بازداشت بیش از 200 دانشجو فقط در یکی از دانشگاه های آمریکا

آزادی بیان به سبک غرب؛

بازداشت بیش از 200 دانشجو فقط در یکی از دانشگاه های آمریکا

بیش از 200 نفر در محوطه دانشگاه کالیفرنیا در جریان اعتراضات حمایت از فلسطین بازداشت شده اند.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری پیشتاز، شبکه آمریکایی سی ان ان در گزارشی با استناد به بیانیه «ژن بلاک»، رییس دانشگاه کالیفرنیا، اعلام کرد که در طول اعتراضات حمایت از فلسطین، بیش از 200 نفر در محوطه دانشگاه کالیفرنیا بازداشت شدند.

از سوی دیگر، بازداشت بیش از 2000 معترض به جنگ غزه در دانشگاه های آمریکا تایید شده است.

در همین ارتباط روزنامه آمریکایی واشنگتن پست اعلام کرد طی دو هفته گذشته بیش از 2000 معترض به جنگ در غزه در جریان تظاهرات های دانشگاه های آمریکا بازداشت شدند.

به گزارش پیشتاز، اعتراض های دانشجویی در آمریکا از دو هفته پیش در دانشگاه های مختلف برای حمایت از مردم فلسطین و محکومیت جنایت های رژیم صهیونیستی در نوار غزه آغاز شده و علی رغم سرکوب شدید پلیس و نیرو های امنیتی آمریکا این تظاهرات ادامه دارد و الهام بخش اعتراض های دانشجویی در دیگر کشور های جهان بوده است.

ساعاتی پیش شبکه «سی ان ان» هم اعلام کرد که پلیس و نیرو های امنیتی آمریکا به تجمع و تظاهرات دانشجویان تگزاس حمله و 18 دانشجو را با ضرب وشتم بازداشت کردند.

با اوج گرفتن اعتراضات دانشجویی علیه رژیم صهیونیستی از لس آنجلس تا نیویورک در حمایت از مردم فلسطین در غزه، موج ضدصهیونیستی نوپا چنان زلزله ای در جهان به راه انداخته که نیرو های پلیس و گارد ملی آمریکا با خشونت تمام به صحنه آمده اند.

از سوی دیگر، جو بایدن، رییس جمهور آمریکا در نخستین سخنرانی پس از اعتراضات گسترده دانشجویی در این کشور در حمایت از غزه که به خشونت و بازداشت شمار زیادی از دانشجویان منجر شده است، گفت که این اعتراضات او را وادار به تغییر سیاست آمریکا در منطقه نکرده است!

اعتراضات در دانشگاه های سراسر آمریکا روزهاست که پرتنش دنبال می شود و معترضان از برچیدن چادر هایی که در محوطه دانشگاه در حمایت از غزه برپا کرده اند، خودداری کرده و در نتیجه مدیریت دانشگاه ها خواستار ورود نیرو های امنیتی به داخل محیط های آموزشی شدند.

بایدن در نخستین سخنرانی پس از التهابات اخیر در دانشگاه های آمریکا، در کاخ سفید گفت: اعتراضات در دانشگاه ها دو اصل بنیادی آمریکا را به بوته آزمایش گذاشت؛ نخستین اصل حق آزادی بیان و تجمع صلح آمیز و دومین اصل حاکمیت قانون است.

وی مدعی شد: هر دو باید حفظ و رعایت شوند. ما کشوری استبدادی نیستیم که مردم را ساکت و مخالفان را سرکوب کنیم. در عین حال، کشوری بی قانون هم نیستیم. جامعه ای مدنی هستیم و نظم باید حرف اول را بزند!

بایدن بدون اشاره به اعتراضات صلح آمیز دانشجویان که با برپایی چادر و شعار های حمایتی از غزه، دست به تجمع و تحصن زده اند، مدعی شد: مخالفت ضرورت دموکراسی است، اما مخالفت نباید به هرج ومرج و محروم کردن دیگران از حقوقشان منجر شود تا حدی که دانشجویان قادر به پایان ترم و تحصیلات دانشگاهی نشوند!

ادعا ها و اظهارات بایدن درباره اعتراضات اخیر در دانشگاه های آمریکا در حالی است که نیرو های امنیتی و پلیس این کشور با ورود خشونت آمیز به داخل دانشگاه ها، از گاز اشک آور و باتوم برای متفرق کردن معترضان استفاده و شمار زیادی را بازداشت کرده اند.

بایدن در ظاهر چند باری از اقدامات تل آویو انتقاد کرده، اما واشنگتن هرگز تامین تسلیحاتی رژیم صهیونیستی را متوقف نکرده است. جنایات صهیونیست ها در نوار غزه در حالی وارد هفتمین ماه می شود که اشغالگران تاکنون بیش از 34 هزار فلسطینی را که عمدتاً زنان و کودکان هستند، به شهادت رسانده است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بازداشت بیش از 200 دانشجو فقط در یکی از دانشگاه های آمریکا" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بازداشت بیش از 200 دانشجو فقط در یکی از دانشگاه های آمریکا"، کلیک کنید.