تکرار ادعای واهی اتحادیه عرب/ ایران به شورای امنیت اعتراض کرد

تکرار ادعای واهی اتحادیه عرب ایران به شورای امنیت اعتراض کرد

سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان ملل متحد در پی ادعا‌های واهی اتحادیه عرب نامه‌ای اعتراض‌آمیز به شورای امنیت سازمان ملل ارسال کرد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری علم و فناوری پیشتاز، در پی ادعاهای بی‌اساس اتحادیه کشورهای عربی علیه جمهوری اسلامی ایران، «امیر سعید ایروانی» سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان ملل متحد، نامه‌ای خطاب به شورای امنیت ارسال کرد.

در این نامه، جمهوری اسلامی ایران به شدت اتهامات ناحق و بی‌اساس علیه حاکمیت و تمامیت ارضی خود را که در بند ۱۱ بیانیه اتحادیه کشورهای عربی مطرح شده است، محکوم و قاطعانه رد کرده و این اقدام را دخالت آشکار و ناعادلانه در امور داخلی کشورمان دانسته است.

این نامه می‌افزاید: این اقدام نه تنها با روح حسن همجواری مغایرت دارد، بلکه نقض آشکار اصول بنیادی حقوق بین‌الملل و منشور سازمان ملل، به ویژه اصول برابری حاکمیتی و عدم مداخله در امور داخلی کشورها است. جمهوری اسلامی ایران بار دیگر بر حاکمیت غیرقابل انکار خود بر جزایر ایرانی ابوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک در خلیج فارس تأکید می‌کند.

جمهوری اسلامی ایران همچنین استفاده از نام جعلی برای خلیج فارس در بندهای ۱۱ و ۱۶ بیانیه مذکور را به شدت محکوم کرده و آن را غیرقابل قبول دانسته است.

جمهوری اسلامی ایران تأکید کرده است که «خلیج فارس» تنها نام قانونی و معتبر جغرافیایی برای این پهنه آبی است که از دوران باستان تاکنون استفاده شده است. تمامی سازمان‌های معتبر نقشه‌نگاری جهانی نیز این منطقه دریایی را با عنوان «خلیج فارس» به رسمیت شناخته و به آن احترام می‌گذارند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تکرار ادعای واهی اتحادیه عرب/ ایران به شورای امنیت اعتراض کرد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تکرار ادعای واهی اتحادیه عرب/ ایران به شورای امنیت اعتراض کرد"، کلیک کنید.