بی سابقه، تحقیرکننده و تغییر دهنده محاسبات

بی سابقه، تحقیرکننده و تغییر دهنده محاسبات

در روزهایی که تنها کمتر از هشت سال از انقلاب بهمن 57 می گذشت. انقلابی که پَر شعله اش اول از همه سفارت رژیم صهیونیستی را در مرکز تهران گرفت. عصر روز 22 بهمن هنوز چند ساعت از پیروزی انقلاب نگذشته بود که سفارتخانه صهیونیست های غاصب توسط ملّت انقلابی تسخیر و به مردم فلسطین هدیه شد.

به گزارش پیشتاز، متن پیش رو تحلیلی بر عملیات تنبیهی ضدصهیونیستی «وعده صادق» است که بازتاب زیادی در رسانه های غربی داشته و در  رسانه KHAMENEI.IR  منتشر شده است:

«خواهید دید که پس از خوابیدن زبانه شعله تند مذهب در رژیم خمینی ایران، آنچه که باقی می ماند منافع مشترک ایران و اسراییل است.» اینها را یک کارشناس صهیونیست گفته بود؛ شانزدهم آذرماه 1365.

در روزهایی که تنها کمتر از هشت سال از انقلاب بهمن 57 می گذشت. انقلابی که پَر شعله اش اول از همه سفارت رژیم صهیونیستی را در مرکز تهران گرفت. عصر روز 22 بهمن هنوز چند ساعت از پیروزی انقلاب نگذشته بود که سفارتخانه صهیونیست های غاصب توسط ملّت انقلابی تسخیر و به مردم فلسطین هدیه شد.

تقریباً 8 سال بعد از آن روزها و در آذرماه 1365 و زمانی که ایران درگیر جنگ تحمیلی بود کارشناس صهیونیستی از لابلای فشارهای وارد به نظام جدید سیاسی در ایران به دنبال خیالبافی هم زیستی بود.  حالا بیش از 13 هزار و 600 روز از آن روز گذشته. نفرت از اشغالگران صهیونیستی و حرارت خصومتی که با تسخیر سفارتخانه صهیونیست ها در خیابان کاخ سابق(فلسطین فعلی) شعله گرفته بود حالا نه تنها سرد یا خاموش نشده بلکه بیشتر از هر زمان دیگری است. آنقدر بیشتر که حتی کارشناسان صهیونیست را هم به این اشتباه انداخته که حضرت آیت الله خامنه ای از بنیان گذار جمهوری اسلامی هم اسراییل ستیزتر است. غافل از آنکه ایرانِ آن روزها درگیر با دشمنی با صدام بود و عقیده امام رحمه الله و رزمندگان ایرانی هم آن بود که راه قدس از کربلا می گذرد و چه درست فکر و تحلیل کرده بودند. ایران سال هاست که از کربلا گذشته. خبری از دیکتاتور بعثی عراق نیست و نیم میلیون سرباز اشغالگر ارتش آمریکا هم مجبور شده اند عراق و افغانستان را تخلیه کنند و حالا مانده آرمان آزادسازی قدس!

خصومت ایرانی ها با این پادگان اشغالی در غرب آسیا نه تنها پایین نیامده که بالاتر هم رفته. برخلاف روزها و ماه ها و سال های ابتدای انقلاب حالا ایرانی ها در حمایت از آرمان فلسطین تنها هم نیستند. رسانه آمریکایی درست گفته بود؛ ایران در تمام این سال ها صبورانه کمربند مقاومت را در اطراف سرزمین های اشغالی محکم کرده. آنقدر محکم که حالا نه ایران بلکه زنجیره مقاومت که دو سه دهه قبل اخگرهای شهادت طلبانه کوچکی علیه اشغالگری مقاومت بودند حال خود تبدیل به ستارگان درخشان و گدازه های پرحرارتی شده اند که هرکدام به تنهایی می توانند ضربه حیاتی به اشغالگران صهیونیستی وارد کنند. تحلیل گر رسانه صهیونیستی هم در ضمن تحلیل حمله موشکی اخیر ایران به اراضی اشغالی درست گفته بود که افسانه بازدارندگی اسراییل پیش از آنکه با حمله اخیر و در تهران متلاشی شود در لبنان و غزه از بین رفته بود.

 رسانه صهیونیستی: متحمل تحقیر بی سابقه ای شدیم
این عبارات در سال 2024 و در یک رسانه صهیونیستی، توصیف وضعیت و حالِ رژیمی است که پیش از این در درگیری های شش هفت دهه گذشته چه در جنگ های 1948 و چه در 1967 و چه در 1973 سابقه تحمیل شکست های سنگینی را به ارتش های عربی مدعی آن سال ها در منطقه دارد.

کنار هم گذاشتن همه این واقعیت هاست که تحلیل گر صهیونیست را در رسانه صهیونیستی معاریو به این واقعیات می رساند: «ما متحمل تحقیر عمومی بی سابقه ای شدیم. بازدارندگی اسراییل که مانع حمله مستقیم به ما می شد از بین رفته است. تلاش بازدارنده بین المللی هم در روزهای اخیر شکست خورد. برای اولین بار از ایران به سوی اسراییل موشک شلیک شد!»

این بهت عمومی از مواجهه مستقیم جمهوری اسلامی ایران با رژیم صهیونیستی در دیگر رسانه های رژیم هم قابل مشاهده است. یدیعوت آحارنوت دیگر رسانه صهیونیستی در گزارشی تحلیلی به این حمله پرداخته، رفتار محتاطانه فعلی رژیم در برابر ایران را با سابقه هجومی و تهاجمی گذشته آن مقایسه کرده و با اشاره به حمله موشکی منفعلانه صدام حسین در جنگ اول خلیج فارس که برای فرار از حمله ایتلاف بین المللی به رهبری آمریکا و برای بیرون راندن عراق از کویت صورت گرفت می نویسد: «اسراییل در آن زمان به درخواست آمریکا و برای اینکه ایتلاف علیه صدام دچار مشکل نشود از پاسخ و حمله به عراق خودداری کرد. این مرتبه اما این ایالات متحده بود که از اسراییل درخواست کرد ساکت بنشنید!» یدیعوت آحارنوت اشاره پررنگی دارد که بعد از 30 سال این اولین مرتبه است که رژیم غاصب از سوی یک کشور مستقل مورد حمله مستقیم قرار گرفته است.

 وزیر خارجه رژیم: با افتخار می گویند ما شما را زدیم!
این واکنش ها محدود به فضای رسانه ای نیست. وزیر خارجه رژیم صهیونیستی هم که تلاش های دیپلماتیک زیادی را برای فشار به ایران دنبال می کرد -و از قضا عمده این تلاش ها هم از جمله طرح موضوع در شورای امنیت سازمان ملل به شکست انجامیده است- در نامه ای به آمریکا و کانادا و کشورهای همسو و اعضای اتحادیه اروپا اعترافات جالبی درباره ابعاد حمله مستقیم ایران به داخل اراضی اشغالی داشته است.

در این نامه علاوه بر درخواست «تحریم پروژه موشکی ایران» و «درج نام سپاه پاسداران در سازمان های تروریستی» بر این نکته مهم تاکید کرده که ایران «علناً» و «با افتخار» مسیولیت این حمله را پذیرفته است. وزیر خارجه رژیم با وجود لفاظی های سیاسی و نظامی اما در نهایت به این گزاره اعتراف کرده که «آخرین حمله ایران از داخل خاک خود به اسراییل در گستره و اندازه یک حمله بی سابقه» است.

این واکنش ها و سرریز آنها به رسانه های صهیونیستی و غربی و آمریکایی در حالی صورت می گیرد که بسیاری از این رسانه ها مدعی بودند ایران بنا به ملاحظات متعدد داخلی و خارجی فعلاً ناچار است با تهاجم ها و تجاوزهای اسراییلی ها کنار بیاید.

اقدام اخیر نظامی جمهوری اسلامی ایران اما همه این محاسبات را بر هم ریخت. این را هم می توان در واکنش مقامات و مسیولان رژیم صهیونیستی دریافت و هم موضوعی است که در رسانه های غربی نیز به آن اشاره شده است. نیویورک تایمز، رسانه مطرح آمریکایی از رسانه هایی است که به این موضوع اشاره کرده است. نویسنده این گزارش از قضا یک روزنامه نگار صهیونیست است که ارتباطات نزدیکی با مجامع نظامی و اطلاعاتی رژیم دارد. این رسانه مطرح آمریکایی در گزارش خود صریحاً به این موضوع اشاره دارد که اقدام ایران که «شامل رگبار عظیمی از صدها موشک و بالستیک و پهپادهای انفجاری بود» قواعد و معادلات سابق و ناگفته بین ایران و اسراییل را تغییر داد.

نکته جالب توجه آنکه نویسنده گزارش به سبب ارتباطاتی که با مقامات نظامی و اطلاعاتی رژیم دارد به نقل از این مقامات به این موضوع هم اشاره دارد که «با توجه به این تغییر، محاسباتی که اسراییل بر اساس آن برای حرکت های بعدی تصمیم می گیرد هم تغییر یافته است.»

ای بی سی نیوز دیگر رسانه آمریکایی است که به این تغییر اشاره کرده و با این عبارات به توصیف آن پرداخته: «حکومت دینی و شیعی کشور، مسیر جدیدی را [در موازنه با اسراییل] برگزیده و بر همین مبنا هم تغییراتی از سوی جمهوری اسلامی در پیش است.»

 دست و پا زدن برای انحراف از تحقیر
کنار هم گذاشتن این واکنش های رسانه ای، دیپلماتیک و نظامی حاکی از یک موضوع مهم است: «پیام دریافت شد!» و قراین و شواهد نشان می دهد که خوب هم دریافت شده است. شدت و تاثیر در کنار وضعیت پسا طوفان الاقصی هم به اندازه ای بوده که همه توانایی ها و ظرفیت هایش را برای بازگشت مجدد معادلات خود با ایران به وضعیت سابق به کار انداخته و باعث برکناری مقامات اطلاعاتی و نظامی رژیم شده است.

تاکید و مطرح کردن مسایلی مانند تعداد دقت اصابت در هدف ها و موفقیت ادعاییِ پدافند صهیونیستی در مقابل حمله سنگین موشکی جمهوری اسلامی هم جملگی موضوعات و اولویت هایی فرعی برای منحرف کردن اذهان عمومی از موفقیتی است که جمهوری اسلامی ایران برای خود رقم زده است.

در راهبردهای رسانه ای و عملیات روانی صهیونیست ها باید موضوعی فرعی تراشیده شود تا اذهان و افکار عمومی را از موفقیت اصلی منحرف کند و این واقعیت و قدرت نمایی جدید ایران باید به هر قیمتی که شده به حاشیه رود.  غافل از اینکه روند شکست های ترمیم ناپذیر صهیونیست ها که در 15 پیشتاز و طوفان الاقصی شروع شده و با عملیات وعده صادق شدت گرفته است، با حیله گری های تبلیغاتی و رسانه ای جبران نمی شود.

اعتراف به شکست و تحقیر عمومی که در متن نویسنده و تحلیل گر صهیونیست در رسانه صهیونیستی هاآرتص هم دیده می شود، زمانی که از وقایع بعد از طوفان الاقصی می گوید و واکنش های جنون آمیز رژیم که هیچ دستاوردی هم برای اقناع افکار عمومی داخلی و خارجی نداشته، نه تنها آن را به انزوای بین المللی و ناوک اوت شدن در برابر افکار عمومی دنیا کشانده بلکه هراس و ترس از یک درگیری گسترده با جمهوری اسلامی ایران و شبکه مقاومت را هم بیشتر کرده که رژیم به عنوان یک کشور منفور چقدر می تواند به بقای خود امید داشته باشد و آیا با فرض بقا، ادامه حیات رژیم مشابه حیات سیاسی و منزوی مفهوم کره شمالی نخواهد بود و رژیم هم کره شمالی دیگری در خاورمیانه؟!

واقعیت این است که جدول سیاست های آمریکا و رژیم صهیونیستی به صورت جدی بهم ریخته است و در ادامه این مسیر منجر به محو شدن آن خواهد شد. و نکته مهم در این زمینه، اثبات قدرت اراده ملّت ایران در چشم جهان است. موضوعی که در دیدار اخیر جمعی از فرماندهان نظامی هم با رهبر معظم انقلاب اسلامی  بر آن تاکید شد: «به لطف خداوند نیروهای مسلح چهره خوبی از توانایی ها و اقتدار خود و همچنین یک چهره ستودنی از ملّت ایران به نمایش گذاشتند و ظهور قدرت اراده ملّت ایران در عرصه بین المللی را به اثبات رساندند… موضوع تعداد موشک های شلیک شده و یا موشک های به هدف اصابت کرده که طرف مقابل بر روی آنها متمرکز شده، موضوع دست دوم و فرعی است، موضوع اصلی ظهور قدرت اراده ملّت ایران و نیروهای مسلح در عرصه بین المللی و اثبات آن است، که ناراحتی طرف مقابل نیز از همین موضوع است.» 1403/02/02

پایان خبر پیشتاز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بی سابقه، تحقیرکننده و تغییر دهنده محاسبات" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بی سابقه، تحقیرکننده و تغییر دهنده محاسبات"، کلیک کنید.