تدریس کتابخوانی در مدارس/ 10میلیون نفر در کشور عضوکتابخانه هستند 

تدریس کتابخوانی در مدارس/ 10میلیون نفر در کشور عضوکتابخانه هستند 

به گزارش خبرگزاری پیشتاز از سنندج، مهدی رمضانی دبیر کل نهاد کتابخانه های عمومی کشور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: سیاست ما امسال تکمیل ساختمان کتابخانه از حیث نرم افزار
زنگ کتابخانه در مدارس یکی از اهداف است که در دستور کار قرار گرفته است در زنگ کتابخانه درست خواندن کتاب توسط معلمین و مطالعه غیر درسی انجام می شود.

وی عنوان کرد: در حوزه تعریف خدمات کتابخانه اقدامات زیادی در سطح کشور انجام شده حدود 40 خدمت در حال انجام و ارایه است.

رمضانی به وضعیت کتابخانه های کشور اشاره و اظهار کرد: سه هزار و 800 کتابخانه در شبکه کتابخوانی کشور وجود دارد که از این تعداد 2700 کتابخانه توسط کتابخانه های عمومی کشور اداره می شود.

دبیر کل نهاد کتابخانه های عمومی کشور با بیان اینکه اتمام پروژه های نیمه تمام اولویت دولت سیزدهم است، بیان کرد: سیاست کلی کتابخانه های عمومی کشور نیز اتمام پروژه های نیمه تمام کتابخانه در کشور است و توسعه کتابخانه های سیار به دستور رییس جمهور در دستور کار قرار دارد.

رمضانی با اشاره به اینکه 10 شهرستان استان فاقد کتابخانه است، ذکر کرد: نهاد کتابخانه های عمومی در استان کردستان از سنوات گذشته مورد بی توجهی قرار گرفته است.

رمضانی افزود: پایه فعالیت های کودکان و نوجوانان باید براساس کتابخانه های عمومی کشور باشد در همین راستا اتصال مدارس به کتابخانه ها و اختصاص یک زنگ به کتابخوانی در مدارس در دستور کار قرار گرفته است که در این زنگ مسایل مربوط به کتاب و کتابخوانی تدریس شود.

46

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تدریس کتابخوانی در مدارس/ 10میلیون نفر در کشور عضوکتابخانه هستند " هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تدریس کتابخوانی در مدارس/ 10میلیون نفر در کشور عضوکتابخانه هستند "، کلیک کنید.