حماس: دشمن جز با شروط مقاومت نمی تواند اسرای خود را آزاد کند

حماس: دشمن جز با شروط مقاومت نمی تواند اسرای خود را آزاد کند

یکی از رهبران جنبش حماس با تاکید بر اینکه رژیم صهیونیستی جز با شروط مقاومت نمی تواند اسرای خود را آزاد کند، گفت: رژیم اشغالگر برای 234امین روز متوالی به جنگ و حملات وحشیانه خود علیه مردم غزه ادامه می دهد.

به گزارش پیشتاز، «اسامه حمدان» نماینده جنبش حماس در بیروت اعلام کرد رژیم صهیونیستی بیش از 36 هزار فلسطینی را به شهادت رسانده و بیش از 81 هزار نفر دیگر را هم مجروح کرده است.

حمدان خاطرنشان کرد آخرین جنایت این رژیم بمباران و آتش زدن چادرهای آوارگان فلسطینی در رفح بود.

وی تصریح کرد کشتار اخیر در رفح بخشی از روند نسل کشی ارتش رژیم صهیونیستی در نوار غزه است.

عضو ارشد حماس خاطرنشان کرد کشتارهای دو روز گذشته ارتش رژیم اشغالگر بیانگر سرکشی و سرپیچی این رژیم در برابر حکم اخیر دیوان دادگستری بین المللی (توقف جنگ در رفح) است.

اسامه حمدان ادامه داد ادعای دشمن صهیونیستی مبنی بر وجود افراد مسلح در محل جنایت رفح در زمان حمله، ادعایی کذب و بی اساس است.

حمدان خاطرنشان کرد جنایت دشمن صهیونیستی در رفح دلیل واضحی بر بی احترامی این رژیم به قوانین بین المللی است.

وی همچنین گفت: ما دولت آمریکا و جو بایدن را مسیول کامل کشتار اخیر در رفح می دانیم. دشمن نازی صهیونیستی طی 234 روز جنگ نتوانسته جز نسل کشی و کشتار غیرنظامیان هیچ هدفی را محقق کند.

حمدان اضافه کرد: عملیات های قهرمانانه قسام، گروهان های قدس و دیگر گروه های مقاومت کذب ادعاهای صهیونیست ها مبنی بر ضربه به مقاومت یا ایجاد بازدارندگی در برابر آن را ثابت کرد.

وی ادامه داد: دشمن جز با شروط مقاومت که به طرف های واسطه مصری و قطری ارایه شده، نخواهد توانست اسرای خود را از غزه بازگرداند.

عضو ارشد حماس تاکید کرد ادامه تعلل و بمباران های دشمن شاید به این معنی است که اسرای صهیونیست تنها به عنوان جسد بازخواهند گشت و شاید هم هرگز باز نگردند.

اسامه حمدان تصریح کرد: ما از جامعه جهانی می خواهیم قطعنامه های سازمان ملل و تصمیمات دیوان دادگستری بین المللی را اجرا کرده و رژیم صهیونیستی را تحریم کنند.

حمدان افزود اکنون صهیونیسم مترادف با نازیسم شده است و باید رژیم غاصب را به عنوان یک رژیم صهیونیستی نازیستی تعریف کرد.

وی همچنین خاطرنشان کرد گذرگاه رفح گذرگاهی مصری فلسطینی است و ما مجدداً از برادران مصری خود می خواهیم رژیم اشغالگر را به بازگشایی این گذرگاه وادار نمایند.

عضو ارشد حماس بار دیگر از جبهه های مقاومت در لبنان، یمن و عراق به خاطر پشتیبانی از غزه تقدیر کرد و نقش آنها را بسیار مهم خواند.

اسامه حمدان عنوان کرد تا این لحظه از طرف واسطه ها هیچ چیزی در مورد توافق مبادله اسرا به ما ابلاغ نشده و هیچ مسیله جدی تا این لحظه وجود ندارد.

حمدان تاکید کرد قبل از توقف کامل جنگ علیه غزه موضوع مبادله اسرا بررسی نخواهد شد.

وی گفت: قرارداد مبادله اسرا باید در چارچوب توافقی گسترده تر برای توقف جنگ، بازگشت ساکنان غزه به خانه های خود و بازسازی این باریکه مطرح شود.

پایان خبر پیشتاز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حماس: دشمن جز با شروط مقاومت نمی تواند اسرای خود را آزاد کند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حماس: دشمن جز با شروط مقاومت نمی تواند اسرای خود را آزاد کند"، کلیک کنید.