بازنمایی حال خوش خانواده ها با کودکانشان در «کودک شو»/ یک ملاحظه درباره نسل تنهای آینده

بازنمایی حال خوش خانواده ها با کودکانشان در «کودک شو» یک ملاحظه درباره نسل تنهای آینده

نشست مشترک ستاد سیاستگذاری جمعیت معاونت سیما وعوامل برنامه « کودک شو» برگزار شد.

به گزارش  گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم وفناوری پیشتاز، نشست مشترکی در ستاد سیاستگذاری جمعیت معاونت سیما با حضور اعضای ستاد و عوامل برنامه «کودک شو» برگزار شد و با توجه به چالش های جمعیتی در سال های پیش رو درباره مسایل محتوایی و فرمی فصل ششم «کودک شو» همفکری صورت گرفت.

محمدمهدی قاسمی دبیر ستاد سیاستگذاری جمعیت معاونت سیما و مدیر شبکه آموزش و سلامت در سخنانی به وضعیت مبتلابه جامعه در حوزه جمعیت پرداخت و با اشاره به آمار و ارقامی که طی سال های اخیر نسبت به پیری جمعیت و دیگر معضلات مطرح شده است از وظایف این ستاد گفت.

قاسمی با اشاره به برخی راهکار ها برای برنامه سازی در حوزه جمعیت تاکید کرد: تمرکز روی این مساله باید از طریق کار فرهنگی و تغییر نگرش ها و دیدگاه ها صورت بگیرد تا به نتایج درستی منجر شود.

وی اضافه کرد: فرصت زیادی تا بسته شدن پنجره جمعیتی در ایران وجود ندارد و باید با سرعت بیشتری در حوزه رسانه کار شود.

در ادامه احمد لنگرودی قایم مقام شبکه نسیم در سخنانی ضمن تشریح فصل جدید برنامه کودک شو و ماموریت های شبکه این برنامه را یکی از برنامه های اصلی شبکه در حوزه جمعیت عنوان کرد که سرمایه گذاری جدی ای روی این برنامه، محتوا و بازی های فصل جدید صورت گرفته تا در عین سرگرمی و هیجان انگیز بودن، حال خوب و زیبایی حضور کودک و اطلاعات مورد نظر خانواده ها را انتقال دهد.

وی اضافه کرد: برنامه با طراحی بازی های متنوع تلاش کرد جذابیت و کیفیت را حفظ کند و حضور ملیکا شریفی نیا به عنوان مجری که در حوزه کودک کار کرده اتفاقات خوبی را رقم زد و امیدواریم در ادامه هم بهتر شود و بازخورد های مطلوبی هم در اجرای این فصل داشتیم.

در ادامه نشست، اعضای دیگر ستاد جمعیت سیما به مواردی در قالب مخاطرات جمعیتی و توجه به اصلاح محتوایی و ترویج درست فرزندآوری و شیرینی و الزام حضور کودک در خانواده و آینده ایران اسلامی اشاره کردند.

در بخش دیگر حسین ربانی تهیه کننده «کودک شو» با اشاره به اینکه یکی از رویکرد های اصلی «کودک شو» تاکید بر فرزندآوری و بحث های جمعیتی است خلاصه ای از فعالیت های انجام شده در فصل جدید این برنامه مطرح کرد.

وی با اشاره به انتقال برخی آموزش ها از خلال بازی ها اضافه کرد: ما می خواهیم حال خوش حضور کودک در خانواده را به تصویر بکشیم. سعی داریم فضایی را فراهم کنیم که خانواده هایی که در برنامه شرکت می کنند تصور نکنند صرفاً به یک برنامه و استودیو آمده اند بلکه این اتمسفر برایشان دل انگیز باشد، برای بچه ها مفرح باشد و در همین راستا شهر بازی و اتاق کودک طراحی شده است.

ربانی در پایان به رویکرد های آموزشی برنامه هم اشاره و بیان کرد: در حوزه تربیتی و آموزشی با پدر و مادر ها درباره فرزندانشان صحبت می شود و این فضا برای خود آنها هم مفید و جالب بوده است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بازنمایی حال خوش خانواده ها با کودکانشان در «کودک شو»/ یک ملاحظه درباره نسل تنهای آینده" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بازنمایی حال خوش خانواده ها با کودکانشان در «کودک شو»/ یک ملاحظه درباره نسل تنهای آینده"، کلیک کنید.