بلاروس رزمایشی با کلاهک هسته ای برگزار می کند

بلاروس رزمایشی با کلاهک هسته ای برگزار می کند

دبیر شورای امنیت بلاروس اعلام کرد این کشور برای سنجش آمادگی هسته ای خود یک رزمایش با کلاهک هسته ای تاکتیکی برگزار می کند.

به گزارش پیشتاز، «الکساندر ولفوویچ» دبیر شورای امنیت بلاروس گفت این کشور برای آزمایش توانایی خود در استفاده از کلاهک های هسته ای تاکتیکی، رزمایش برگزار می کند.

او در گفت وگو با یک رسانه بلاروسی گفت: «موثرترین ابزار، بازرسی غافلگیرانه است که در حد امکان در شرایط نبرد واقعی انجام می شود. به دستور فرمانده نیروهای مسلح، نیروها و ادواتی که قادر به استفاده از کلاهک های هسته ای تاکتیکی هستند، در این رزمایش شرکت خواهند کرد. سامانه های تاکتیکی «اسکندر» و هواپیماهای تهاجمی سوخو 25 در این رزمایش در اولویت هستند.»

این مقام بلاروسی گفت: «این بازرسی همزمان با فعالیت های انجام شده توسط همکاران ما در روسیه در زمینه استفاده از کلاهک های هسته ای غیراستراتژیک و در هماهنگی با آن ها برنامه ریزی شده است.»

«الکساندر لوکاشنکو» رییس جمهور بلاروس گفت این رزمایش ماهیت دفاعی دارد و مینسک به دنبال جنگ افروزی نیست.

او گفت: «این آزمایش ماهیت کاملاً دفاعی دارد. کلاهک هسته ای تاکتیکی یک سلاح بازدارنده و دفاعی است. هیچ کس با این سلاح به جایی حمله نمی کند.»

رییس جمهور بلاروس در واکنش به نگرانی های غرب نسبت به این رزمایش، گفت مینسک اقدامات و اظهارات تحریک آمیز را نادیده می گیرد و به دنبال جنگ افروزی نیست.

بلاروس اخیرا با تصویب چند سند دفاعی جدید، در تضمین امنیت و قوای دفاعی خود بیش از پیش به روسیه نزدیک شد و تحت چتر هسته ای این کشور قرار گرفت.

در سال 2023 مسکو و مینسک در مورد استقرار تسلیحات هسته ای تاکتیکی روسیه در بلاروس به توافق رسیدند. علاوه بر این، بر اساس این توافق مسکو متعهد شد سامانه های موشک بالستیک تاکتیکی «اسکندر» را به بلاروس منتقل کند؛ سامانه های که از قابلیت حمل کلاهک هسته ای برخوردار است.

پایان خبر پیشتاز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بلاروس رزمایشی با کلاهک هسته ای برگزار می کند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بلاروس رزمایشی با کلاهک هسته ای برگزار می کند"، کلیک کنید.