برگزاری دومین جشنواره ملی موسیقی نی انبان کیش در تیر ماه 1403

برگزاری دومین جشنواره ملی موسیقی نی انبان کیش در تیر ماه 1403

به گزارش خبرگزاری پیشتاز از کیش ناصر قاسمی نیا، رییس دومین جشنواره ملی نی انبان کیش اظهار کرد: بدون تردید یکی از موضوعات مهمی که تاثیر مهمی بر موضوع هویت و فرهنگ دارد، نگاه ویژه به موسیقی است.

وی با اشاره به اهمیت ترویج و اشاعه موسیقی اصیل کشور در مسیر فرهنگ سازی، خاطرنشان کرد: در این بین نی انبان به عنوان یک ساز ثبت شده در جنوب کشور بسیار شناخته شده است و مورد اقبال عمومی قرار دارد.

رییس دومین جشنواره ملی نی انبان جزیره کیش تصریح کرد: نی انبان سازی ست که روحیات درونی انسان ها را با صدای خاطره ساز خود به نمایش می گذارد و به همین خاطر همواره مورد احترام بوده است.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه امروز نسل جوان ما با فرهنگ موسیقی اصیل کشور و بویژه موسیقی فولکلور چندان آشنا نیست، بیان کرد: سازمان منطقه آزاد کیش با برگزاری جشنواره نی انبان و البته استمرار آن، در مسیر آشنایی نسل های مختلف با این ساز گام برخواهد داشت.

قاسمی نیا اضافه کرد: استقبال گروه های هنرمند از این رویداد در جنوب کشور بسیار خوب بوده است و امیدوارم از دوازدهم تا پانزدهم تیرماه و در زمان برگزاری جشنواره نیز شاهد استقبال عموم علاقمندان به موسیقی، کیشوندان و گردشگران از جشنواره نی انبان باشیم.

وی از همه هنرمندانی که باعث ترویج فرهنگ موسیقی جنوب و انتقال آن به نسل های بعدی هستند قدردانی کرد.

گفتنی است در دومین جشنواره ملی نی انبان کیش مهدی ادیبان، سرپرست معاونت گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش به عنوان رییس شورای سیاست گذاری و سید علیرضا فاطمیان پور، معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش به عنوان عضو و دبیر شورای سیاست گذاری این رویداد حضور دارند.

خسرو نشان به عنوان عضو اجرایی شورای سیاست گذاری، فواد توحیدی، عضو هنری این شورا و بدریه بحرینی نیز به عنوان عضو دیگر شورای سیاست گذاری جشنواره یاد شده فعالیت خواهند کرد.بابک عامل نیز دبیری دومین جشنواره ملی نی انبان کیش را برعهده دارد.

خیام خوانی و برگزاری بزرگداشت محمود جهان به عنوان پیشکسوت فقید موسیقی جنوب، از بخش های ویژه دومین جشنواره ملی نی انبان کیش به شمار می روند.

گروه های هنرمند علاقمند تا پایان خرداد ماه فرصت دارند تا با مراجعه به تارنمای https://festival.kish.ir/ نسبت به ثبت نام در این جشنواره اقدام نمایند.

46

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "برگزاری دومین جشنواره ملی موسیقی نی انبان کیش در تیر ماه 1403" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "برگزاری دومین جشنواره ملی موسیقی نی انبان کیش در تیر ماه 1403"، کلیک کنید.