حماس: با دید مثبت به پیشنهاد بایدن نگاه می کنیم

حماس: با دید مثبت به پیشنهاد بایدن نگاه می کنیم

درپی اظهارات جمعه شب رییس جمهور آمریکا درباره پیشنهاد جدید به جنبش حماس، این جنبش اعلام کرد که با دید مثبت به این پیشنهاد نگاه می کند.

به گزارش پیشتاز، در بیانیه جنبش حماس در این باره آمده است: جنبش مقاومت اسلامی حماس به مفاد اظهارات «جو بایدن» رییس جمهور آمریکا درباره آتش بس پایدار، خروج نیروهای اشغالگر از نوار غزه، بازسازی و مبادله اسیران مثبت می نگرد.

طبق گزارش خبرگزاری شهاب، حماس تاکید کرد: ما این موضع آمریکا و اعتقادی که در صحنه منطقه ای و بین المللی مبنی بر ضرورت پایان دادن به جنگ غزه ایجاد شده است، نتیجه پایداری افسانه ای ملت مبارز ما و مقاومت دلیرانه آن ها می دانیم.

در ادامه بیانیه حماس آمده است: حماس بر آمادگی خود برای برخورد مثبت و سازنده با هر پیشنهادی بر اساس برقراری آتش بس پایدار، خروج کامل اشغالگران از نوار غزه، بازسازی، بازگشت آوارگان به محل زندگی خود و تکمیل تبادل جدی اسرا در صورت پایبندی رژیم اشغالگر به توافقات تاکید می کند.

در همین راستا، منابع جنبش حماس نیز در این باره به شبکه خبری «الشرق» اعلام کردند: پیشنهادی که «جو بایدن» رییس جمهور آمریکا درباره آن صحبت کرد، به دو نکته ذکر شده در سند قبلی که ما با آن موافقت کردیم، اشاره ای نکرده است.

این منابع گفتند: در پیشنهاد بایدن به تضمین ها برای توقف کلی جنگ و همچنین خروج اشغالگران از نوار غزه اشاره ای نشده است.

منابع جنبش حماس در ادامه تاکید کردند: حماس از تمامی ایده ها و پیشنهادها استقبال می کند و موضع آن بر اساس توقف کلی جنگ و عقب نشینی اشغالگران از نوار غزه است.

این اظهارات پس از آن بیان شد که رییس جمهور آمریکا جمعه شب گفت رژیم صهیونیستی یک پیشنهاد جدید برای برقراری آتش بس و تبادل اسرا ارایه کرده و در صورت حصول توافق بر سر این طرح جدید، آمریکا پایبندی تل آویو به مفاد این طرح را تضمین خواهد کرد.

بایدن گفت: «اسراییل یک پیشنهاد جامع ارایه داده است. این یک نقشه راه است که به آتش بس پایدار و آزادسازی تمام اسرا منجر خواهد شد. این پیشنهاد از طریق قطر به حماس تحویل داده شده است.»

پایان خبر پیشتاز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حماس: با دید مثبت به پیشنهاد بایدن نگاه می کنیم" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حماس: با دید مثبت به پیشنهاد بایدن نگاه می کنیم"، کلیک کنید.