افتتاح 16 پروژه شاخص در مجموعه صفه، اقدامی موثر در ارتقای صنعت گردشگری

افتتاح 16 پروژه شاخص در مجموعه صفه، اقدامی موثر در ارتقای صنعت گردشگری

پیشتاز/اصفهان بهره برداری از 16 پروژه خدماتی، گردشگری و ورزشی در مجتمع گردشگری صفه با هزینه 103 میلیارد تومان در قالب سی ویکمین ویژه برنامه «به احترام مردم اصفهان» شامگاه دوشنبه 10 اردیبهشت با حضور مدیران شهری اصفهان برگزار شد.

بخشی از این پروژه ها شامل بازسازی و به روزرسانی بولینگ، راه اندازی مجموعه های غذایی جدید، توسعه پارکینگ ها و زیرساخت های خدماتی و احداث و نصب پنل های خورشیدی است. شرکت توسعه مجتمع های سیاحتی، فرهنگی و ورزشی سپاهان شهرداری اصفهان به دنبال پیگیری اقدامات ویژه حوزه سرمایه گذاری و مشارکت با بخش خصوصی و معرفی پروژه های قابل توجه و نوین تفریحی و گردشگری به مدیریت شهری اقدامات ویژه ای را طی دو سال اخیر در این حوزه رقم زده است.

عباس حاج رسولی ها رییس کمیسیون اقتصادی، سرمایه گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر اصفهان در آیین بهره برداری از مجموعه تفریحی کوه نور و 15 پروژه خدماتی، گردشگری و ورزشی در مجمتع گردشگری صفه، با تاکید بر اینکه مردم سالاری یکی از زیبایی های بارز جمهوری اسلامی است، اظهار کرد: منتخبان هر دوره از شوراها، خدمتگذارام مردم در دوره چهارساله هستند و با انتخاب شهردار در راس مدیریت شهری، به مردم سالاری روحی تازه می بخشند، در مدت 1.5 سال دیگر مردم مجدد شورای دیگری را انتخاب می کنند و هر حرکتی در این شهربا پشتوانه انتخابات مردمی انجام می شود.

وی افزود: البته در شورای اسلامی شهر کمیته گردشگری با هدف توسعه گردشگری و توجه به این بخش فعال است. امروز اقدامات و دستاوردهای جدید شهرداری در جهت ارتقای عرصه گردشگری رونمایی خواهند شد؛ مدیریت در مجموعه تفریحی سپاهان در این شرکت به خوبی انجام می شود و شاهد همکاری فراجا، میراث فرهنگی، سازمان های شهری در کنار هم هستیم. گفتنی است، کوه نور ویژگی های منحصر به فردی دارد که همانند این مجموعه نه تنها در ایران، بلکه حتی در کشورهای دیگر ندیده ام.

وی خاطرنشان کرد: کمیسیون اقتصاد، سرمایه گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر تاکیدی ویژه بر حمایت از صنعت گردشگری در اصفهان دارد و اعتبار قابل توجهی را به این موضوع اختصاص داده است. طراحی و اجرای 16 پروژه شاخص در مجموعه گردشگری صفه، اقدامی چشمگیر و قابل توجه در افزایش ظرفیت های تفریحی شهر و صنعت گردشگری است.

راه اندازی دو مجموعه جدید تفریحی در شرق و شمال شهر اصفهان

علی قاسم زاده شهردار اصفهان، در این مراسم با تشکر از زحمات مجموعه شرکت توسعه مجتمع های سیاحتی، فرهنگی و ورزشی سپاهان شهرداری اصفهان، اظهار کرد: یکی از خواسته های مردم در بازدید از بعضی محلات محروم، برقراری امکانات تفریحی برای استفاده کودکان و نوجوانان این مناطق بود، از این جهت تصویب شد تورهای گردشگری برای محلات کم برخوردار به صورت رایگان از هفته آینده برگزار شود تا شعار «شهرداری برای همه مردم است» محقق شود.

وی از بهره برداری دو مجموعه تفریحی جدید تا پایان سال جاری با ویژگی های متفاوت خبر داد و گفت: تفریح حق طبیعی شهروندان است و در فرهنگ دینی، در کنار کار و عبادت، از ما خواسته شده است که تفریح داشته باشیم. مقرر شد تا پایان امسال، دو سایت تفریحی جدید با ویژگی های کاملا متفاوت در شهر راه اندازی شود. این دو مجموعه در شرق و شمال شهر و در راستای رسیدگی به مناطق کم برخودار راه اندازی می شود.

اجرای 16 پروژه شاخص با 103 میلیارد تومان اعتبار در مجتمع گردشگری صفه

سعید ساکت مدیرعامل شرکت توسعه مجتمع های سیاحتی، فرهنگی و ورزشی سپاهان شهرداری اصفهان نیز در این آیین، اظهار کرد: تلاش کردیم تا قدمی در عرصه صنعت نشاط و تفریح در استان برداریم و در این جهت امنیت و آرامش امروز ما نتیجه همکاری سبزپوشان فرماندهی انتظامی و آتش نشانان، سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، همچنین وجود سرمایه گذارانی است که بخشی از سرمایه های خود را با وجود خطرپذیری به این بخش اختصاص دادند و شعار «با هم بهتریم» را در این عرصه به ظهور رساندند و نقطه تعامل ما و این مجموعه سرمایه گذاران در صنعت گردشگری و نشاط و تفریح هستند.

وی با اشاره به 888 روز خدمت خود در این مجموعه، افزود: تلاش همه همکارانم در این مجموعه، باعث ایجاد آرامش بیشتر و تفریح سالم برای مردم است و در این مدت نزدیک به 3 میلیون نفر و یک میلیون خودرو به این مجموعه وارد شدند، همچنین 600 هزار نفر از تله کابین صفه استفاده کردند. هییت مدیره در این عرصه ریسک پذیر با ما همراه شدند و نگاه و ظرفیت و تعامل خود را در اختیار ما قرار دادند.

مدیرعامل شرکت توسعه مجتمع های سیاحتی، فرهنگی و ورزشی سپاهان شهرداری اصفهان با تاکید بر اینکه ما در جهت هدف شهردار تحقق «شهر زندگی» حرکت کردیم، گفت: در مرحله اول استاندارد سازی سازه ها انجام شده است، در گام دوم بهینه سازی اجرایی شد تا امکانات مردم نصف جهان در مجموعه های تفریحی توسعه پیدا کند.

وی با بیان اینکه امروز پهنه صفه هر روز به بهانه طبیعت گردی و کوه گردی آغوش خود را برای فرهیختگان باز می کند، تصریح کرد: امروز 16 پروژه در قالب 103 میلیارد تومان برای تولید حال خوب افتتاح می شود که طرح کوه نور صفحه با 40 موضوع و 100 نشان و در چهارهزار متر یکی از این پروژه ها است و در کنار آن اصلاح بولینگ و ظرفیت های غذایی، گازکشی، برج پرچم و سالن بولینگ در این مراسم افتتاح شد.

پایان خبر پیشتاز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "افتتاح 16 پروژه شاخص در مجموعه صفه، اقدامی موثر در ارتقای صنعت گردشگری" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "افتتاح 16 پروژه شاخص در مجموعه صفه، اقدامی موثر در ارتقای صنعت گردشگری"، کلیک کنید.