اولین جشنواره طبخ کیلکا در بندرانزلی برگزار می شود

پیشتاز/گیلان مدیرکل شیلات استان گیلان از برگزاری اولین جشنواره طبخ کیلکا در اسکله صیادی بندرانزلی خبر داد.

کوروش خلیلی در گفت وگو با پیشتاز اظهار کرد: این جشنواره از ساعت 14 شنبه 21 بهمن ماه آغاز می شود و شرکت در آن برای عموم شهروندان آزاد است.

مدیرکل شیلات گیلان تصریح کرد: 15 گروه در این جشنواره شرکت دارند و به سه غذای برگزیده، همچنین تزیین برتر جوایزی اهدا و همه شرکت کنندگان لوح حضور در جشنواره دریافت می کنند.

وی با بیان اینکه هدف از برگزاری این جشنواره افزایش مصرف انسانی کیلکا در سبد غذایی خانوارهاست، افزود: در حال حاضر مصرف این ماهی تا 5 درصد رسیده و به دنبال افزایش مصرف انسانی آن تا 10 درصد هستیم.

اولین جشنواره طبخ کیلکا در بندرانزلی برگزار می شود

خلیلی با اشاره به اینکه کیلکا منبع غنی پروتیین، امگا 3 و مواد معدنی دریایی است، تصریح کرد: افزایش مصرف انسانی کیلکا از گذشته در برنامه توسعه آبزی مصرفی شیلات بوده و طی پروسه 15 ساله در بیشتر دستوراتی که کمیسیون عالی بهره برداری صادر می کند ورود کیلکا به سبد غذایی خانوارها به صورت تازه خوری همچنین محصولات فرآوری مورد توجه است.

 مدیرکل شیلات گیلان تاکید کرد: برگزاری چنین جشنواره هایی برای تشویق مصرف انسانی این ماهی که دارای ارزش غذایی بالایی است، انجام می شود ضمن اینکه نشاط اجتماعی را به همراه دارد و امیدواریم طی سال های آینده نیز تداوم داشته باشد.

خلیلی با بیان اینکه در حال حاضر تنها بندر فعال کیلکاگیر استان گیلان در بندرانزلی است، گفت: 30 شرکت در این زمینه فعالیت دارند و سالانه در حدود 6 هزار تن صید کیلکا انجام می شود.

اولین جشنواره طبخ کیلکا در بندرانزلی برگزار می شود
مدیرکل شیلات گیلان تاکید کرد: در حال حاضر یک کارخانه فرآوری کیلکا در استان فعالیت دارد و پس از بسته بندی، محصولات را به استان های مختلف از جمله خوزستان، فارس، کرمان و جنوب خراسان که تقاضای بالایی دارند ارسال می کنند.

وی در ادامه بیان کرد: واحد دوم هم به زودی برای تولید محصولات تن پاک ماهی وارد مدار تولید شیلاتی استان می شود.

پایان خبر پیشتاز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اولین جشنواره طبخ کیلکا در بندرانزلی برگزار می شود" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اولین جشنواره طبخ کیلکا در بندرانزلی برگزار می شود"، کلیک کنید.