سقف ضمانت نامه های صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک افزایش یافت

سقف ضمانت نامه های صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک افزایش یافت

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک گفت که سقف ضمانت نامه های اعتباری و غیراعتباری صندوق به دو برابر افزایش یافت.

به گزارش پیشتاز، محمد حسین مقیسه – مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک اظهار کرد: به پیشنهاد هییت مدیره و تصویب مجمع عمومی، سقف ضمانت نامه های اعتباری از 5 به 10 میلیارد تومان و سقف انواع ضمانت نامه های غیراعتباری (پیمانکاری -قراردادی) از 10 به 20 میلیارد تومان افزایش یافت.

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک همچنین گفت: ضمانت نامه اعتباری، برای پوشش ریسک عدم بازپرداخت تسهیلات اعطایی به نفع بانک ها و موسسات مالی و اعتباری و همچنین تضمین تامین مالی از طریق سکوهای تامین مالی جمعی و سکوهای تامین مالی زنجیره تامین با تخفیف حداکثر 50 درصدی در کارمزد صادر می شود. درصد پوشش این نوع ضمانت نامه 100 درصد اصل و سود تسهیلات سرمایه در گردش، ایجادی و توسعه ای را شامل خواهد شد.

مقیسه با بیان اینکه صندوق با صدور انواع ضمانت نامه غیراعتباری به نفع کارفرما، تسهیل گر اجرای قراردادهای واحدهای تولیدی مشمول تعریف صنایع کوچک است، اظهار کرد: ضمانت نامه های شرکت در مناقصه، پیش پرداخت و حسن انجام کار را می توان مهم ترین ضمانت نامه های پیمانکاری دانست که در صندوق بدون دریافت ودیعه نقدی و با تخفیف حداکثر 50 درصدی در کارمزد، به درخواست واحدهای تولید کوچک و به نفع کارفرمایان صادر می شود.

پایان خبر پیشتاز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سقف ضمانت نامه های صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک افزایش یافت" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سقف ضمانت نامه های صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک افزایش یافت"، کلیک کنید.