بلینکن: راه های دیگری به جای حمله به رفح وجود دارد

بلینکن: راه های دیگری به جای حمله به رفح وجود دارد

در پی تهدیدهای مداوم مقامات رژیم صهیونیستی به انجام حمله زمینی به «رفح» در جنوب نوار غزه، وزیر خارجه آمریکا تاکید کرد که این رژیم می تواند از طریق دیگری با تیپ های جنبش حماس در این منطقه مقابله کند.

به گزارش پیشتاز، «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا در گفت وگو با شبکه «ان بی سی نیوز» در این باره گفت: به جای عملیات نظامی راه های دیگری برای اسراییل وجود دارد تا تیپ های حماس در رفح را از بین ببرد.

بلینکن درباره اظهارات «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی درباره حمله به رفح نیز افزود: مردم حرف هایی را به زبان می آورند، اما بیایید روی عمل تمرکز کنیم.

وزیر خارجه آمریکا درباره پیشنهاد آتش بس ارایه شده به جنبش حماس و در تقلا برای انداختن توپ به زمین این جنبش گفت: پیشنهاد فعلی ثابت می کند که اسراییل آماده است برای دستیابی به یک معامله امتیازاتی بدهد.

بلینکن همچنین بار دیگر تاکید کرد ایالات متحده هنوز «یک برنامه روشن و معتبر برای محافظت از غیرنظامیان» در رفح را ندیده است و تا زمانی که تل آویو این کار را انجام ندهد «واشنگتن از یک عملیات نظامی بزرگ در آنجا پشتیبانی نخواهد کرد.»

بلینکن در پاسخ به این سوال که اگر تل آویو به جای دنبال کردن توافق با حماس، عملیاتی را در رفح انجام دهد، ایالات متحده چه گام هایی برمی دارد، گفت که نمی خواهد درباره «فرضیه هایی درباره آنچه ممکن است اتفاق بیفتد» صحبت کند.

این اظهارات در حالی بیان شده است که منابع خبری صبح امروز (پنج شنبه) نسخه ای از چارچوب اصلی توافق پیشنهادی میان طرف های فلسطینی و صهیونیستی برای تبادل اسرا و توقف جنگ در غزه را منتشر کردند.

طبق این گزارش، این توافق دربرگیرنده سه مرحله است که مرحله نخست آن به مدت 40 روز است که قابلیت تمدید دارد.

مرحله دوم به مدت 42 روز تمدید می شود و شامل نهایی شدن توافق در مورد مقدمات لازم برای بازگشت آرامش پایدار و اجرایی شدن آن است.

مرحله سوم نیز به مدت 42 روز ادامه داشته و شامل تبادل تمامی اجساد و بقایای شهدای مقاومت و فلسطین و کشته های اسراییلی پس از دستیابی به آنها و شناسایی شان می شود.

قطر، مصر و آمریکا ضامن اجرای این توافق خواهند بود.

پایان خبر پیشتاز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بلینکن: راه های دیگری به جای حمله به رفح وجود دارد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بلینکن: راه های دیگری به جای حمله به رفح وجود دارد"، کلیک کنید.