رهبر انصارالله یمن: شهید رییسی از دیگر رهبران جهان متمایز بود

آمریکا در پی تبدیل غزه به زندانی است که نظامیانش نگهبان آن باشند؛

رهبر انصارالله یمن: شهید رییسی از دیگر رهبران جهان متمایز بود

عبدالملک بدرالدین الحوثی در سخنرانی امروز (پنجشنبه) خود، شهید آیت الله سید ابراهیم رییسی را متفاوت از دیگر مقامات جهان، رهبری مایه افتخار امت اسلامی و شخصیتی شجاع در دفاع از ایران و کشورهای اسلامی توصیف کرد.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری پیشتاز، عبدالملک بدرالدین الحوثی، رهبر معنوی انقلاب یمن و جنبش انصارالله امروز پنجشنبه در یک سخنرانی، با اشاره به شهادت رییس جمهور کشورمان و همراهان وی اظهارکرد: در غم شهادت رییس جمهور ایران، وزیر امور خارجه و همرزمانشان شریک هستیم.

وی گفت: ایران در سطح رسمی عربی و اسلامی و در چارچوب موضعی قاطع و اصولی در کنار فلسطین به شکلی متمایز و کم نظیر ایستاد. ایران مسایل امت اسلامی و مستضعفان از جمله موضع در قبال مظلومیت ملت یمن را مورد توجه قرار داده است.

سید الحوثی افزود: شهید رییسی حامل موضع ایران در قبال مسایل امت اسلام بود و آن را با استواری و جسارت بیان کرد. بسیاری از رهبران با لحنی صحبت می کنند که همیشه آنچه را که ممکن است آمریکایی ها را عصبانی کند در نظر می گیرند اما رییسی با بقیه رهبران فرق داشت و با صدای شفاف و جسورانه و بدون توجه به فشار آمریکا صحبت می کرد و از دیگران متمایز بود.

وی ادامه داد: شهید رییسی یک رهبر اسلامی بود که امت اسلام می تواند به او در سطح اخلاقی و علمی افتخار کند. آقای رییسی در مقام مسیولیت خود و در ارتباط با مردم خود یک الگو است و این درس مهمی برای سایر رهبران است.

رهبر انصارالله یمن اضافه کرد: حضور میلیونی در مراسم تشییع آیت الله رییسی نشان دهنده روابط حسنه او با ملت است و این در زمینه با بسیاری از رهبران در سراسر جهان متفاوت است.

وی ادامه داد: آیت الله رییسی خود را خدمتگزار مردمش می دانست و تا آخرین لحظه عمر خود این موضوع را در عمل نشان داد و این درس مهمی است.

الحوثی سپس به بررسی آخرین تحولات منطقه به ویژه غزه پرداخت و اظهار کرد: آمریکا و رژیم صهیونیستی اعتراف می کنند که محال است اهداف جنگ صهیونیست ها در غزه محقق شود.

وی افزود: تداوم این جنگ از سوی آمریکا و اسراییل، فقط برای کشتار هر چه بیشتر مردم فلسطین است، علیرغم کشتار های جمعی واضح اسراییل در غزه، بایدن این مسیله را تکذیب می کند. بایدن کشتار ده ها کودک و زن را کشتار جمعی نمی داند، ادامه داد.

رهبر انصارالله یمن با بیان اینکه نابودی سیستم بهداشت، جلوگیری از رسیدن دارو به غزه و زنده دفن کردن ده ها فلسطینی، از نظر بایدن کشتار جمعی نیست، ادامه داد: او (بایدن) همچنین معتقد است که آواره کردن صد ها هزار نفر و کشتار آنان در مراکز اسکان، جنایت محسوب نمی شود.

الحوثی گفت: اسکله ای را که قرار است آمریکا در غزه احداث کند، یک «پایگاه نظامی» است، آمریکا در این پایگاه، خودروی زرهی و سیستم های پدافندی مستقر کرده است.  

وی با تاکید بر اینکه آمریکا قصد دارد غزه را به زندانی بدل کند که از راه دریا، فقط یک در داشته باشد و نظامیان آمریکایی نیز نگهبان آن باشند، اظهارداشت: نکته حایز اهمیت این است که مردم جهان نگاه درست و آگاهانه ای از نقش خصمانه آمریکا داشته باشند، رویکرد آمریکا خصمانه است و برای کرامت و حقوق انسانی هیچ اهمیتی قایل نیست؛ لذا همه عناوین انسان دوستانه ای که به کار می برد فقط کارکرد سیاسی دارد.

رهبر انصارالله یمن ادامه داد: اعلام آغاز مجدد شهرکسازی از سوی وزیر جنگ اسراییل را در راستای سیاست تثبیت اشغالگری دانست و گفت: همه مسلمانان باید از حوادث فلسطین، ماهیت واقعی جنگ فراگیر اسراییل را درک کنند.  

الحوثی گفت: صهیونیست ها و رسانه های مزدور عربی در تلاش هستند این جنگ را فقط مقابله ای بین اسراییل و حماس نشان دهند.

وی با بیان اینکه هیچ مسلمان یا عربی نباید روایت اسراییل را از جنگ غزه نقل کند، حتی اگر مشکل اسراییل فقط با حماس باشد، حماس هم عرب و مسلمان است و مسلمانان باید به آن کمک کنند، اضافه کرد: باید وجدان انسانی در برابر کشتار جمعی فلسطین توسط صهیونیست ها بیدار شود و اقدامات عملی صورت گیرد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رهبر انصارالله یمن: شهید رییسی از دیگر رهبران جهان متمایز بود" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رهبر انصارالله یمن: شهید رییسی از دیگر رهبران جهان متمایز بود"، کلیک کنید.