خیزش دانشجویی ضد صهیونیستی به سوییس و ایرلند رسید

خیزش دانشجویی ضد صهیونیستی به سوییس و ایرلند رسید

موج خیزش دانشجویی ضد صهیونیسم در دانشگاه های کشورهای غربی به کشورهای سوییس و ایرلند رسید.

به گزارش پیشتاز، دانشجویان دانشگاه های «ترینیتی کالج» در شهر دوبلین و «لوزان» در سوییس به موج در حال فراگیری اعتراضات دانشجویان حامی فلسطین پیوسته و در حیاط این دانشگاه ها در اعتراض به جنایات رژیم صهیونیستی علیه غزه تحصن کردند.

به نوشته «خبرگزاری رویترز»، مقام های دانشگاه ترینیتی کالج دوبلین بعد از آنکه دانشجویان معترض با برپایی چادر در محوطه این دانشگاه تحصنی را در حمایت از فلسطین برگزار کردند دسترسی به محوطه دانشگاه را محدود کردند.

آنها همچنین محل نمایش یک انجیل تاریخی به نام «کتاب کیلز»، یکی از جاذبه های گردشگری مهم ایرلند را نیز تعطیل کردند.

یک اتحادیه دانشجویان این دانشگاه اعلام کرد مقام های دانشگاه این اتحادیه را 214000 یورو به این بهانه که اعتراضات باعث خساراتی شده جریمه کرده اند.

معترضان همچنین خواستار آن شدند که کالج ترینیتی سرمایه گذاری های خود نزد شرکت های اسراییلی و ارتباطاتش با این رژیم و دانشگاه هایش را قطع کند.

موج اعتراضات دانشجویی و مردمی در کشورهای مختلف جهان علیه جنایات رژیم صهیونیستی در نوار غزه در حالی گسترش می ِیابد که این رژیم بنا به اعلام مقام های وزارت بهداشت دولت وابسته به حماس در غزه تا کنون بیش از 34600 فلسطینی را در طول هفت ماه حمله خود به این باریکه به شهادت رسانده است.

اعتراضات دانشجویان حامی فلسطین بعد از آنکه در دانشگاه های استرالیا و کانادا نیز گسترش یافت حالا در گام بعدی به کشور سوییس رسیده است.

نزدیک به 100 دانشجوی معترض در دانشگاه لوزان سوییس با تحصن در محل ساختمان این دانشگاه درخواست کردند که همکاری های علمی دانشگاه با رژیم صهیونیستی پایان یابد.

یکی از این معترضان در مصاحبه با کانال تلویزیون سوییس در روز شنبه گفت: « بیش از 200 روز است که فلسطینی ها دارند جانشان را از دست می دهند اما کسی صدای ما را نمی شنود. حالا یک جنبش جهانی راه افتاده تا دولت ها را وادار به اقدام کند هر چند که از آن خبری نیست. به همین دلیل است که حالا می خواهیم دانشگاه های هر چه بیشتری به این تلاش بپیوندند.»

«فردریک هرمن»، رییس این دانشگاه در واکنش به این تظاهرات گفت: « ما دانشگاهیان وظیفه نداریم مواضع سیاسی اتخاذ کنیم.»

پایان خبر پیشتاز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "خیزش دانشجویی ضد صهیونیستی به سوییس و ایرلند رسید" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "خیزش دانشجویی ضد صهیونیستی به سوییس و ایرلند رسید"، کلیک کنید.