سرتیپ سریع: بزودی مقاومت یمن از قایق جدید نظامی رونمایی می کند

سرتیپ سریع: بزودی مقاومت یمن از قایق جدید نظامی رونمایی می کند

به گزارش پیشتاز به نقل از تارنمای شبکه «المسیره» یمن، سریع بدون اشاره به جزئیات بیشتر، گفت که رسانه جنگ نیروهای ارتش یمن ساعت سه بعد ازظهر فردا یکشنبه به وقت محلی تصاویری از این قایق را منتشر خواهد کرد.

وی همچنین گفت که این قایق، کشتی «Transworld Navigator» را هدف قرار داده و تصاویر آن منتشر خواهد شد.

به گزارش ایرنا؛ سریع به نام و دیگر مشخصات این قایق نظامی اشاره نکرده است.

ارتش یمن شهریور سال گذشته در نمایشگاهی که برپا کرد، سلاح های بومی شده زیادی را ارائه کرد که از آنها می توان به موشک کروز دریایی سجیل با برد ۱۸۰ کیلومتر، موشک برق ۲ مخصوص دفاع هوایی با برد ۷۰ و ارتفاع ۲۰ کیلومتر و چند موشک جدید زمین به زمین مانند بدر ۴، قدس ۴، موشک های عقیل، طوفان، میون، تنکیل اشاره کرد که از جمله جنگ افزارهای پیشرفته ای است که سال گذشته در رزمایش ارتش یمن در صنعا به نمایش گذاشته شد.

بومی سازی تسلیحات ارتش یمن درحالی است که این کشور همچنان کشتی های تجاری با مقصد بنادر رژیم صهیونیستی را هدف حملات موشکی، پهپادی قرار می دهد.

در همین راستا، نیروهای مسلح یمن متعهد شده‌اند تا زمانی که رژیم اسرائیل حملات خود به نوار غزه و کشتار مردم این منطقه را متوقف نکند، حملات به کشتی‌های این رژیم یا کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی و کشتی نیروهای ائتلاف حامی رژیم صهیونیستی را در دریای سرخ ادامه خواهند داد.

آمریکا و انگلیس طی چندین نوبت به بهانه صیانت از کشتیرانی بین‌المللی علیه مواضع نیروهای یمنی حمله کردند اما این اقدامات به گواه کارشناسان بین‌المللی نتوانسته است حملات علیه کشتی‌های وابسته به رژیم صهیونیستی در دریای سرخ را مهار و بازدارندگی ایجاد کند.

اتحادیه اروپا نیز یک ماموریت دریایی در دریای سرخ موسوم به «آسپیدس» تشکیل داده و مدعی شده که هدف از این عملیات فقط دفاعی است.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سرتیپ سریع: بزودی مقاومت یمن از قایق جدید نظامی رونمایی می کند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سرتیپ سریع: بزودی مقاومت یمن از قایق جدید نظامی رونمایی می کند"، کلیک کنید.