رانش زمین در این کشور فقیر و روستایی؛ بیش از 2000 نفر مدفون شدند

رانش زمین در این کشور فقیر و روستایی؛ بیش از 2000 نفر مدفون شدند

به گزارش پیشتاز، در همین حال، دولت این کشور رسماً تقاضای کمک های بین المللی برای دسترسی به مناطق حادثه دیده را داشته است زیرا دسترسی به این مناطق به دلیل بسته شدن جاده ها با مشکل روبرو شده است.

پیشتاز نوشت: حادثه رانش زمین روز جمعه در شمال این کشور رخ داده است. تعدادی که اکنون اعلام شده بر اساس تخمین مقامات محلی از این حادثه است که طی روزهای اخیر در حال افزایش بوده است.

روز گذشته (یکشنبه) یک آژانس سازمان ملل تعداد قربانیان این حادثه را بیش از 670 نفر اعلام کرده بود.

با این حال مرکز ملی بلایای طبیعی این کشور در نامه ای به سازمان ملل که امروز به طور علنی منتشر شد، شمار تلفات را بیش از 2000 نفر اعلام کرده است. این رانش زمین همچنین باعث تخریب ساختمان ها و باغ های مواد غذایی شده است.

در این نامه آمده است که وضعیت ناپایدار است و خطر همچنان برای تیم های نجات و بازماندگان وجود دارد.

گفته می شود که حدود 4000 نفر در نزدیکی منطقه آسیب دیده زندگی می کردند.

به گزارش «فرانس 24»، با این حال، برآورد دقیق جمعیت محلی دشوار است زیرا آخرین سرشماری معتبر پاپوآ گینه نو در سال 2000 بوده است و بسیاری از مردم در روستاهای کوهستانی دورافتاده زندگی می کنند. این کشور اخیراً اعلام کرده است که سرشماری در سال 2024 انجام خواهد شد.

فیلم های منتشر شدە درختان از جا کنده شدە، تل های خاک و مردم سراسیمە را نشان می دهد. خانەهای روستایی، زمین های کشاورزی و تاسیسات زیربنایی این منطقه بە شدت آسیب دیدە است.

در پی رانش زمین، نخست وزیر پاپوآ گینه نو بە ارتش فرمان دادە است بە یاری مردم بشتابد اما مقامات محلی می گویند تنها راه ارتباطی با مناطق آسیب دیدە مسیر هوایی است و تمامی راه های زمینی بستە شدەاند.

پاپوآ گینه نو جزو کشورهای مشترک المنافع و فقیر و روستایی است که در اقیانوس آرام و در همسایگی اندونزی و استرالیا قرار دارد. این کشور در زمره چندفرهنگی ترین کشورهای جهان قرار دارد و دارای زبان ها و فرهنگ ها و قبایل بسیار است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رانش زمین در این کشور فقیر و روستایی؛ بیش از 2000 نفر مدفون شدند" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رانش زمین در این کشور فقیر و روستایی؛ بیش از 2000 نفر مدفون شدند"، کلیک کنید.