حضور 12 کشور خارجی برای خنثی سازی پروژه ایران هراسی – خبرگزاری پیشتاز | اخبار ایران و جهان

حضور 12 کشور خارجی برای خنثی سازی پروژه ایران هراسی - خبرگزاری پیشتاز | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار پیشتاز، هفدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران به عنوان بزرگترین نمایشگاه گردشگری ایران از تاریخ 23 تا 26 بهمن ماه سالجاری برای اولین بار با پوشش کامل محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تهران در 20 سالن و فضایی بالغ بر 60 هزار متر مربع (35 هزار متر مربع فضای مفید) برگزار می شود.

برپایی این نمایشگاه به عنوان بزرگترین رویداد نمایشگاهی گردشگری کشور در تقویم رویدادهای سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) به صورت رسمی ثبت شده است.

رییس سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) دبیر کل سازمان های بین المللی، اکو ACD و D8 و مدیرکل امور اقتصادی OIC از مهمانان ویژه نمایشگاه امسال هستند که در مراسم افتتاحیه نیز حاضر خواهند بود. در نمایشگاه هفدهم کلیه استان های کشور در 9 سالن فعالان بخش خصوصی گردشگری و شرکت های دانش بنیان در 9 سالن بخش مشارکت کنندگان خارجی در یک سالن و فعالان گردشگری سلامت در یک سالن اختصاصی جانمایی شده اند.

رویکرد اصلی نمایشگاه استان محور است و استان ها با توجه به محورها و قطب های گردشگری کشور محور غرب محور شمال غرب محور خزر محور خلیج فارس محور تهران و دماوند محور مرکز و زاگرس محور شرق و محور پرشیا در نمایشگاه حاضر شده اند.

نمایشگاه مهمترین گردهمایی سالانه فعالان گردشگری و محلی برای تبلور اتحاد اقوام ایران زمین است. 1500 فرصت یکی دیگر از رویکردهای نمایشگاه امسال ارایه طرح های سرمایه گذاری گردشگری است. اطلاعات بالغ سرمایه گذاری گردشگری و 600 بسته سرمایه گذاری گردشگری در سراسر کشور احصا شده و در نمایشگاه امسال در غرفه های استان ها رونمایی می شود.

نمایش ظرفیت های مقاصد گردشگری کشور در نمایشگاه سال جاری با رویکرد برندینگ شهرها نظیر سمنان، عضو اتحادیه بین المللی شهرهای راه ابریشم یزد پایتخت گردشگری مجمع گفتگوی همکاری آسیا (ACD) در سال 2024» «اردبیل پایتخت گردشگری سازمان همکاری اقتصادی (ECO) در سال 2023» بخش دیگری از برنامه های جانبی این نمایشگاه است.

پرداختن به حوزه گردشگری سلامت نیز بخش مهمی از نمایشگاه گردشگری امسال است به نحوی که با همکاری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی بخش ویژه ای بالغ بر 1300 متر مربع در سالن 38A به فعالان گردشگری سلامت اختصاص یافته است.

همچنین با همکاری وزارت صمت تسهیلات ویژه ای برای حضور مشارکت کنندگان خارجی در نمایشگاه امسال در نظر گرفته شده که این موضوع تاکنون منجر به حضور قطعی مشارکت کنندگان خارجی از 12 کشور شامل مالزی روسیه اندونزی ونزویلا تایلند ازبکستان، ویتنام تانزانیا سریلانکا ترکیه تاجیکستان و زیمباوه شده است که فرصت مناسبی برای افزایش تعاملات بین المللی گردشگری کشور و به تبع آن مقابله با جریانات ظالمانه ایران هراسانه است.

علاوه بر غرفه داران خارجی نمایشگاه امسال از کشورهای بازار هدف جا ایران در قالب هیات های رسمی کشورهای خارجی نمایندگان بخش خصوصی گردشگری و یا اهالی رسانه های تخصصی بازدیدکنندگان تخصصی (visitor) خواهد داشت.

20 نفر از خبرنگاران افراد تاثیر گذار و چهره های رسانه ای خارجی در مراسم افتتاحیه حضور دارند سالی B2B اختصاصی با مساحت 200 متر مربع در بخش خارجی نمایشگاه با هدف گسترش مذاکرات تخصصی دوجانبه میان کسب و کارها و سایر دست اندرکاران گردشگری کشور و غرفه داران خارجی اتخاذ شده است.

مشارکت شرکتهای دانش بنیان فعال در حوزه گردشگری با هدف نمایش ظرفیت ها و دستاوردهای این قبیل کسب و کارها در این دوره نمایشگاه جلب شده است.

در کنار حمایت استانداری ها مشارکت بیش از 150 شهرداری از استان های مختلف کشور در کنار اتاق های بازرگانی و دیگر نهادهای استانی در نمایشگاه سال جاری جلب شده است.

11 همایش و برنامه تخصصی درباره زمانی نمایشگاه برگزار خواهد شد که از مهمترین آنها عبارتند از همایش ملی گردشگری سلامت در روز 25 و 26 بهمن از ساعت 9 تا 16 در سالن کنفرانس شماره یک.

نشست شهرداران مراکز استان های کشور در روز 24 بهمن از ساعت 14 تا 16 در سالن مروارید مرکز نمایشگاه های بین المللی تهران.

گردهمایی ملی راهنمایان گردشگری 27 بهمن از ساعت 9 تا 12 در تالار اصفهان مرکز نمایشگاه های بین المللی تهران.

نشست سفرای مجمع کشورهای آسیایی ACD در روز 24 بهمن از ساعت 20 تا 22 هتل استقلال تهران.

جشنواره کاراکترهای گردشگری روز 24 بهمن از ساعت 9 تا 12 در سالن کنفرانس شماره یک مرکز نمایشگاه های بین المللی تهران.

همایش برندهای گردشگری خوراک روز چهارشنبه 25 بهمن از ساعت 9 تا 12 در سالن مروارید مرکز نمایشگاه های بین المللی تهران.

سمپوزیوم گردشگری و سرمایه گذاری سبز در روزهای 23 و 24 و 25 بهمن از ساعت های 9 تا 14 در سالن سبز مرکز نمایشگاه های بین المللی تهران.

همچنین فضای ویژه ای به 21 میز مختلف گردشگری موضوعی اختصاص یافته است و غرفه هر استان با تم گردشگری موضوعی ویژه همان استان در نمایشگاه حاضر خواهد بود.

12 میزگرد و 50 دوره آموزشی تخصصی گردشگری برای علاقه مندان و فعالان گردشگری در حاشیه نمایشگاه برگزار می شود.

نمایندگان 20 دانشگاه و انجمن علمی دانشجویی حوزه گردشگری و دانش آموزان برتر و خلاق 10 هنرستان این حوزه در بخش ویژه ای در این نمایشگاه حاضر خواهند بود.

اعضای ویژه ای بالغ بر 500 متر مربع در فضای باز نمایشگاه امسال به اقامتگاه های بوم گردی کشور اختصاص یافته است. همچنین فعالان گردشگری عشایری در قالب سیاه چادرهایی در فضای باز نمایشگاه مشارکت دارند.

گروه های آیینی و موسیقی استان های مختلف کشور در فضای باز نمایشگاه برای عموم مخاطبین برنامه اجرا می کنند.

با توجه به نزدیکی زمان برگزاری نمایشگاه سالجاری (23 تا 26 بهمن ماه) با انتخابات مجلس شورای اسلامی، این گردهمایی بزرگ فعالان گردشگری کشور و سلسله فعالیت های آنها در طول نمایشگاه (اعم از اجرای های گروه های آیینی و موسیقی محلی

سایت جاذبه ها و رویدادهای گردشگری مناطق مختلف کشور حضور شخصیت های فرهنگی، هنری و ورزشی تاثیرگذار در عرفه استان ها، نمایش صنایع دستی و سوغات برپایی نمادین اقامتگاه های بومی و سیاه چادرها) ما می تواند موجبات افزایش شور و نشاط اجتماعی را فراهم آورد.

مراسم افتتاحیه نمایشگاه امسال از ساعت 8 الی 11 صبح روز دوشنبه مورخ 23 بهمن ماه در محل سالن اجلاس سران برگزار خواهد شد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حضور 12 کشور خارجی برای خنثی سازی پروژه ایران هراسی – خبرگزاری پیشتاز | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حضور 12 کشور خارجی برای خنثی سازی پروژه ایران هراسی – خبرگزاری پیشتاز | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.