صحبت های برانکو درباره عملکرد عمان و تیم جدیدش پس از جدایی

صحبت های برانکو درباره عملکرد عمان و تیم جدیدش پس از جدایی

به گزارش خبرگزاری پیشتاز؛ به نقل از تی پورتال کرواسی، کمتر مربی کرواتی می تواند به خود ببالد که چهار سال در یک کشور عربی که ثبات کمی در نگه داشتن مربی دارند، بوده اما برانکو ایوانکوویچ موفق به انجام این کار شد و چندین سال روی نیمکت عمان بود.

در جام ملت های آسیا، تنها بدشانسی مانع از صعود تیمش به مرحله یک هشتم نهایی شد. چرا که عمان تا دقیقه 78 مقابل عربستان در بازی نخست پیش بود ولی در وقت های اضافه شکست خورد.

به گزارش پیشتاز، برانکو درباره صعود نکردن تیمش به دور بعدی گفت: من معتقدم اگر بازی اول را می بردیم، تا پایان دور گروهی هفت امتیاز می گرفتیم. در بازی با تایلند تقریبا 80 درصد توپ را در اختیار داشتیم و 15 شوت زدیم اما توپ نمی خواست وارد دروازه شود و در نهایت مقابل قرقیزستان به یک پیروزی حداقلی نیاز داشتیم تا صعود کنیم ولی دقیقه 80 گل خوردیم و حضور در مرحله یک هشتم نهایی را از دست دادیم. چه کسی می داند اگر ما صعود می کردیم چه می شد. اما هیچ عصبانیتی وجود ندارد، قرارداد ما به پایان رسید و ما در مورد همکاری به توافق نرسیدیم.

برداشت شما چیست، آیا این نتیجه خوبی برای عمان است؟

نتیجه ممکن است هیجان انگیز نباشد، اما این واقعیت است. تیم ملی عمان را بالا بردیم، فکر می کنم از نظر رتبه فیفا نهمین تیم ملی آسیا شدیم. البته ژاپن، استرالیا و کره خیلی جلوتر هستند اما عمان اکنون به تیم هایی چون عراق، امارات، قطر بسیار نزدیک است. حدود 20 سال است جام ملت های آسیا را دنبال می کنم و این دوره قوی ترین دوره در تاریخ است چون این جا از 26 ملی پوش ژاپنی فقط 4 بازیکن در لیگ ژاپن بازی می کنند. ایرانی ها و استرالیایی ها هم لژیونرهای زیادی دارند. علاوه بر این تیم های ملی مثل تایلند سطح شان خیلی بهتر شده است و خودتان می بینید که سعودی ها چقدر در فوتبال سرمایه گذاری کردند. جام جهانی را هم دیدید که از پنج تیم ملی سه تیم (کره جنوبی، ژاپن و استرالیا) از گروه ها صعود کردند. در هر صورت، فوتبال آسیا با سرعت زیادی در حال پیشرفت است.

شما در آسیا شهرت زیادی به دست آورده اید. آیا هنوز پیشنهاداتی در راه است؟

باورتان نمی شود، اما در حال حاضر پیشنهاداتی وجود دارد. از آسیا و حتی از قاره آفریقا هم پیشنهاد دارم ولی هیچ پیشنهادی را فعلا بررسی نکردم. من به زمان برای استراحت نیاز دارم. در هر صورت اولویت من تیم ملی است نه کار در باشگاه.

258 258

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "صحبت های برانکو درباره عملکرد عمان و تیم جدیدش پس از جدایی" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "صحبت های برانکو درباره عملکرد عمان و تیم جدیدش پس از جدایی"، کلیک کنید.