بیشتر کتاب های سبک زندگی مثل رانندگی با فرمان مجله پیشتاز است

بهار کتابخوانی| در گفت و گو با پیشتاز مطرح شد؛

بیشتر کتاب های سبک زندگی مثل رانندگی با فرمان مجله پیشتاز است

نویسنده کتاب «فاطمه علی است» گفت: افرادی که کتاب های مرتبط با سبک زندگی را ترجمه می کنند گاهی به نیاز های جامعه توجه ندارند و مصداق رانندگی با فرمان مجله پیشتاز هستند.

علی قهرمانی در گفت وگو با خبرنگار گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری پیشتاز گفت: خودرویی که فرمان آن در سمت راست است به درد جاده های ایرانی نمی خورد. به همین ترتیب برخی محتوا های فرهنگی که برای جامعه دیگری مناسب است، با جامعه ما همخوانی و تناسب ندارد.

نویسنده کتاب «فاطمه علی است» اضافه کرد: برخی محتوا های سبک زندگی نه تنها مناسب و متناسب نیست بلکه مخرب هم هست. برخی محتوا ها را ترجمه می کنیم بدون اینکه در نظر بگیریم محتوا ها چقدر در تناسب با اقتضایات جامعه ما است و چگونه می تواند مشکلی از مشکلات جامعه را حل و فصل کند.

به گفته این نویسنده گاهی محتوایی می تواند در جامعه ای تحول آفرین باشد، اما در جامعه ما مخرب عمل کند و می تواند به جای اثرات مثبت، اثرات منفی بر جای بگذارد.

وی در خصوص کتاب خود، «فاطمه، علی است» که داستان های کوتاه از زندگی حضرت فاطمه زهرا و امام علی است، تصریح کرد: در کتاب فاطمه علی است هم ما نتوانستیم به دلیل محدودیت منابع به همه دغدغه های امروزی زوجین پاسخ دهیم، اما مهمترین مسیله مورد توجه کفویت است.

وی این کفویت را مصداق تناسب اقتصادی و اجتماعی دانست و گفت: از محل زندگی و خانواده تا شخصیت فردی زوجین باید در تناسب با هم باشند. باید فردی را به عنوان زوج و زوجه انتخاب کرد که تکمیل کننده یکدیگر باشند.

پژوهشگر و نویسنده کتاب تاکید کرد: اینکه گاهی دو نفر همدیگر را در مسیر مشترک تکمیل می کنند و گاهی در مسیر متفاوت هستند، اما همدیگر را تکمیل می کنند، هر دو صحیح بوده و می تواند خوشبختی زوجین را به دنبال داشته باشد. موضوعی که در زندگی فاطمه زهرا و امام علی نیز به عینه دیده می شود و این دو بزرگوار هم کفو و مناسب یکدیگر بودند.

لازم به یادآوری است سی و پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از نوزدهم تا بیست و نهم اردیبهشت ماه 1403 در مصلی امام خمینی (ره) در حال برگزاری است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بیشتر کتاب های سبک زندگی مثل رانندگی با فرمان مجله پیشتاز است" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بیشتر کتاب های سبک زندگی مثل رانندگی با فرمان مجله پیشتاز است"، کلیک کنید.