استقلال به لیگ قهرمانان نزدیک شد/ معرفی مالک جدید به کنفدراسیون فوتبال آسیا

استقلال به لیگ قهرمانان نزدیک شد/ معرفی مالک جدید به کنفدراسیون فوتبال آسیا

آفتاب نیوز :

وقتی در پاییز سال 1400 خبر آمد که استقلال و پرسپولیس در آستانه حذف شدن از لیگ قهرمانان آسیا قرار گرفته اند کمتر کسی این شایعه را باور کرد، اما شایعه نبود و کاملاً حقیقت داشت! در همان زمان اگر به طرفداران استقلال می گفتید علاوه بر آن مقطع، در آینده ای نه چندان دور برای دومین مرتبه متوالی نیز از لیگ قهرمانان کنار گذاشته می شوند قطعاً این حرف را باور نمی کردند، اما چنین اتفاق تلخی در فروردین 1402 به وقوع پیوست تا استقلال 2 فصل متوالی از لیگ قهرمانان کنار رود و به عنوان پرافتخارترین تیم ایرانی در آسیا، از حضور در بالاترین سطح فوتبال باشگاهی قاره کهن محروم شود به همین خاطر علی خطیر و کادر کنونی مدیریتی باشگاه استقلال از ابتدای پاییز سال گذشته به طور جدی دنباله آن بودند تا مجوز حرفه ای استقلال صادر شده و طلسم نرفتن این تیم به لیگ قهرمانان آسیا شکسته شود. اتفاقی که به نظر می رسد در حال وقوع است و سیگنال های مثبتی از فدراسیون و حتی کوالالامپور به آبی ها رسیده است.

موفقیت در بارگذاری اسناد مالی و حقوقی؟

خبر های رسیده حکایت از آن دارد که اسناد مالی استقلال که مرتبط با بحث طلبکاران خارجی این باشگاه حسوب می شود، ماه گذشته با موفقیت در کارتابل مربوط به دریافت مجوز حرفه ای بارگذاری شد و پس از آپلود شدن این مدارک، خبری مبنی بر پذیرفته نشدن آن ها از طرف سیستم مذکور به استقلالی ها مخابره نشد. همچنین اسناد حقوقی جهت دریافت مجوز حرفه ای نیز بارگذاری شده و پیرامون آن ها هم هشدار و گزارشی مبنی بر نقص پرونده یا مغایرت به استقلالی ها داده نشده است. همه این موارد نشان دهنده آن است که روز پنجم اردیبهشت به لحاظ مالی و حقوقی دردسری برای استقلال جهت حضور در لیگ قهرمانان ایجاد نمی شود و برخی سیگنال های رسیده از فدراسیون و کنفدراسیون فوتبال آسیا حکایت از آن دارد که شانس دریافت مجوز حرفه ای و بازگشت به لیگ قهرمانان برای آبی پوشان به طرز قابل ملاحظه ای در قیاس با دو فصل گذشته افزایش پیدا کرده است.

مهلت برای تغییر مالک

استقلال مانند پرسپولیس وارد پروسه تغییر مالکیت شده و قرار است یک شرکت پتروشیمی بخش عمده سهام این باشگاه را به خودش اختصاص بدهد. این نقل و انتقالات باید به طور کامل، دقیق و شفاف به اطلاع فدراسیون فوتبال و کنفدراسیون فوتبال آسیا برسد. از بابت فدراسیون خودمان مشکلی وجود ندارد، اما بابت کنفدراسیون و بحث راستی آزمایی مدارک، استقلالی ها تا دهم خرداد فرصت دارند تا تمام اسناد را کامل کرده و آن ها را بارگذاری کنند بنابراین فعلاً همه چیز روی روال است مگر اینکه برخی مسایل در تمام این چند ماه از نظر هواداران و رسانه ها مخفی نگاه داشته شده باشد. اگر استقلال مجوز حرفه ای را به دست آورد از شهریور امسال در فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا حضور پیدا خواهد کرد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "استقلال به لیگ قهرمانان نزدیک شد/ معرفی مالک جدید به کنفدراسیون فوتبال آسیا" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "استقلال به لیگ قهرمانان نزدیک شد/ معرفی مالک جدید به کنفدراسیون فوتبال آسیا"، کلیک کنید.