تبلور وحدت ملت ایران در 22 بهمن مشاهده می شود

تبلور وحدت ملت ایران در 22 بهمن مشاهده می شود

به گزارش خبرگزاری پیشتاز استان سمنان ،سید احسان خاندوزی اظهار نمود: در نگاه تمدنی و تاریخی، درخت انقلاب اسلامی نیازمند مراقبت و نگهبانی بیش از پیش است.

وی تصریح نمود: ملت ایران اسلامی با استقامت 45 ساله، انقلاب را در منطقه و جهان معرفی کردند و امروز دشمنان می هراسند، ایران دست ساخته های جوانان نخبه خود را صادر کند و در اختیار کشورهای دیگر قرار دهد.

خاندوزی گفت: جغرافیای سیاسی منطقه بر مدار دستان پرهمت مردم ایران می چرخد.

وی بیان کرد: ملت ایران با حضور پرشور در عرصه های مختلف، به دشمنان اجازه سوءاستفاده نمی دهند.

وی افزود: پس از سال ها جنگ تحمیلی و تحریم، کشور دچار مشکلاتی از جمله در مسایل اقتصادی است، اما دولت سیزدهم اهتمام خود را در بهبود امور به کار گرفته است، در گذشته تمرکز اقتصاد کشور در فروش نفت بود و دشمنان نیز بر این مساله دست گذاشته بودند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهار نمود: محور برنامه هفتم توسعه در پنج سال آینده رفع نقطه ضعف اقتصاد از نفت محوری به تولیدمحوری است و این گذار ملت را از مشکلات اقتصادی آسیب ناپذیر خواهد کرد.

وی ادامه داد: برخی به اشتباه می پندارند پیام سفرهای استانی آیت الله سیدابراهیم رییسی رییس جمهور فقط بازدیدها است، اما هدف اصلی سفرهای رییس جمهور توزیع عادلانه ثروت و توانمندسازی استان ها است.

وی یادآور شد: پرداخت مالیات واحدهای صنعتی در محل استقرار و تمرکز حساب بانکی و گردش مالی واحدهای تولیدی در داخل استان ها برای توانمندسازی استان ها مدنظر قرار گرفت.

به گفته وی، فعالیت درگاه الکترونیکی مجوز کسب و کار برای تسریع و تسهیل گری در انجام امور اداری و کاهش 50 درصدی بخشنامه های حوزه فعالیت گمرکی و اقتصادی در سال 1402 و پیش بینی کاهش بیشتر بخشنامه ها از دیگر دستاوردهای دولت سیزدهم است.

وی بیان کرد: دولت سیزدهم برای بهبود شرایط در بخش های مختلف از جمله اقتصاد، در مواردی که 12 سال قانون کشور بود، تحول ایجاد کرد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: اقتصاد مقاومتی یعنی ارزشی کردن تولید در مقابل سایر ارزش های اقتصادی. برای بازگرداندن فعالان تولید در داخل و تحریم ناپذیری در مسیر خارجی اقدام های راهگشایی مورد توجه و در دستور کار آیت الله رییسی رییس جمهور قرار دارد که مورد توجه کشورهای منطقه نیز قرار گرفت.

وی اضافه کرد: دشمنان به دنبال محدودیت مرزهای سیاسی و اقتصادی انقلاب اسلامی ایران هستند، اما اکنون مرزها گشوده شد و آرام آرام تمام منابع به داخل کشور بازمی گردد و مسیر حرکت و همکاری با سازمان همکاری های شانگهای و اقتصادهای نوظهور در گروه بریکس اتفاق افتاد تا مکر تحریم ها علیه کشور، تدبیر و علاج شود.

خاندوزی ابراز کرد: بازگشت شیرینی و رونق به سفره های مردم در حال رخ دادن و گره ها یک به یک در حال گشایش است.

وزیراقتصاد گفت: بیش از 160 واحد راکد صنعتی در استان سمنان در دولت سیزدهم احیا شد که از جمله تلاش ها در حوزه اقتصاد است.

وی گفت: ما تلاش کردیم حساب های مالیاتی که در پایتخت بود و متعلق به استان ها بود را به استان ها برگردانیم. و مالیات استان ها خرج خود شهرها و روستاهای استان ها شود. تلاش کردیم در حوزه گردش حساب شرکت های دولتی و آن چیزی که به استان ها مستقر هستند به خود استان ها برگردد.

خاندوزی افزود: اقتصاد مقاومتی در عمل یعنی توانمند کردن مردم و حاکم کردن و ارزش کردن تولید در مقابل خلع های اقتصادی.

وی در پایان لازم به ذکر شد: باید بدانیم در برابر چه دستگاه و ساز و برگی از جنگ اقتصادی ایستاده بودیم و آرام آرام یک به یک گره ها گشوده شده است و مسیر آینده اقتصاد ایران حتما مسیری درخشان تر از گذشته خواهد بود و بلوغ جامعه ای که دو هزار سال در تاریخ پادشاهی که به آن اجازه ندادند تصمیم گیری کند و اجازه ندادند خودکفا دست روی زانوهای خود گذارد و بلند شود امروز ملت ایران نشان دادند در حالی که دیگران انگشت تعجب به دهن گرفته اند و به زبان نمی آوردند و در برخی از جلسات بین المللی به مقامات کشور ما می گویند ما بسیاری از حرف های شما را می خواهیم بزنیم اما اجازه نداریم و ما مثل شما ایرانی ها آزاد نیستیم در محافل بین المللی اظهار نظر نماییم و در دل تحسین می کنیم اما به خاطر وابستگی به بیگانگان جرات اینکه به زبان بیاوریم و بگوییم مثل نماینده ایران به این حرف و تصمیم و رای و قطعنامه واردیم را نداریم؛ این آزادی مرهون روح بلند امام خمینی و شهدای این ملت می باشد و باید قدر دانست

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تبلور وحدت ملت ایران در 22 بهمن مشاهده می شود" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تبلور وحدت ملت ایران در 22 بهمن مشاهده می شود"، کلیک کنید.