داخلی سازی ۸۰ درصد نیازهای صنعت ساختمان در حوزه آتش نشانی – خبرگزاری پیشتاز | اخبار ایران و جهان

داخلی سازی ۸۰ درصد نیازهای صنعت ساختمان در حوزه آتش نشانی - خبرگزاری پیشتاز | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری پیشتاز، ششمین همایش و نمایشگاه بین‌المللی آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهری از امروز ۱۱ تیرماه ۱۴۰۳ آغاز شده و تا سیزدهم ماه جاری ادامه خواهد داشت.

از جمله محورهای این همایش؛ مدیریت در عملیات آتش‌نشانی و ارتقا ایمنی شهری، ارتقا فرهنگ ایمنی و راهکار جلب مشارکت شهروندان، مهندسی ایمنی در برابر آتش، آینده‌نگری و حکمرانی ایمنی مخاطرات کالبدی و آتش‌نشانی، فناوری‌های نوین و هوشمندسازی در آتش‌نشانی و مهندسی آتش در تونل‌ها و فضاهای زیرسطحی است.

قدرت اله محمدی، مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در حاشیه این نمایشگاه در جمع خبرنگاران گفت: ۱۵ میهمان خارجی از کشورهای هند، استرالیا، بلژیک، چین و… در این دوره شرکت کردند و در پنل ها و کارگاه‌ها حضور دارند.

وی با تاکید بر اینکه از بخش‌های مختلفی مثل دانشگاه، صنعت پتروشیمی و… در این دوره نمایشگاه حضور دارند، افزود: افزایش مشارکت تولیدکنندگان در این نمایشگاه نسبت به قبل هم قابل توجه است. به طوری که حدود ۴۳ شرکت در این نمایشگاه شرکت حضور دارند که ۱۱ مورد دانش بنیان هستند.

محمدی ادامه داد: ۸۰ درصد از نیازمندی‌های صنعت ساختمان در حوزه آتش‌نشانی و حریق تولید شرکت‌های داخلی است. با حمایت می‌توان ۲۰ درصد دیگر هم بومی سازی کرد و نتیجه این اقدام اشتغال سازی و جلوگیری از خروج ارز خواهد شد. در نتیجه قیمت تمام شده محصولات کاهش پیدا می‌کند و سازندگان علاقه پیدا می‌کنند در ساختمان از دستگاه‌های حوزه ایمنی و آتش‌نشانی استفاده کنند.

وی با بیان اینکه در حوزه نیازهای سازمان آتش‌نشانی در وضعیت مطلوب هستیم، تاکید کرد: در حوزه تجهیزات آتش نشانی هم ۵۰ درصد تولیدات داخلی است. امیدواریم روزی همه نیازمندی‌های آتش نشان در داخل تولید شود.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی تصریح کرد: این همایش بزرگترین نمایشگاه تخصصی خاورمیانه در بخش ایمنی و آتش‌نشانی است‌، به طوری که ۲۳۰ مقاله یه دبیرخانه آن ارسال که ۱۱۷ موردش تأیید شده است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "داخلی سازی ۸۰ درصد نیازهای صنعت ساختمان در حوزه آتش نشانی – خبرگزاری پیشتاز | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "داخلی سازی ۸۰ درصد نیازهای صنعت ساختمان در حوزه آتش نشانی – خبرگزاری پیشتاز | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.