ایجاد تمدن از شکل گیری انقلاب دشوارتر است – خبرگزاری پیشتاز | اخبار ایران و جهان

ایجاد تمدن از شکل گیری انقلاب دشوارتر است - خبرگزاری پیشتاز | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار پیشتاز، حجت الاسلام محمد عبادی زاده دوشنبه شب ضمن بیان تسلیت شهادت امام موسی کاظم (ع)، با ذکر این نکته که انقلاب های مختلفی در تاریخ به وقوع پیوسته است، اظهارداشت: انقلاب فرانسه، اتقلاب اکتبر روسیه و انقلاب مردم الجزایر از جمله انقلاب های رخ داده در جهان است که به اندازه انگشتان دست هم دوام نیاورده اند و از آرمان ها و ارزش های انقلاب خود فاصله گرفته اند و تنها نامی به عنوان یک جریان انقلابی از آن ها نام برده می شود.

وی عنوان کرد: الجزایر به عنوان یک کشور مسلمان حدود یک میلیون نفر شهید داد یعنی بسیار بیشتر از انقلاب اسلامی شهید داده اند اما با انقلاب اسلامی تفاوت های زیادی دارد و نتوانست دوام و قوام داشته باشد. باید بررسی کرد چرا انقلاب اسلامی در تاریخ ماندگار شده است و بسیاری از انقلاب های جهان در این مهم ناموفق بوده اند.

وی عنوان کرد: رمز ماندگاری انقلاب اسلامی این بود که مردم با آرمان های خود قهر نکردند. بسیاری از انقلاب ها از آرمان های خود فاصله گرفتند اما ملت ایران به اندازه روزهای آغازین انقلاب اسلامی دارای روحیه انقلابی هستند که این مهم در سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی و 9 دی ماه سال 88 و 22 بهمن هر ساله جلوه گر است .

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان، تصریح کرد: امروز در آستانه ساخت یک تمدن نوین اسلامی هستیم باید آگاه بود که ایجاد یک تمدن بسیار دشوارتر از انجام یک انقلاب است.

حجت الاسلام عبادی زاده، با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص صدور انقلاب اسلامی به جهان، خاطرنشان کرد: صدور انقلاب اسلامی با اشغالگری محقق نمی شود بلکه پیام معنوی انقلاب اسلامی از طریق تصرف دل ها باعث گسترش می شود و نه از طریق تصرف سرزمین .

وی، با اشاره به هزینه های هنگفت کشورهای غربی در بسیاری از کشورهای جهان سوم و خاورمیانه برای اشغالگری و تصرف کشورها، مطرح کرد: کشورهای غربی علی رغم اشغال کشورهای مختلف نتوانستند که اهداف خود را در این کشورها محقق کنند و امروز دچار درماندگی شده اند و نمی دانند که یا گسترش انقلاب اسلامی چه کنند.

امام جمعه بندرعباس، با ذکر این نکته که تمدن نوین اسلامی تنها با جهان تشیع محقق نمی شود، بیان کرد: جهان اسلام با یکپارچگی و اتحاد می توانند عظمت از دست رفته جهان اسلام را بازگردانند.

حجت الاسلام عبادی زاده، رژیم صهیونسیتی را در مرحله افول دانست و مطرح کرد: این رژیم غاصب در حال انجام آخرین تلاش های خود است و در این برهه وظیفه ماست که به گذشته برگردیم و آرمان انقلاب اسلامی را مرور کنیم.

وی، عنوان کرد: دشمن وقتی حریف جبهه مقاومت در میدان نمی شود تلاش می کند به خانواده ها و تفکرات نسل جوان ایران نفوذ کنند و به بنیان ها و پایه های جامعه اسلامی ایران حمله می کند.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان، با اشاره به این نکته که دشمن در حال مجله پیشتاز ارایه دادن موضوعات کشور است، تصریح کرد: اینکه مقام معظم رهبری (حفظه الله) به موضوع جهاد تبیین تاکید دارند، برای تلاش های دشمن در زمینه تحریف تاریخ و مجله پیشتاز نشان دادن واقعیت ها است.

حجت الاسلام عبادی زاده، با ذکر این نکته که در استان هرمزگان پیش از انقلاب اسلامی پذیرای پزشکان هندی بودیم، خاطرنشان کرد: امروز قدرت انقلاب اسلامی در عرصه های علمی به نحوی پیشرفت کرده است که نه تنها نیاز داخل کشور بلکه نیاز درمانی کشورهای دیگر را نیز تامین می کند.

وی، مشکلات کنونی کشور ایران را معلول کم کاری برخی از مسیولان گذشته دانست و مطرح کرد: مردم همواره با حضور با بصیرت خود در عرصه های مختلف، نقشه های دشمن را شناسایی می کنند و اجازه نمی دهند دشمنان به اهداف پلید خود دست پیدا کنند.

امام جمعه بندرعباس، با اشاره به توانمندی های جمهوری اسلامی در عرصه های مختلف، بیان کرد: متاسفانه به واسطه برخی کاستی ها دچار تورم در عرصه اقتصاد هستیم که اگر دولت خدمتگزار به صورت جدی به این موضوع ورود کند می توان انتظار افزایش رشد اقتصادی و کنترل تورم را داشت.

حجت الاسلام عبادی زاده، با اشاره به در پیش بودن انتخابات مطرح کرد: دشمن با تمام توان رسانه ای خود برای مایوس کردن مردم از انتخابات به میدان آمده است و سعی دارد که اصل و سلامت انتخابات اسلامی را زیر سوال ببرد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ایجاد تمدن از شکل گیری انقلاب دشوارتر است – خبرگزاری پیشتاز | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ایجاد تمدن از شکل گیری انقلاب دشوارتر است – خبرگزاری پیشتاز | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.