاکنون تا محدوده 0.000013 دلار کاهش پیدا کرده است.

در تایم فریم روزانه، قیمت یک کندل سبز را پس از سه کندل قرمز ثبت کرده است. این در حالی است که باندهای بولینگر از هم فاصله زیادی پیدا کرده اند و احتمال حرکات نوسانی قیمت به شدت افزایش یافته است.

اندیکاتور RSI کمی بالاتر از خط میانی و شیب رو به بالا دارد که گرایش صعودی بازار در امروز را نشان می دهد. بر خلاف آن، در یک برخورد نزولی رخ داده و رنگ هیستوگرام قرمز شده است. با وجود این، در مجموع اندیکاتورها گرایش گاوی دارند. 11 اندیکاتور از 26 اندیکاتور مهم سیگنال خرید صادر کرده اند در حالی که تنها 5 اندیکاتور هشدار فروش صادر کرده و 10 اندیکاتور هم در وضعیت خنثی قرار دارند.

نگاهی به وضعیت اندیکاتورها و اوسیلاتورهای شیبا اینو

در میان 11 اوسیلاتور مهم هم اکثریت آنها یعنی 9 مورد وضعیت خنثی را نشان می دهند در حالی که 2 مورد در وضعیت خرید قرار دارند. در میان هم 9 مورد سیگنال خرید، یک مورد وضعیت خنثی و 5 مورد سیگنال فروش را نشان می دهند.

نگاهی به وضعیت اندیکاتورها و اوسیلاتورهای شیبا اینو

مقاومت های پیش رو طبق سطوح فیبوناچی، 0.00001363 و 0.00001493 دلار هستند و حمایت های موجود در 0.00001283 و 0.00001154 دلار حضور دارند.

صعود یا افت قیمت بعد از توکن سوزی شیبا اینو ؟

دیروز یک مرحله دیگر از توکن سوزی شیبا اینو رخ داد و طی آن بیش از 133 میلیون توکن شیبا به کیف پول های غیر فعال انتقال پیدا کرد تا از دسترس و گردش خارج شود. پس از این افزایش غیرمنتظره توکن سوزی، قیمت شیبا دچار 13 درصد افت شد.

همزمان با افت قیمت نهنگ ها بیش از 33 میلیون دلار از دارایی های شیبای خود را فروختند. سهم شیبا اینو که یکی از محبوب ترین توکن ها نزد نهنگ ها بوده اکنون کاهش قابل توجهی داشته است. در حال حاضر تنها 158.5 میلیون دلار از دارایی های نهنگ ها یعنی تنها 5 درصد از پورتفوی آنها به شیبا اختصاص یافته است. کاهش دارایی نهنگ ها می تواند نشانه ای از کمرنگ شدن امیدها به آینده صعودی این ارز دیجیتال باشد.

آینده قیمت شیبا در 2022 (1401) چقدر خواهد شد؟

به گفته برخی کارشناسان میم کوین ها آینده درخشانی ندارند اما برخی دیگر نیز معتقدند توکن شیبا اینو چون از حمایت خوبی در جامعه و افراد سرشناسی مانند ایلان ماسک برخوردار است می تواند آینده متفاوتی را نسبت به سایر میم کوین ها رقم برند. اگر قیمت این آلت کوین طبق پیش بینی ها افزایش پیدا کند، می توان آن را یک سرمایه گذاری ارزشمند در نظر گرفت.

طبق ، انتظار می رود قیمت شیبا در سال جاری بین بازه 0.00001393 تا 0.00001530 دلار نوسان کند.

تحلیل شیبا در بلند مدت تا سال 2030

رفتار قیمت در آینده به افزایش کاربرد آن و شرایط کلی بازار بستگی دارد. پیش بینی قیمت ارزهای دیجیتال با توجه به نوسان شدیدی که در بازار وجود دارد دشوار است اما کارشناسان با تحلیل حرکات تاریخی قیمت، تخمین هایی ارایه کرده اند. کارشناسان معتقدند قیمت شیبا تا پایان سال 2022 با میانگین 0.000221 دلار معامله خواهد شد. بر این اساس،پیش بینی می شود قیمت این ارز دیجیتال تا سال 2025 به 0.0000153 دلار کاهش یابد. این در حالی است که معتقد است قیمت شیبا تا 5 سال آینده به 0.000445 دلار خواهد رسید. در پیش بینی بلندمدت خود میانگین 0.0000728 دلار را تا سال 2030 تخمین زده است.

تحلیل های بلندمدت نشان می دهند قیمت شیبا در سال 2023 بین 0.000022 تا 0.000034 دلار خواهد بود. برای سال 2024، حداکثر قیمت 0.00044 دلار و برای سال 2025، حداکثر 0.000058 دلار پیش بینی شده است. همچنین انتظار می رود در سال 2028 قیمت بتواند از سطح 0.0001 دلار عبور کند و دوره جدیدی از افزایش قیمت را رقم بزند. در این صورت تا سال 2030 قیمت شیبا می تواند به محدوده 0.00021 دلار دست پیدا کند.

آیا قیمت شیبا به یک دلار می رسد؟

با نرخ رشد کنونی و وضعیت فعلی بازار به نظر نمی رسد قیمت شیبا در آینده نزدیک بتواند سطوح بالایی مانند یک دلار را لمس کند. اما در بازار ارزهای دیجیتال نوسان زیادی وجود دارد. همان طور که قیمت بیت کوین با انتشار یک خبر نامساعد شروع به افت کرد و حدود 70 درصد از ارزش خود را از دست داد، این احتمال وجود دارد که با انتشار اخبار بنیادی مثبت، دوره جدیدی از حرکات صعودی و چرخه های گاوی در بازار شکل بگیرد و این می تواند قیمت ارزهای دیجیتال محبوبی مانند شیبا را به اوج ببرد.

آیا ممکن است قیمت شیبا اینو صفر دلار شود؟

نوسان در بازارهای مالی طبیعی است و این باعث می شود قیمت هر دارایی افت و خیزهای زیادی را تجربه کند. شیبا اینو هم یک دارایی دیجیتال پرنوسان است که در یک سال گذشته اوج قیمت و سپس کف قیمت را لمس کرده است.

عوامل متعددی می توانند بر افت شدید قیمت شیبا تاثیر بگذارند اما برای اینکه اینت ارز دیجیتال محبوب تمام ارزش خود را از دست بدهد باید عوامل متعددی همزمان دست به دست هم بدهند و با توجه به گسترش روزافزون کاربرد ارزهای دیجیتال در زندگی روزمره افراد و بین شرکت های بزرگ، این امر غیرمحتمل به نظر می رسد.

علاوه بر این، افزایش تورم در جهان و به خصوص اقتصاد آمریکا موجب کاهش ارزش دلار شده که این خود عاملی برای افزایش قیمت بیت کوین و به تبع آن آلت کوین ها است. اگرچه هیچ غیرممکنی وجود ندارد، امکان رسیدن قیمت شیبا به صفر دلار با توجه به شرایط فعلی کم است.

برای خرید شیبا اینو شما باید 4 مرحله زیر را به درستی انجام دهید:

  1. ساخت حساب کاربری در یک صرافی ارز دیجیتال معتبر : برای اینکار بهتر است مقاله را بخوانید.
  2. شارژ حساب صرافی با کارت های تحت شتاب : با یک کارت بانکی که به نام خودتان است ، حساب خود را شارژ کنید.
  3. خرید شیبا اینو با کارمزد کم و قیمت مناسب : برای اینکار مقاله را بخوانید.
  4. انتقال شیبا اینو به کیف پول شخصی شما : برای این منظور میتوانید از تراست والت یا و یا لجر استفاده کنید.

اگرچه بازار ارزهای دیجیتال بسیار نوسانی و غیرقابل پیش بینی است اما می توان با استفاده از استراتژِی های معاملاتی مناسب، مدیریت سرمایه، مدیریت ریسک و کنترل هیجان، بهترین بازده را از آن کسب کرد. برای رسیدن به این سطح باید از آموزش های به روز استفاده کرد و پیش از انجام معاملات، شرایط لحظه ای، روندهای تاریخی، وضعیت تکنیکال و اخبار روز را مدنظر قرار داد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ارز دیجیتال ای آی شیبا چیست؟" هستید؟ با کلیک بر روی تکنولوژی, کسب و کار ایرانی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ارز دیجیتال ای آی شیبا چیست؟"، کلیک کنید.