حمله شدید مامیاشویلی به IOC برای حذف کشتی گیران روس از المپیک

حمله شدید مامیاشویلی به IOC برای حذف کشتی گیران روس از المپیک

کمیته بین المللی المپیک هفت کشتی گیر دیگر از روسیه را نیز از حضور در بازی های المپیک محروم کرد.

به گزارش پیشتاز، در ماه آوریل، اوکراین نامه ای به کمیته بین المللی المپیک ارسال کرد و خواستار ممانعت از حضور کشتی گیران روسیه در بازی های المپیک شد به این بهانه که این کشتی گیران شرایط بی طرفی(در جنگ) را نقض می کنند.

بر این اساس کمیته بین المللی المپیک (IOC) به هفت کشتی گیر روسیه اجازه شرکت در بازی های 2024 پاریس را نداد.

 آرتور نایفونوف، زایوربک سیداکوف، زایور اوگویف، میلاد علیرزایف، سرگیی سمنوف، نادژدا سوکولووا، آلینا کاسابیوا، و ناتالیا مالیشوا در میان این افراد هستند.

اوگویف و سیداکوف قهرمانان المپیک 2020 هستند که شانس کسب مدال در این دوره را نیز داشتند. سمنوف دارنده مدال برنز بازی های المپیک 2016 و 2020 است.  پیش از این عبدالرشید سعدالله یف ملقب به تانک روس نیز حتی از حضور در مسابقات قهرمانی اروپا و گزینشی المپیک نیز محروم شده بود.

واکنش رییس فدراسیون روسیه

میخاییل مامیاشویلی:

تا آنجا که من می دانم، این لیست های نهایی کمیته بین المللی المپیک است. ورزشکاران برجسته ما حذف شدند. متاسفانه کمیته بین المللی المپیک از منشور پیروی نمی کند و بازی ها را به یک ابزار سیاسی تبدیل کرده است. این تصمیم توسط افراد غیرمسیول گرفته می شود که به سختی می توان آن ها را انسان نامید. از آن ها می توان هر چیزی را انتظار داشت. آن ها استدلالی را که طرف روسی ارایه کرده بود کاملاً نادیده گرفتند و طوری تصمیم گرفتند که انگار مالک هر چیزی در این دنیا هستند. برای من دشوار است که بگویم آیا بیانیه کمیته ملی المپیک اوکراین تاثیری داشته است یا خیر. اما بی سابقه است که کمیته کار خود را نه بر اساس منشور، بلکه بر اساس برخی محکومیت های غیرانسانی انجام دهد. ورزش نمی تواند به این شکل توسعه یابد.

پایان خبر پیشتاز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حمله شدید مامیاشویلی به IOC برای حذف کشتی گیران روس از المپیک" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حمله شدید مامیاشویلی به IOC برای حذف کشتی گیران روس از المپیک"، کلیک کنید.