ترکیه پیشتاز سرمایه گذاری جهانی شد

ترکیه پیشتاز سرمایه گذاری جهانی شد

آژانس سرمایه گذاری ترکیه جایزه پلتفرم سرمایه گذاری پیشرو جهان در ابوظبی را دریافت کرد.

به گزارش پیشتاز، مشارکت های دفتر سرمایه گذاری ترکیه در پروژه های پایدار و نوآورانه، نقش کلیدی در حضور این کشور در کنگره AIM 2024 (اجلاس سالانه سرمایه گذاری) ایفا کرد.

دفتر سرمایه گذاری ترکیه در کنگره ابوظبی به دلیل تبدیل شدن به یکی از موفق ترین آژانس های سرمایه گذاری در سراسر جهان از طریق پروژه های پایدار و نوآورانه خود، جایزه دریافت کرد.

آژانس های سرمایه گذاری بین المللی در هشت دسته ارزیابی شدند که شامل نوآوری و همکاری تحقیقاتی، افزایش رقابت پذیری جهانی، تاثیر اجتماعی، سهولت انجام تجارت، تنوع صنایع، اندازه سرمایه گذاری، اثرات تراز تجاری، پایداری و پیوندهای محلی بود.

لازم به ذکر است که دفتر سرمایه گذاری ترکیه از راهکار امتیازدهی اهداف توسعه پایدار سازمان ملل (SDG) برای اولویت بندی سرمایه گذاری های پایدار استفاده کرده است.

کمک های آژانس سرمایه گذاری در همکاری دانشگاه و صنعت، اشتغال مستقیم و غیرمستقیم، اشتغال زنان، آموزش و غیره در طول ارزیابی برجسته شد.

علاوه بر این، سرمایه گذاری های انجام شده و کمک های آژانس به زنجیره های تامین محلی نیز در فرآیند ارزیابی همچنین اقتصاد این کشور، تحصیلات دانشگاهی، انتقال فناوری و حرکت به سمت انتقال خالص صفر مهم بودند.

این جایزه به عنوان گواهی بر ظرفیت ترکیه برای جذب سرمایه گذاری و نوآوری در عرصه بین المللی تلقی می شود.

سال گذشته، دفتر سرمایه گذاری ترکیه جایزه سازمان ملل را برای سرمایه گذاری خود در پروژه Yeka-2 شرکت خدمات برق استانبول دریافت کرد.

رییس دفتر سرمایه گذاری ترکیه در بیانیه ای گفت: تلاش های ما برای ارتقای پتانسیل ترکیه در سرمایه گذاری در مقیاس جهانی، مطابق با چشم انداز سرمایه گذاری رییس جمهور، همچنان به نتایج خود ادامه می دهد.

وی افزود: هدف ما افزایش سهم کشورمان از سرمایه گذاری جهانی از یک درصد به 1.5 درصد است.

پایان خبر پیشتاز 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ترکیه پیشتاز سرمایه گذاری جهانی شد" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ترکیه پیشتاز سرمایه گذاری جهانی شد"، کلیک کنید.