اولین ایستگاه جدیدی که در شبکه مترو تهران افتتاح می شود – خبرگزاری پیشتاز | اخبار ایران و جهان

اولین ایستگاه جدیدی که در شبکه مترو تهران افتتاح می شود - خبرگزاری پیشتاز | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری پیشتاز، شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) در خط 6 مترو تهران اعلام کرد: تکمیل و بهره برداری از 4 ایستگاه در خط 6 و یک ایستگاه در خط 7 امسال انجام می شود

این 4 ایستگاه هنوز باقی مانده اند که پیش بینی می شود نخستین ایستگاه از بین این 4 ایستگاه برای افتتاح، ایستگاه میدان خراسان باشد؛ ایستگاهی که پیشرفت عملیات اجرایی آن در حال حاضر حدود 77 درصد است. پس از ایستگاه میدان خراسان، به ترتیب نوبت به ایستگاههای سرباز، استاد نجات اللهی و شهدای هفدهم شهریور می رسد که میانگین پیشرفت عملیات سازه ای و تجهیزاتی آنها بیش از 70 درصد است. البته ایستگاه شهدای هفدهم شهریور، ایستگاهی تبادلی بین خطوط 6 و 7 بوده که بخش مربوط به خط 7 آن قبلاً افتتاح شده است.

در خط 7 اما تنها ایستگاه باقی مانده آن شامل ایستگاه ورزشگاه تختی است که در منتهی الیه جنوب شرقی این خط واقع شده و در صورت تامین به موقع منابع مالی، اواخر امسال به بهره برداری می رسد.

در کنار این ایستگاه ها، افتتاح چند ورودی و همچنین ادامه عملیات اجرایی پروژه های توسعه ای خطوط مختلف نیز جریان دارد؛ تکمیل و راه اندازی ورودی دوم ایستگاه سهروردی و دسترسی ایستگاه میرزای شیرازی در خط 3، ورودی های شرقی و شمالی ایستگاه علامه جعفری در بخش توسعه غربی خط 4، ورودی های دوم 2 ایستگاه امام حسین (ع) و میدان شهدا در خط 6 به همراه ورودی های جدید ایستگاههای آهنگ، چهل تن دولاب، هلال احمر، تربیت مدرس، شهدای هفدهم شهریور، میدان کتاب و میدان صنعت در خط 7 از جمله فعالیت های اجرایی شرکت مترو تهران در سال جاری برای رفع نواقص ایستگاههای بهره برداری شده قبلی است.

به این موارد باید پروژه های توسعه شرقی خط 2 (از ایستگاه فرهنگسرا تا پایانه جدید شرق)، توسعه غربی خط 4 (شامل ایستگاههای آیت الله کاشانی و میدان چهارباغ)، توسعه جنوبی خط 6 (در منطقه شهرری و شامل 5 ایستگاه) و توسعه شمال غربی خط 7 (شامل 5 کیلومتر مسیر و دو ایستگاه چهار دیواری و دانشگاه آزاد اسلامی) را اضافه کرد که همگی در حال انجام هستند. عملیات حفاری خط 10 مترو با دستگاه مکانیزه نیز ادامه دارد و عملیات اجرایی خطوط 8 و 9 هم اخیراً شروع شده اند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اولین ایستگاه جدیدی که در شبکه مترو تهران افتتاح می شود – خبرگزاری پیشتاز | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اولین ایستگاه جدیدی که در شبکه مترو تهران افتتاح می شود – خبرگزاری پیشتاز | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.