روسیه کارخانه تویوتا را تصاحب کرد

روسیه کارخانه تویوتا را تصاحب کرد

آفتاب نیوز :

به گزارش راشاتودی، دنیس مانتوروف، سرپرست وزارت صنعت و تجارت روسیه، روز سه شنبه طی اظهاراتی اعلام کرد که یک کارخانه مستقر در سن پترزبورگ که قبلاً متعلق به خودروساز ژاپنی تویوتا بوده است، به سازنده خودرو های لوکس اوروس Aurus واگذار شد.

این برند بیشتر به خاطر تولید خودرو های لیموزین برای رییس جمهور روسیه شناخته شده است.

مانتوروف افزود که تولید در این کارخانه قبل از پایان سال جاری میلادی آغاز خواهد شد.

تویوتا این کارخانه را در سال 2022 تعطیل کرده و بازار روسیه را در بحبوحه تحریم های مرتبط با اوکراین علیه مسکو ترک کرده بود.

این تاسیسات که مدل های کمری و راو 4 را تولید می کرد، بعداً به موسسه تحقیقات علمی مرکزی خودرو و موتور های خودرو، که به اختصار “نامی” NAMI نامیده می شود و مالک برند اوروس است، فروخته شد.

در سال 2022، این موسسه همچنین سهام شرکت فرانسوی رنو در خودروساز روسی آوتوواز AvtoVAZ را خریداری کرد.

اوروس خط تولید خودرو های لوکس است که یک دهه پیش با هدف جایگزینی ناوگان خودرو های عمدتاً خارجی مورد استفاده مقامات عالی روسیه ایجاد شد.

این برند در مراسم تحلیف ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه در ماه می 2018 معرفی شد. روز سه شنبه، پوتین در مراسم تحلیف خود در مسکو از آخرین مدل این وسیله نقلیه لوکس استفاده کرد.

این خودرو ها در کارخانه نامی NAMI در مسکو و در یک کارخانه مونتاژ در جمهوری تاتارستان مونتاژ می شوند که قبلاً سرمایه گذاری مشترک شرکت روسی سولرز Sollers و خودروساز آمریکایی فورد بود. سال گذشته تولید اوروس Aurus در امارات متحده عربی راه اندازی شد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "روسیه کارخانه تویوتا را تصاحب کرد" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "روسیه کارخانه تویوتا را تصاحب کرد"، کلیک کنید.