بانک مرکزی به تعهداتش درباره تخصیص ارز به دارو عمل کرده است

قالیباف در صحن مجلس:

بانک مرکزی به تعهداتش درباره تخصیص ارز به دارو عمل کرده است

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: بانک مرکزی در تخصیص ارز به دارو در سال گذشته اشکالاتی داشت، اما در پایان سال گذشته توانست به تعهدات خود عمل کند.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری پیشتاز، حسینعلی حاجی دلیگانی، در جلسه علنی امروز (سه شنبه 4 اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی، اظهار کرد: مجلس شورای اسلامی چهار جلسه نظارتی درباره دارو برگزار کرد، اما هنوز مشکل گرانی و کمبود دارو حل نشده است.

وی متذکر شد: آخرین جلسه مجلس در این مورد در 19 دی ماه سال گذشته برگزار شد که فرصت دو ماهه ای به وزارت بهداشت و درمان، بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه داده شد. همچنین مقرر شد 70 درصد هزینه دارو را بیمه ها و 30 درصد را بیماران بپردازند که این اتفاق رخ نداده و تقریباً پرداختی از بیمه و بیمار به صورت برابر است.

نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بیشترین اشکال در این زمینه به وزارت بهداشت و درمان، بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه بازمی گردد، گفت: بانک مرکزی منابع ارزی را برای دارو تامین نکرده است.

حاجی دلیگانی تاکید کرد: همچنین سازمان برنامه و بودجه 70 همت طلب دارو را پرداخت نکرده و سازمان تامین اجتماعی هم طلب دانشگاه علوم پزشکی را نپرداخته است که باید این موارد رسیدگی شود.

محمدباقر قالیباف در پاسخ به این تذکر، گفت: علاوه بر جلسات صحن مجلس، بنده نیز برای بررسی علل کمبود دارو جلسات جداگانه ای با مسیولان بانک مرکزی و وزارت بهداشت و درمان داشتم.

رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بانک مرکزی، سازمان برنامه و بودجه و وزارت بهداشت و درمان درباره دارو مسوولیت دارند، تصریح کرد: بانک مرکزی برای اختصاص ارز دارو در اواخر بهار و ابتدای تابستان اشکالاتی داشت که باعث ایجاد مشکلاتی در توزیع دارو شد، اما در پایان سال گذشته توانست به تعهدات خود عمل کند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بانک مرکزی به تعهداتش درباره تخصیص ارز به دارو عمل کرده است" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بانک مرکزی به تعهداتش درباره تخصیص ارز به دارو عمل کرده است"، کلیک کنید.