ازسرگیری عمره پس از 9 سال توقف

ازسرگیری عمره پس از 9 سال توقف

اعزام زایران ایرانی به عمره پس از 9 سال وقفه، از بامداد دوشنبه سوم اردیبهشت ماه از سرگرفته می شود.

به گزارش پیشتاز، ایران از سال 1394 به دنبال وقایعی که برای برخی زایران در فرودگاه جده رخ داد، عمره را تعلیق کرد. با ازسرگیری روابط دیپلماتیک ایران و عربستان، دو کشور برای بازگشت زایران ایرانی به عمره توافق کردند. قرار بود نیمه دوم سال 1402 با اعزام حدود 70 هزار نفر، عمره بار دیگر برای زایران ایرانی برقرار شود، که طبق اعلام سازمان هواپیمایی به دلیل صادر نشدن مجوزهای پرواز و وجود برخی مشکلات فنی، این سفر به تعویق افتاد. تا آن زمان حدود 41 هزار و 200 نفر برای سفر عمره ثبت نام و هزینه را واریز کرده بودند، که با تعلیق عمره، سازمان حج و زیارت با حفظ اولویت اعزام، پول این زایران را برگرداند.

در فروردین ماه 1403 و پس از پایان ماه رمضان، سازمان هواپیمایی از صدور مجوز پروازهای عمره از سوی عربستان خبر داد. سازمان حج و زیارت نیز اعلام کرد کاروان ها از سوم اردیبهشت ماه 1403 آغاز می شود و براساس ثبت نام های قبلی، آن هایی که به لحاظ زمانی زودتر ثبت نام و پول را واریز کرده بودند، در اولویت اعزام هستند.

کاروان های عمره حدودا 85 نفره خواهد بود و پیش بینی سازمان حج و زیارت، اعزام حدود پنج هزار نفر در قالب 60 کاروان بود، که اکنون گفته می شود جمع کمتری اعزام می شوند.

برای اعزام کاروان های عمره یک بازه زمانی 10 روزه درنظر گرفته شده است، که پروازهای آن از بامداد دوشنبه سوم اردیبهشت ماه با اعزام روزانه دو کاروان آغاز می شود و آخرین پرواز رفت عمره 13 اردیبهشت ماه خواهد بود. نخستین پروازها از بامداد دوشنبه و از دو فرودگاه تهران و مشهد انجام می شود و از آنجا که اعزام کاروان های حج تمتع از 24 اردیبهشت ماه آغاز خواهد شد، بازگشت عمره گزاران ایرانی به کشور، پیش از آن تاریخ برنامه ریزی شده است.

پایان خبر پیشتاز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ازسرگیری عمره پس از 9 سال توقف" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ازسرگیری عمره پس از 9 سال توقف"، کلیک کنید.