از رویداد ملی و سراسری «برکت ایران» تا ویژه برنامه های روز ملی جمعیت

مسیول عملیات معاونت فرهنگی هنری سازمان بسیج مستضعفین کشور خبر داد؛

از رویداد ملی و سراسری «برکت ایران» تا ویژه برنامه های روز ملی جمعیت

مسیول عملیات معاونت فرهنگی هنری سازمان بسیج مستضعفین کشور از رویداد ملی و سراسری «برکت ایران» ویژه «دهه کرامت» و «روز ملی جمعیت» از 21 تا 31 اردیبهشت ماه توسط سازمان بسیج مستضعفین کشور خبر داد.

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری پیشتاز، امیر حسین طاووسی مسیول عملیات معاونت فرهنگی هنری سازمان بسیج مستضعفین کشور علت نامگذاری این رویداد را برکت حضور حرم مطهر امام هشتم، کریمه اهل بیت و حضرت شاهچراغ دانست و افزود: وجه تسمیه دیگر این رویداد با توجه به تقارن دهه کرامت امسال با هفته ملی جمعیت این است که وجود فرزندان بیشتر در خانواده ها نیز برکت ایران تلقی می شود.

وی محور های اجرای این رویداد را مسابقه کتابخوانی، جشن های خواهر برادری، عملیات جان من، عملیات بشری، عملیات سرود، عملیات تیاتر، عملیات اکران فیلم، اجرای پویش های برکت خانه و محبت اعلام و بیان کرد: این رویداد با در نظر گرفتن جشن های دهه کرامت و موضوع خانواده و جمعیت که ماهیت اصلی این رویداد است؛ طرح ریزی شده است.

طاووسی با تشریح محور های این رویداد، درباره جشنواره خواهر براداری توضیح داد: این جشنواره در بیش از 540 نقطه شهرستانی با دعوت از خواهر و برادر های محله برای تجمع در یک نقطه محوری برگزار می شود که در حاشیه آن میز خدمت اقشار بسیج نیز دایر و از خواهر و برادران نخبه و دارای مقام علمی، کارآفرین، فعالِ در خدمات اجتماعی و… تجلیل و دختران شهدا نیز تکریم می شوند.

وی به جشنواره فرهنگی هنری بشری در قالب پویش ریحانه و تولید محتوا با موضوع دختران نیز اشاره و اظهار کرد: جشن بانوی کرامت در محلات، پویش چتر مهربانی شامل بازدید از مراکز نگهداری دختران معلول و اهدای هدیه به آنان توسط بسیج جامعه زنان نیز اجرا می شود.

مسیول عملیات معاونت فرهنگی هنری سازمان بسیج مستضعفین کشور همچنین به همخوانی سرود به صورت سیار و کاروان شادی در اماکن و معابر پرتردد و عملیات جان من شامل روشنگری در خصوص عوارض سقط جنین و موضوعات جمعیتی، سیر نمایشگاهی و روایتگری و ارایه محتوای آن به مردم به ویژه بانوان اشاره کرد و گفت: مسابقه برخط ایران جوان بمان تیاتر پاتوقی با موضوع جمعیت در اماکن پرتردد، اکران فیلم با موضوع مستندات جمعیت و خانواده در پایگاه ها از محور های این عملیات بزرگ فرهنگی است.

وی پویش برکت خانه روایت تجربه والدین از حضور و برکات فرزندان در خانواده و پویش محبت غافلگیری خواهر برادر ها با دادن هدیه به یکدیگر به نیت حضرت معصومه سلام الله علیها و امام رضا علیه السلام را از دیگر عناوین رویداد برکت ایران نام برد.

طاووسی با اشاره به این مطلب که بسته های پشتیبانی از جمله سیر نمایشگاهی، کتاب، سرود نماهنگ، پوستر و… از یک هفته مانده به دهه کرامت در اختیار رده های بسیج قرار گرفته تا با آمادگی کامل وارد دهه کرامت شوند؛ تصریح کرد: علاوه بر هشت عنوان اصلی برنامه در رویداد برکت ایران؛ شبکه بزرگ فرهنگی در پایگاه های بسیج فعالیت های متنوع دیگری از جمله آذین بندی مساجد، مواکب فرهنگی، اجرای پویش ها و جشن های محله و… در سطح مساجد و محلات سراسر کشور برگزار و به شرکت کنندگان پس از ثبت آثار به قید قرعه جوایز ارزشمندی تقدیم می شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "از رویداد ملی و سراسری «برکت ایران» تا ویژه برنامه های روز ملی جمعیت" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "از رویداد ملی و سراسری «برکت ایران» تا ویژه برنامه های روز ملی جمعیت"، کلیک کنید.