اقدامات هلال‌احمر در حوزه «سلامت همگانی و رفاه فردی» در بریکس – خبرگزاری پیشتاز | اخبار ایران و جهان

اقدامات هلال‌احمر در حوزه «سلامت همگانی و رفاه فردی» در بریکس - خبرگزاری پیشتاز | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری پیشتاز، پیمان نامدار، معاون بهداشت، درمان و توانبخشی هلال احمر در دومین روز نشست مدنی بریکس ۲۰۲۴ به تشریح موضوع «سلامت همگانی و رفاه فردی» در کارگروه «جمعیت سالم به عنوان شرط اساسی برای توسعه کشورهای بریکس» پرداخت.

نامدار در این سخنرانی به موضوعاتی از قبیل بیماری‌های همه‌گیر و غیرهمه‌گیر، تلاش در راستای بهبود سلامت مادر و کودک، نگرانی از رشد اختلالات عصبی، اختلالات روانی، جراحات ناشی از تصادفات جاده‌ای، پیامدهای ناشی از تحریم‌های جمهوری اسلامی ایران بر سیستم بهداشت و درمان کشور، فعالیت‌های جامعه‌محور جمعیت هلال احمر ایران برای انجام حمایت‌های روانی – اجتماعی از کودکان وخانواده‌ها، فعالیت‌های جامعه‌محور جمعیت ملی کشورمان با هدف ایجاد خانه‌های هلال جهت آموزش تکنیک‌های نجات، جلوگیری از خطر، کاهش خسارات و جراحات و افزایش کیفیت زندگی اشاره کرد.

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر در ادامه افزود: همکاری‌های گسترده‌ای میان جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور در زمینۀ ارائه خدمات درمانی، توانبخشی و تأمین خدمات اضطراری در حوادث وجود دارد.

گفتنی است؛ دبیرخانه کشورهای عضو گروه بریکس (BRICS) در روسیه با توجه به ظرفیت عظیم جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های مختلف و همچنین اهداف بشردوستانۀ این جمعیت برای ارائه خدمات امدادی، بهداشتی و توانبخشی به آسیب‌دیدگان از سوانح و حوادث و انجام خدمات درمانی در مراکز سلامت خارج از کشور، ضمن دعوت از رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی‌برای شرکت در نشست مدنی بریکس ۲۰۲۴ در مسکو، از ایشان و دکتر پیمان نامدار معاون بهداشت، درمان و توانبخشی این جمعیت درخواست کرده تا در کارگروه «جمعیت سالم به عنوان شرط اساسی برای توسعۀ کشورهای بریکس» نشست مذکور حضور یابند.

این کارگروه با حضور سخنرانان و متخصصانی از کشورهای عضو بریکس (برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی) از ساعت ۱۱:۰۰ الی ۱۳:۰۰ به وقت محلی پنج‌شنبه ۴ جولای ۲۰۲۴ (۱۴ تیرماه ۱۴۰۳) بر

گزار شد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اقدامات هلال‌احمر در حوزه «سلامت همگانی و رفاه فردی» در بریکس – خبرگزاری پیشتاز | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اقدامات هلال‌احمر در حوزه «سلامت همگانی و رفاه فردی» در بریکس – خبرگزاری پیشتاز | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.