ضرورت رفع موانع و ایجاد تسهیلات تشویقی در افزایش نرخ ازدواج و فرزندآوری

ضرورت رفع موانع و ایجاد تسهیلات تشویقی در افزایش نرخ ازدواج و فرزندآوری

معاون برنامه ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شورای شهرداری تهران بر ضرورت رفع موانع و ایجاد تسهیلات تشویقی در افزایش نرخ ازدواج و فرزندآوری تاکید کرد.

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری پیشتاز، مجید باقری معاون برنامه ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شورای شهرداری تهران، ضمن تبریک هفته ازدواج تشکیل خانواده را امری مقدس و یکی از مهمترین عوامل مهم در پیشگیری از آسیب های اخلاقی و اجتماعی عنوان کرد و افزود: آیات و احادیث بی شماری در خصوص اهمیت ازدواج بیان شده چراکه ایجاد جامعه سالم جز با تشکیل خانواده سالم میسر نیست.

وی رفع موانع، ایجاد انگیزه و ارایه تسهیلات تشویقی را از مهمترین عوامل موثر در کاهش میانگین سن ازدواج و افزایش این سنت حسنه دانست و اظهار کرد: در قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، اهمیت امر تسهیل گری در ازدواج جوانان مورد تاکید قرار گرفته و بر همین اساس لازم است تمامی سازمانها زمینه افزایش آن را در جامعه فراهم سازند.

باقری با بیان اینکه شهرداری تهران در جهت افزایش نرخ ازدواج و فرزندآوری برنامه های حمایتی ویژه ای را در دستور کار خود قرار داده است، تخصیص وام کم بهره فوری و بدون ضامن فرزند آوری و ازدواج در راستای اجرای محور همیار و نوبهار بسته خرسند ساز را از جمله این تسهیلات عنوان کرد و یادآور شد: از 22 آبان سال 1401 و همزمان با رونمایی از بسته خرسند ساز این تسهیلات به تمامی مشمولین تخصیص یافته و خوشبختانه افزایش قابل توجهی را در این دو حوزه شاهد بوده ایم.

وی در ادامه وام قرض الحسنه ویژه ازدواج را 50 میلیون تومان ذکر کرد و افزود: اعطای 50 میلیون تومان وام کم بهره همزمان با تولد فرزند اول و دوم، صد میلیون تومان به فرزند سوم و 200 میلیون تومان ویژه فرزند چهارم از دیگر حمایت هایی است که خوشبختانه رضایت حداکثری کارکنان را به دنبال داشته است.

معاون برنامه ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شورای شهرداری تهران در ادامه با اشاره به سفر به عتبات و زیارت اباعبدالله الحسین (ع) به عنوان هدیه ویژه ازدواج شهرداری تهران به زوجین، اظهار کرد: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته تمامی کارکنانی که تاریخ عقد ازدواج آنان پس از رونمایی از بسته خرسند ساز است و تاکنون از تورهای گردشگری محور همیار برخوردار نشده اند، از این هدیه معنوی بهره مند خواهند شد.

وی تصریح کرد: همکاران مشمول این طرح ان شاءالله در زمان برگزاری دعای پرفیض عرفه در کربلا حضور خواهند شد و هزینه سفر زیارتی هفت روزه در اقساط 36 ماهه از کارکنان کسر می شود.

حقوق کارگران خدمات شهری 50 درصد افزایش می یابد

مجید باقری همچنین در اختتامیه مستبقات دوچرخه سواری آقایان شاغل در شهرداری تهران (دومین جشنواره ورزشی بهشت) گفت: شهردار محترم تهران همواره در مورد ارتقاء و بهبود وضعیت معیشت کارگران شهرداری تهران (پسماند و فضای سبز) تاکید داشته اند. 

وی افزود: در همین راستا از سال گذشته، تنظیم فهرست بهای جدید و سامان بخشی به جامعه کارگری را انجام دادیم که منجر به استخراج آمار واقعی تعداد کارگران خدمات شهری شد. 

باقری اظهار داشت: بر این مبنا، از خردادماه امسال، حقوق کارگران زحمتکش خدمات شهری شهرداری تهران 50 درصد افزایش می یابد.

 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ضرورت رفع موانع و ایجاد تسهیلات تشویقی در افزایش نرخ ازدواج و فرزندآوری" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ضرورت رفع موانع و ایجاد تسهیلات تشویقی در افزایش نرخ ازدواج و فرزندآوری"، کلیک کنید.