تاکید رئیس کل دادگستری ‌سمنان بر لزوم تسریع در رسیدگی به پرونده‌های کثیرالشاکی

تاکید رئیس کل دادگستری ‌سمنان بر لزوم تسریع در رسیدگی به پرونده‌های کثیرالشاکی

به گزارش خبرگزاری پیشتاز استان سمنان ،حجت الاسلام و المسلمین محمدصادق اکبری، در بازدید از دادسرای عمومی و انقلاب و دادگاه های عمومی مرکز استان سمنان که با حضور شورای معاونین دادگستری استان، دادستان و رئیس کل محاکم عمومی و انقلاب مرکز استان و برخی از مسئولان قضایی برگزار شد، ضمن بررسی فرآیندهای خدمت رسانی به مردم در این محاکم قضایی اظهار کرد: مهمترین هدف دستگاه قضایی احقاق حق و چشانیدن طعم عدالت به مردم در سریع ترین زمان ممکن است و مادامی که مردم این را احساس کنند میزان رضایت‌مندی آنان از دستگاه قضایی خود به خود افزایش می یابد.

رئیس کل دادگستری استان سمنان بر ضرورت رسیدگی سریع تر به پرونده های کثیرالشاکی تاکید و خاطرنشان کرد: حرکت بر مدار و مسیر تعیین شده در برنامه های عملیاتی موجود در سند تحول و تعالی قضایی امری ضروری است.

رئیس کل دادگستری استان سمنان افزود: یکی از مطالبات دائمی مقام معظم رهبری و ریاست قوه قضاییه، حفظ کرامت ارباب رجوع و تلاش برای افزایش میزان رضایت‌مندی مردم از نحوه ارائه خدمات رسانی در دستگاه قضایی است که در سند تحول و تعالی قضایی بر آن تاکید فراوان شده و همواره از مهم‌ترین وظایف کارگزاران دستگاه قضایی به‌شمار می آید.

حجت الاسلام و المسلمین اکبری با تقدیر از زحمات کادر قضایی و اداری این بخش قضایی گفت: مهمترین هدف دستگاه قضایی احقاق حق و چشانیدن طعم عدالت به مردم در سریع ترین زمان ممکن است و تا زمانی که مردم این مهم را احساس نکنند، رضایت مندی آنان افزایش نمی یابد.

وی با اشاره به تلاش برای بهبود روند اطاله دادرسی ها، سرعت عمل دستگاه قضایی در پرونده ها را مهم خواند و اضافه کرد: لازمه این امر این است که خدمات رسانی و فرآیند تحقیق و رسیدگی و صدور آراء و اجرای احکام در نهایت سرعت و دقت انجام شود.

رئیس کل دادگستری استان سمنان با اشاره به مزیت های صدور حکم در زمان مناسب تاکید کرد: چشانیدن واقعی مزه عدالت به اصحاب دعوی و خصوصاً محکوم له با اجرای به موقع و به هنگام حکم صادره‌ صورت می پذیرد.

حجت الاسلام والمسلمین اکبری، برنظم و انضباط کاری و لزوم ساماندهی پرونده های اجرای احکام کیفری و مدنی مطابق دستورالعمل ابلاغی، تاکید و تصریح کرد: همکاران قضایی باید بدانند که توجه جدی به پرونده های زندانی دار، تعیین تکلیف پرونده‌های مسن و معوق، سرعت و دقت در رسیدگی به دعاوی، اهتمام بر فصل خصومت ها با استفاده از ظرفیت های موجود مانند شوراهای حل اختلاف، کاهش اطاله دارسی و صدور آراء متقن و اجرای سریع و به موقع احکام امری ضروری است.

رییس کل دادگستری استان در حین بازدید از شعب قضایی، ضمن گفت‌وگو با برخی از مراجعین، اظهارات و مشکلات شهروندان هم استانی حاضر در این محاکم را استماع و دستورات لازم را فی المجلس برای بررسی و رفع مشکلات آنان صادر کرد.

46

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تاکید رئیس کل دادگستری ‌سمنان بر لزوم تسریع در رسیدگی به پرونده‌های کثیرالشاکی" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تاکید رئیس کل دادگستری ‌سمنان بر لزوم تسریع در رسیدگی به پرونده‌های کثیرالشاکی"، کلیک کنید.