بارش کشور به وضعیت نرمال نزدیک می شود

بارش کشور به وضعیت نرمال نزدیک می شود

بر اساس داده های سازمان هواشناسی، کشور در سال آبی جاری تا 24 اردیبهشت، به طور میانگین 2.9 درصد با کاهش بارش روبرو بوده و طی این مدت 209 میلی متر بارش دریافت کرده این در حالی است که میانگین بلندمدت بارش کشوری در این بازه زمانی 215.3 میلیمتر بوده است.

به گزارش پیشتاز بر اساس داده های سازمان هواشناسی طی هفت روز گذشته منتهی به 24 اردیبهشت ماه 4.7 میلیمتر بارش در این بازه زمانی دریافت شده که این میزان در بلندمدت 3.3 میلیمتر است بنابراین 41.4 درصد بارش بیشتر در این بازه زمانی دریافت شده است.

از ابتدای ماه جاری منتهی به 24 اردیبهشت ماه  در کشور به طور میانگین 42.3 میلیمتر بارش ثبت شده، در حالی که میزان آن در بلندمدت 17 میلیمتر است. در نتیجه 148.2 درصد با افزایش بارش نسبت به بلند مدت روبرو بوده ایم.

از ابتدای فصل جاری تا 24 اردیبهشت ماه به طور میانگین 84.8 میلیمتر بارش در کشور ثبت شده که نسبت به میانگین بلند مدت(53.3 میلیمتر) با افزایش 59 درصدی بارش روبرو هستیم.

از ابتدای سال جاری تا 24 اردیبهشت ماه به طور میانگین 209 میلیمتر بارش در کشور ثبت شده که نسبت به میانگین بلند مدت(215.3 میلیمتر) با کاهش 2.9 درصدی بارش روبرو هستیم.

جدول اطلاعات پهنه ای بارش استان ها از ابتدای سال آبی جاری (اول مهرماه سال گذشته) نشان می دهد استان های اصفهان، ایلام، خراسان جنوبی، خوزستان ، سیستان و بلوچستان، کردستان، کرمانشاه،گلستان، مازندران، همدان و یزد نسبت به دوره بلندمدت بارش بیشتری دریافت کرده اند که بیشترین آن مربوط به سیستان و بلوچستان است و 55.9 درصد (130.8 میلیمتر) نسبت به میانگین بلندمدت بارش دریافت کرده است.

بارندگی در سایر استان ها  کمتر از حد نرمال بوده است و در این زمینه  سمنان بدترین وضعیت را تجربه می کند چراکه 38.4 درصد کمتر از حد نرمال طی سال آبی جاری بارش دریافت کرده است.

استان تهران نیز از جمله استان هایی است که با کم بارشی روبرو بوده است. در حالی که میانگین بارش تهران در بلند مدت 245.4 میلیمتر است ولی در سال آبی جاری تنها به طور میانگین 160.8 میلیمتر بارش دریافت کرده است که نشاندهنده کاهش 34.5 درصدی بارش در این استان است.

به گزارش پیشتاز شروع سال آبی در ایران از ابتدای پاییز است. به این ترتیب یک سال آبی در ایران از 1 مهرماه شروع می شود و تا 31 شهریور سال بعد ادامه می یابد.

پایان خبر پیشتاز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بارش کشور به وضعیت نرمال نزدیک می شود" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بارش کشور به وضعیت نرمال نزدیک می شود"، کلیک کنید.