بزرگترین جشن سرودی کشور در شامگاه عید قربان برگزار می شود

مدیر مجموعه شهر سرود خبر داد:

بزرگترین جشن سرودی کشور در شامگاه عید قربان برگزار می شود

امین صافی زاده مدیر مجموعه شهر سرود از برپایی بزرگترین جشن سرود کشور در شامگاه عید قربان در آرامگاه سعدی خبر داد.

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری پیشتاز، امین صافی زاده مدیر مجموعه شهر سرود درباره به وجود آمدن شهر سرود گفت: تمام هم و غم مجموعه بر آن است که از تمامی گروه های سرودی که در نقطه به نقطه کشور حضور دارند حمایت و پشتیبانی شود تا بیشتر از گذشته سرود به جایگاه واقعی خود برسد و این مهم  همواره یکی از دغدغه های اصلی این مجموعه بوده است.

مدیر مجموعه شهر سرود با اشاره به راه های شناخت گروه ها و نحوه برگزاری لیگ سرود گفت: برای شناخت بیشتر گروه ها و همین طور پیشرفت گروه های سرودی از دیرباز به فکر راه انداختن یک رقابت سرودی بودیم که لیگ سرود نتیجه آن بود. لیگی که تکیه مهمی بر اجرای زنده و پاتوقی  در سطح کشور را دارد؛ در مراحل مختلف در طور یک سال برگزار می شود.

صافی زاده با اشاره به چالش های مجموعه و تعامل با گروه ها گفت: تنوع سلیقه در گروه ها و افراد باعث می شود ما هر چه بیشتر گوش شنوا برای پیشنهادات و انتقادات داشته باشیم و بتوانیم بهترین تصمیم را برای آینده سرود در حیطه مسیولیت و اقتضایات سازمانی خود بگیریم. سعی ما این است  تا فعالیت های خود را به گونه ای برنامه ریزی کنیم که نیاز های تمام  گروه ها  برطرف شود.

وی درباره نحوه برگزاری اختتامیه گفت: لیگ سرود مانند لیگ های دیگر یک شروع  و یک پایان  دارد. اختتامیه  لیگ جشنی برای پایان رقابت تمام گروه های سرودی و  شروع لیگ جدید است؛ ما تصمیم داریم در اختتامیه لیگ سوم که در بیست و هشتم خرداد ماه و همزمان با ایام عید سعید قربان در آرامگاه سعدی شیراز برگزار می شود یک جشن بزرگی با حضور تمام گروه های سرود کشور برگزار کنیم که به نظرم جزوه رویداد های است که اگر نگویم بی سابقه ولی به جرات می توان گفت بزرگترین جشن خانواده سرودی کشور است.

وی اظهار داشت: یکی از زیبای های اختتامیه لیگ آن است که هر سال در استان گروه قهرمان برگزار می شود و امسال گروه سرود «کریم اهل بیت» توانست قهرمان این دوره شود  و اختتامیه را به شهر خود ببرد. نگاه مجموعه شهر سرود  این است که از نگاه گروه ها، شهر سرود تنها یک مجموعه در پایتخت نباشد و هر سال جام قهرمانی از شهری به شهر دیگر برود و میزبان گروه های دیگر شود.

در پایان صافی زاده با تاکید بر شعار لیگ سرود گفت: همه گروه های سرودی جمع می شوند که برای اولین بار بلند بگویند این سرود منه و از همینجا از کسانی که این گفت گو را می خوانند دعوت می کنیم که اگر در شب بیست و هشت خرداد در شهر شیراز حضور دارند ، منتظرشان در اختتامیه لیگ سوم شهر سرود هستیم.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بزرگترین جشن سرودی کشور در شامگاه عید قربان برگزار می شود" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بزرگترین جشن سرودی کشور در شامگاه عید قربان برگزار می شود"، کلیک کنید.