شکست یک جادوگر/ تغییری محتوایی برای جلب رضایت صهیونیست ها

تظاهرات مجدد صهیونیست ها علیه نتانیاهو، تصویب لایحه کمک امنیتی و بسته کمکی آمریکا به رژیم صهیونیستی و اوکراین، شکست کشتی گیر پر آوازه آمریکایی و آغاز ثبت نام کتابفروشی ها در سامانه «بازار کتاب» برای بخش مجازی نمایشگاه بین المللی کتاب از مهم ترین اخبار شامگاهی پیشتاز در اول اردیبهشت 1403 بود .

به گزارش پیشتاز، شامگاه اول اردیبهشت ماه 1403 خبرنگاران پیشتاز به تهیه و تولید اخبار مختلفی در حوزه های جهان، ، ورزشی، فرهنگی، دانشگاه، سیاسی، اقتصادی و … پرداختند که در ادامه مهمترین این اخبار را مرور می کنیم:

تظاهرات  مجدد صهیونیست ها علیه نتانیاهو

جهان – منابع عبری زبان از برگزاری تظاهرات مجدد شهرک نشینان در تل آویو علیه کابینه نتانیاهو خبر دادند.

به گزارش پیشتاز، شهرک نشینان صهیونیست شنبه شب بار دیگر به خیابان های تل آویو آمده و خواستار تبادل فوری اسرا با مقاومت در غزه هستند.

شکست یک جادوگر/ تغییری محتوایی برای جلب رضایت صهیونیست ها

معترضان ضمن تجمع مقابل ساختمان وزارت جنگ رژیم صهیونیستی در تل آویو، بر لزوم برکناری نتانیاهو و برگزاری انتخابات زودهنگام شدند.

تغییر کتب درسی در عربستان و امارات برای جلب رضایت صهیونیست ها

جهان -رهبر جنبش انصارالله یمن گفت: آل سعود در راستای اصلاح برنامه درسی مدارس، موضوع یهودیان صهیونیست را رکن اصلی قرار داد و آیات قرآنی درباره جنایات یهودیان را حذف کرد.

به گزارش پیشتاز، «سید عبدالملک الحوثی» رهبر انصارالله یمن امروز شنبه در سخنانی با اشاره به حذف مطالب درسی مربوط به جنایات یهودیان در قرآن کریم گفت:  آل سعود بیش از آنکه به قرآن کریم احترام بگذارد، برای یهودیان صهیونیست احترام قایل است.

وی افزود: سعودی ها به جایی رسیدند که آیات قرآنی را که درباره جنایات یهودیان سخن می گوید و آنان را رسوا می کند، حذف می کنند. آنان حتی بدون هیچ خجالتی، به یهودیان صهیونیست بیشتر احترام می گذارند تا به قرآن کریم.

شهادت یک نیروی حزب الله در جنوب لبنان

جهان – مقاومت اسلامی لبنان از شهادت «علی رضا حرب» در اثر حمله ارتش رژیم صهیونیستی در جنوب لبنان خبر داد.

به گزارش پیشتاز، حزب الله لبنان امروز شنبه در بیانیه ای اعلام کرد «علی رضا حرب» از رزمندگان مقاومت اسلامی لبنان در حمله صهیونیست ها به جنوب این کشور به شهادت رسید.

شکست یک جادوگر/ تغییری محتوایی برای جلب رضایت صهیونیست ها

حزب الله لبنان همچنین اعلام کرد پایگاه صهیونیستی «رویسات العلم» در شمال فلسطین اشغالی و گروهی از نیروهای اشغالگر را در اطراف آن هدف حمله راکتی قرار داده است.

جزییات آخرین دور از مذاکرات آتش بس غزه/ حماس توافق پیشنهادی آمریکا و مصر را رد کرد

جهان -جزییات منتشر شده از آخرین دور از مذاکرات آتش بس در نوار غزه که در قاهره برگزار شد، حاکی از آن است که حماس توافق پیشنهادی آمریکا و مصر را که در برگیرنده مطالبات طرف صهیونیستی بوده است، رد کرده است.

به گزارش پیشتاز، تهدید قطر درباره کناره گیری از میانجیگری میان حماس و رژیم صهیونیستی در پرونده جنگ غزه، بر رایزنی ها سایه انداخته است، رایزنی هایی که طی هفته اخیر مخصوصا پس از تاکید حماس بر مخالفت خود با هرگونه توافقی که شامل تاریخ دقیق توقف جنگ غزه، بازگشت آوارگان و امداد رسانی به آنها پیش از هر گونه تبادل اسرا و زندانیان نباشد، متوقف شده است.

روزنامه الاخبار لبنان  در گزارشی در این ارتباط نوشت : طرف مصری هشتم آوریل خواهان برگزاری یک نشست فوری با رهبران حماس شد تا این جنبش را در جریان یک توافق پیشنهادی قرار دهد که به قول خودش حاوی ایده های پیشرفته ای است و می تواند رکود موجود در این مذاکرات را بشکند.

حماس پس از بررسی متوجه شد که مصر با هماهنگی با آمریکا یک توافق پیشنهادی آماده کرده است. از این روی، «خلیل الحیه» معاون رییس حماس در نوار غزه عازم قاهره شد و با «عباس کامل» رییس سرویس اطلاعات عمومی مصر و معاونش «احمد عبدالخالق» دیدار کرد.

اما سپس مشخص شد که این توافق پیشنهادی حاوی هیچ چیز جدیدی نیست که پاسخگوی شروط مقاومت فلسطین در توقف جنگ غزه و خروج کامل رژیم صهیونیستی از این باریکه باشد.

این در حالی است که جنبش حماس به منظور تحقق این شروط خود، تعداد اسیران فلسطینی را که قرار بود در ازای آزادی اسرای صهیونیستی آزاد شوند، تغییر داده است اما هیچ کدام از اینها محقق نشده است.

وزیر خارجه عمان: تنها راه بازگشت امنیت به منطقه، توقف جنایات رژیم صهیونیستی است

جهان ـ وزیر امور خارجه سلطنت عمان در تماس تلفنی با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران آخرین تحولات منطقه را مورد بررسی قرار داد.

شکست یک جادوگر/ تغییری محتوایی برای جلب رضایت صهیونیست ها

«سید بدر بن حمد البوسعیدی» در این گفت وگوی تلفنی با محکوم کردن اقدام های بی ثبات کننده رژیم صهیونیستی در منطقه تاکید کرد: تنها راه بازگشت امنیت به منطقه توقف جنایات جنگی رژیم صهیونیستی در غزه است.

تصویب لایحه کمک امنیتی و بسته کمکی آمریکا به رژیم صهیونیستی و اوکراین

جهان – مجلس نمایندگان آمریکا لایحه کمک امنیتی 26 میلیارد دلاری به رژیم صهیونیستی و بسته کمکی 60 میلیارد دلاری به اوکراین را تصویب کرد.

به گزارش پیشتاز، پس از کش وقوس های فراوان میان دموکرات ها و جمهوری خواهان و اختلافات بر سر کمک های خارجی برای اوکراین، رژیم صهیونیستی و تایوان، مجلس نمایندگان آمریکا بالاخره کمک امنیتی و بسته کمکی آمریکا به رژیم صهیونیستی و اوکراین را تصویب کرد.

مجلس نمایندگان آمریکا لایحه کمک امنیتی 26 میلیارد دلاری به رژیم صهیونیستی را تصویب کرد.

شکست یک جادوگر/ تغییری محتوایی برای جلب رضایت صهیونیست ها

مجلس نمایندگان آمریکا امروز شنبه همچنین بسته کمکی به اوکراین را به ارزش بیش از 60 میلیارد دلار تصویب کرد.

این لایحه برای تبدیل شدن به قانون باید به تصویب سنا هم برسد. در این صورت و پس از امضای رییس جمهور به قانون تبدیل می شود.

شکست دیوید تیلور در مبارزه نخست انتخابی

ورزشی – در مبارزه نخست مرحله فینال انتخابی تیم ملی کشتی آزاد آمریکا برای حضور در المپیک 2024 پاریس، «دیوید تیلور» رقیب سنتی حسن یزدانی و دارنده 4 مدال طلای جهان و المپیک در مبارزه نخست خود مقابل «آرون بروکس» با نتیجه 4 بر یک تن به شکست داد تا نتیجه ای دور از انتظار رقم بخورد.

شکست یک جادوگر/ تغییری محتوایی برای جلب رضایت صهیونیست ها

هر کشتی گیری که به 2 برد برسد صاحب دوبنده تیم ملی آمریکا در وزن 86 کیلوگرم المپیک پاریس خواهد شد. با این اوصاف دیوید تیلور در صورتیکه در دومین مبارزه مقابل این کشتی گیر بسیار آماده آمریکایی تن به شکست بدهد، ناباورانه حضور در المپیک پاریس را از دست خواهد داد.

آغاز ثبت نام کتابفروشی ها در نمایشگاه کتاب

فرهنگی و هنری – ثبت نام کتابفروشی ها در سامانه «بازار کتاب» برای حضور در بخش مجازی سی وپنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از روز شنبه (اول اردیبهشت ماه 1403) آغاز شد. 

به گزارش پیشتاز به نقل از ستاد خبری سی وپنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، با توجه به در پیش بودن سی وپنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، حضور کتابفروشی ها در بخش مجازی این نمایشگاه تنها از طریق عضویت در سامانه «بازار کتاب» فراهم است.

شکست یک جادوگر/ تغییری محتوایی برای جلب رضایت صهیونیست ها

کتابفروشی هایی که عضو سامانه «بازار کتاب» نیستند می توانند از روز شنبه  (اول اردیبهشت تا پنجم اردیبهشت ماه 1403) برای ثبت نام در این سامانه از طریق درگاه «بازار کتاب» به آدرس V.bazarketab.ir اقدام کنند تا پس از تایید عضویت و شروع فعالیت در این سامانه بتوانند در بخش مجازی این دوره از نمایشگاه حضور پیدا کنند. 

زمان توزیع کارت ورود به جلسه نوبت اول کنکور اعلام شد

 دانشگاه – رییس سازمان سنجش آموزش کشور از انتشار کارت ورود به جلسه نوبت اول آزمون سراسری سال 1403 از روز دوشنبه 3 اردیبهشت ماه خبر داد.

به گزارش پیشتاز، دکتر عبدالرسول پورعباس با اعلام این خبر، گفت: کارت شرکت در آزمون داوطلبان نوبت اول آزمون سراسری به همراه راهنمای شرکت در آزمون از روز دوشنبه سوم اردیبهشت ماه تا روز چهارشنبه 5 اردیبهشت ماه در سامانه جامع آزمون سراسری در درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور برای مشاهده و پرینت فعال خواهد شد.

شکست یک جادوگر/ تغییری محتوایی برای جلب رضایت صهیونیست ها

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری افزود: داوطلبان باید با ورود به کارپوشه خود از طریق درج کدملی/ شناسه یکتا و رمز عبور یک نسخه پرینت از راهنما و کارت شرکت در آزمون تهیه کنند. داوطلبانی که در 2 گروه آزمایشی شامل یک گروه آزمایشی اصلی (علوم ریاضی، علوم انسانی و علوم تجربی) به همراه یکی از گروه های آزمایشی هنر یا زبان های خارجی متقاضی شده اند دارای 2 کارت هستند.

مجلس موضوع حمله مسلحانه به منازل جنگلبانان را به طور ویژه پیگیری می کند

سیاسی – رییس فراکسیون محیط زیست مجلس خواستار شناسایی و دستگیری هر چه سریعتر عوامل حمله مسلحانه به منازل جنگلبانان آمل شد.

به گزارش پیشتاز، سمیه رفیعی، نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به حادثه حمله افراد مسلح به منازل جنگلبانان در آمل گفت: از دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی انتظار داریم هرچه سریعتر این افراد شناسایی و دستگیر شوند.

شکست یک جادوگر/ تغییری محتوایی برای جلب رضایت صهیونیست ها

وی افزود: در عین حال از دستگاه قضایی نیز انتظار می رود این افراد را به اشد مجازات برسانند تا ضمن بازدارندگی از اقدامات مشابه متخلفان بدانند که هیچ مماشاتی در برخورد با متجاوزان به عرصه های طبیعی کشور صورت نمی گیرد.

رفیعی با اشاره به زخمی شدن تعدادی از جنگلبان در سال گذشته توسط متجاوزان به عرصه های طبیعی از پیگیری ویژه این پرونده توسط فراکسیون محیط زیست مجلس خبر داد و گفت: جنگلبانان و محیط بانان جزو زحمتکش ترین اقشار جامعه هستند که حفاظت از طبیعت و حیات وحش کشور را برعهده دارند و قطعا نیازمند حمایت های قانونی در عرصه های مختلف هستند که مجلس در این خصوص تمام توان خود را به کار خواهد گرفت.

آغاز عملیات عمره از فرودگاه های مشهد و امام (ره)

اقتصادی -مسیول عملیات حج شرکت فرودگاه ها از آغاز عملیات حج عمره و اعزام زایران خانه خدا از 11 فرودگاه کشور به سرزمین وحی خبر داد و گفت: این عملیات از دوشنبه سوم اردیبهشت با اعزام زایران خانه خدا از فرودگاه بین المللی مشهد و فرودگاه امام خمینی (ره) آغاز می شود و عملیات رفت تا 13 اردیبهشت ادامه دارد.

شکست یک جادوگر/ تغییری محتوایی برای جلب رضایت صهیونیست ها

به گزارش پیشتاز،  محمدحسین آجیلیان – مسیول عملیات حج شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران – در آستانه آغاز عملیات حج عمره 1403، اظهار کرد: این عملیات 10 روزه است و روزی یک پرواز در فرودگاه های تحت مالکیت شرکت فرودگاه ها و یک پرواز در فرودگاه امام خمینی (ره) انجام می شود.

تحویل 127 هزار مسکن پیشتاز در دولت سیزدهم

اقتصادی ـ دستیار ویژه وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه دو میلیون و 518 هزار و 281 واحد نهضت ملی مسکن در مراحل مختلف ساخت قرار دارد گفت: از ابتدای اجرای طرح تاکنون 500 هزار واحد مسکونی تحویل شده که بیش از 127 هزار واحد آن مسکن پیشتاز باقی مانده از دولت های قبل بوده است.

به گزارش پیشتاز، روح الله اکبری از اجرای دو میلیون و 518 هزار و 281 واحد طرح نهضت ملی مسکن در سراسر کشور توسط دولت سیزدهم خبر داد و گفت: حدود 500 هزار واحد از این تعداد تحویل متقاضیان شده و بیش از دو میلیون واحد نیز با پیشرفت فیزیکی متفاوت در حال ساخت است.

زلزله در خوی

استان ها –مدیرعامل هلال احمر آذربایجان غربی گفت: زمین لرزه ای به بزرگی 4.3 ریشتر در عمق 8 کیلومتری سطح زمین حوالی خوی(روستای ولدیان) را لرزاند.

حمیدمحبوبی افزود: شنبه اول اردیبهشت ماه 1403؛ زلزله ای به بزرگی 4.3 ریشتر در حوالی خوی و عمق 8 کیلومتری سطح زمین، ساعت 21:32:53 به وقوع پیوست.

شکست یک جادوگر/ تغییری محتوایی برای جلب رضایت صهیونیست ها

مدیرعامل هلال احمر آذربایجان غربی همچنین اظهار کرد : بر اساس گزارش تیم های ارزیاب اعزامی، زلزله 4.2 ریشتری در خوی هیچ گونه خسارتی نداشته است.

پایان خبر پیشتاز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شکست یک جادوگر/ تغییری محتوایی برای جلب رضایت صهیونیست ها" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شکست یک جادوگر/ تغییری محتوایی برای جلب رضایت صهیونیست ها"، کلیک کنید.