خیز شهرداری تهران برای ساختن هتل های جدید در پایتخت

خیز شهرداری تهران برای ساختن هتل های جدید در پایتخت

به گزارش پیشتاز، ساخت 4 هتل در بوستان های تهران، خبری بود که پیش از ساخت مسجد در بوستان قیطریه، برخی از شهروندان تهرانی را حساس کرد. اخیرا کارزار اینترنتی برای دفاع از عدم ساخت و ساز در بوستان قیطریه با نزدیک به 150 هزار امضا، در شبکه های اجتماعی به راه افتاده است که هدف از آن حفظ فضاهای سبز تهران است. با این وجود، امروز جزییات تازه ای از ساخت 4 هتل در بوستان های تهران به اطلاع رسانه ها رسید.

هتل سازی در بوستان ها برای حفظ فضای سبز

مدیر عامل سازمان سرمایه گذاری و مشارکتهای مردمی شهرداری تهران ترجیح داد امروز نشست خبری خود را در یک مجتمع تجاری شیک نزدیک بازار بزرگ تهران برگزار کند. مجتمع تجاری مرداس، جایی در قلب تهران و خیابان جمهوری، نزدیک به چهارراه استانبول، مجتمعی با رنگ غالب سربی و نقره ای است که در طراحی فضای داخلی و مغازه هایی بزرگ آن، نمی توان اثری از معماری سنتی و ایرانی دید.

با این حال نوید خاصه باف در این مجتمع تجاری اعلام کرد 6 هتل به عنوان پروژه های کلان در شهر تهران، در حال مطالعه است که 4 هتل از این مجموعه در فضاهای سبز در مناطق 13، 22 و 4 ساخته می شود.

خاصه باف با اشاره به اینکه در هتل برج میلاد هم سرمایه گذار خارجی با 6400 میلیارد تومان سرمایه ورود کرده است، گفت: درباره هتل های قابل احداث در فضای سبز هیچ مجوزی صادر نشده است و طرح های آنها هم نهایی نشده است. اخیرا با یک مجموعه فاخر جلسه ای درباره این 4 هتل جنگلی داشتیم که امیدواریم مذاکرات به نتیجه برسد.

مدیرعامل سازمان سرمایه گذاری شهرداری تهران با بیان اینکه به دلیل کمبود منابع آبی و هزینه های نگهداشت جنگل، بخشی از فضاهای جنگی از جمله چیتگر و سرخه حصار دچار آسیب می شود، بیان کرد: یکی از راههای نجات فضای سبز، حضور بخش خصوصی است که یک طرح سرمایه گذاری تعریف می کند و در ازای آن شهرداری تهران بخش خصوصی را ملزم به نگهداشت فضای سبز می کند.

وی در ادامه در خصوص ساخت 4 هتل در فضای سبز تهران گفت: 4 هتلی که عنوان شد در مناطق جنگلی ساخته می شود. حدود طرح ها در سازمان فضای سبز استخراج شده است و بعد که طرح ساخت این هتل ها آماده شد به سازمان منابع طبیعی برای اخذ مجوز ارجاع می شود. همچنین به زودی فراخوان هتل کوهستان در منطقه 2 را منتشر می کنیم تا علاقمندان برای سرمایه گذاری حضور یابند. هتل دیدار هم نیمه کاره مانده است که سرمایه گذاران خصوصی می توانند در آن حضور یابند.

او با اشاره به اینکه در کلان پروژه های جدید، احداث 4 هتل در مناطق 4 و 13 (2هتل) و منطقه 22 با 8هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در نظر گرفته شده است، گفت: همچنین هتل کوهستان در منطقه 2 با 1000 میلیارد سرمایه گذاری آماده جذب سرمایه است. همچنین هتل و مجتمع اداری برج میلاد با 6400 میلیارد سرمایه گذاری خارجی در حال طی کردن مراحل آماده سازی است.

جذب نزدیک به 4 هزار میلیارد تومان سرمایه خصوصی

مدیرعامل سازمان سرمایه گذاری و مشارکتهای مردمی شهرداری تهران در این نشست خبری با اشاره به اینکه در سال گذشته (1402) مبلغ 3844 میلیارد تومان درآمد توسط سازمان به وجود آمده است، گفت: این مبلغ 26 درصد از تعهد پیش بینی شده بیشتر بوده است. همچنین 6 پروژه آماده برای فروش عرضه شده و 9 پروژه در حال آماده سازی برای فروش تا پایان سال است.

او از ساخت مجتمع های مسکونی با سرمایه بخش خصوصی در تهران خبر داد و گفت: پروژه احداث مجتمع مسکونی اوین در درکه منطقه 2 با 3هزار میلیارد تومان سرمایه، مجتمع مسکونی مریم در منطقه 22 با 5هزار میلیارد تومان سرمایه، مجتمع مسکونی 1200 واحدی الغدیر در منطقه 18 با 4 هزار میلیارد سرمایه و مجتمع اسکای لند سرزمین آسمانها در منطقه 4 با 26 هزار میلیارد تومان سرمایه به زودی برای جذب سرمایه، اعلام عمومی می شود. همچنین مجمع مسکونی بهشت در منطقه7 با سرمایه ای کمتر از 500 میلیارد تومان توسط شهرداری منطقه شروع شده است.

233233

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "خیز شهرداری تهران برای ساختن هتل های جدید در پایتخت" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "خیز شهرداری تهران برای ساختن هتل های جدید در پایتخت"، کلیک کنید.