تقویت هنرستان های فنی و حرفه ای از اولویت های جدی ما است – خبرگزاری پیشتاز | اخبار ایران و جهان

تقویت هنرستان های فنی و حرفه ای از اولویت های جدی ما است - خبرگزاری پیشتاز | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار پیشتاز، احمد محمودزاده معاون وزیر و رییس سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی و توسعه مشارکت های مردمی وزارت آموزش و پرورش با حضور در هنرستان دخترانه فنی و حرفه ای روشنگران منطقه 4 تهران از نزدیک از نمایشگاه آثار و دستاوردهای فرهنگی و هنری دانش آموزان بازدید کرد.

محمود زاده با اشاره به اهمیت بالای مهارت آموزی و فراگیری تخصص در دوران تحصیل گفت: توجه به هنرستان های فنی و حرفه ای و رشته های مهارتی شاید تا اندازه ای مورد غفلت قرار گرفته بوده که خوشبختانه در دولت سیزدهم عزم و اراده جدی بر تقویت آن وجود دارد و اقداماتی نیز صورت گرفته و در حال انجام است.

وی با اشاره به منویات و تاکیدات جدی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) پیرامون توجه به هنرستان ها و رشته های مهارتی گفت: ایشان در دیدار اخیر خود با کارگران نیز فرمودند که مدارس با آموزش های فنی و حرفه ای به اشتغال صحیح و راحت جوانان کمک کنند و این نشان از اهتمام ویژه به این حوزه را نشان می دهد چرا که هنرستان های فنی و حرفه ای می توانند آینده شغلی و تحصیلی دانش آموزان را نیز رقم بزنند.

محمودزاده با تاکید بر این سخن مهم که ما باید دالان کنکور را به دالان اشتغال تبدیل کنیم، اظهار کرد: دانش آموزان در محیط مدرسه با یادگیری حتی یک مهارت می توانند در آینده نقش بسیار موثرتری را ایفا کنند، با این رویکرد دانش آموزان با تخصص و مهارت افزایی به امنیت شغلی و درآمدزایی نیز نزدیک شود.

معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه نگرش به هنرستان های فنی و حرفه ای امروز بسیار تغییر کرده است، تصریح کرد: اکنون اولیا و دانش آموزان انگیزه و علاقه جدی تری به رشته های مهارتی دارند و استعدادهای مهارتی بسیار زیادی در هنرستان های فنی و حرفه ای ما مشغول به تحصیل می باشند.

وی با اشاره به اینکه دستاوردهای فنی و آثار مهارتی دانش آموزان بهترین تبلیغ برای رشته های فنی و حرفه است، گفت: البته در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش نیز مهارت آموزی مورد تاکید قرار گرفته و وزارت آموزش و پرورش در راستای توسعه و تجهیز رشته های هنرستانی گام های اساسی برداشته است.

رییس سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی و توسعه مشارکت های مردمی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: با برنامه ریزی های مستمر و پیگیری های عملیاتی، امیدواریم که در آینده بتوانیم 50 درصد دانش آموزان متوسطه را تحت پوشش مهارت های فنی و حرفه ای قرار دهیم و آموزش های پایه را حتی در مقاطع تحصیلی دبستان در مدارس آغاز نماییم.

محمودزاده با اشاره به اینکه در سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی نیز توجه به هنرستان ها و رشته های فنی و حرفه ای بسیار مورد تاکید است، گفت: هم در زمینه تاسیس هنرستان های ضمیمه اقدامات خوبی در حال انجام است و از موسسین علاقه مند به تاسیس هنرستان غیر دولتی در قالب وام های خوداشتغالی از محل تبصره 18 حمایت خواهیم کرد.

معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به ظرفیت بالای هنرستان های با رشته های هنری، گفت: شما دانش آموزان هنرمند که بهترین مبلغ هنر اسلامی و انقلابی نظام مقدس جمهوری اسلامی هستید باید با خلق آثار ارزشمند خود در فضای رسانه ای نیز موثر باشید و با کنشگری های موثر پیرامون موضوعات مختلف جامعه نقشی جدی ایفا کنید.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تقویت هنرستان های فنی و حرفه ای از اولویت های جدی ما است – خبرگزاری پیشتاز | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تقویت هنرستان های فنی و حرفه ای از اولویت های جدی ما است – خبرگزاری پیشتاز | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.