طلای سفید باز هم گران می شود؟ بازار ورق پلی اتیلن پاسخ می دهد – خبرگزاری پیشتاز | اخبار ایران و جهان

به گزارش بازرگانی خبرگزاری پیشتاز، به نقل از تیم تحقیقاتی سایت پکیلون، این روزها به دلیل بالا رفتن نرخ تورم تمام تلاش و تکاپوی صنعتگران در راستای استفاده از متریال های اقتصادی و مقرون به صرفه است. مواد اولیه ی پلی اتیلن یا طلای سفید به عنوان یکی از کلیدی ترین متریال هایی است که در هر صنعتی رد پای آن دیده می شود می تواند تا حد زیادی در کاهش هزینه های تولید و کاهش قیمت تمام شده محصولات پلاستیکی تاثیر گذار باشد. از گریدهای مختلف پلی اتیلن در حوزه های مختلف تولید استفاده می شود. ساخت و تولید لوازم آشپزخانه، ساخت تجهیزات و قطعات صنعتی، ساخت لوازم پزشکی و آزمایشگاهی و سایر حوزه ها چون ساخت و ساز و صنعت خودرو همگی به قیمت مواد اولیه پلی اتیلن وابستگی دارند. باتوجه به گستردگی محصولات پلی اتیلن و برای راحتی بیان، یکی از محصولات پرکاربرد این متریال را مثل ورق پلی اتیلن مخاطب بحث قرار می دهیم و عوامل تغییردهنده و تاثیرگذار در قیمت آن را زیر ذره یین می ببریم و در ادامه به بررسی تخصصی این موضوع می پردازیم.

با انواع ورق پلی اتیلن PE آشنا شوید

ورق های پلی اتیلن قابلیت مقاومت بالا در برابر نفوذ آب، محلول های شیمیایی، ضربه، فشار و تنش را دارند و در برابر نوسانات دمایی پایداری ابعادی قابل توجهی از خود نشان می دهند. قیمت ورق پلی اتیلن با توجه به بهره مندی از این قابلیت ها متفاوت می باشد. از طرفی این ورق ها دارای تنوع در ضخامت، دانسیته، رنگ، برند و چگالی می باشند و با توجه به کابردهایی که دارند قیمت گذاری های متنوعی را شامل می شوند.

از آنجایی که از انواع ورق پلی اتیلن در ساخت ظروف آشپزخانه و تجهیزات پزشکی استفاده می شود این نمونه ها از ورق پلی اتیلن باید دارای الزمات و استانداردهای بهداشتی باشند و به همین دلیل قیمت آنها متفاوت از نمونه های دیگر می باشد. برای اینکه بتوان تولیداتی اقتصادی و مقرون به صرفه را به بازار عرضه کرد باید از مواد اولیه درجه یک و قیمت مناسب در تولید بهره برد. انواع ورق پلی اتیلن با قیمت اقتصادی در پکیلون می تواند نیاز شما را برای تولیداتی با کیفیت و اقتصادی برآورده سازد.

طلای سفید باز هم گران می شود؟ بازار ورق پلی اتیلن به این سوال، پاسخ می دهد

این روزها با نوسانات به وجود آمده در بازار و صنایع مختلف، این احتمال وجود دارد که قیمت پلی اتیلن نیز دستخوش تغییر شود. در ادامه مطلب به بررسی این احتمال و عوامل موثر بر آن می پردازیم.

قیمت مواد اولیه گرانول پلی اتیلن PE

اولین و تاثیرگذارترین عامل در قیمت محصولات پلاستیکی به خصوص محصولات پلاستیکی پلی اتیلن PE، قیمت مواد اولیه ی گرانول آن است. جهت شفاف سازی این عامل می توانیم به یکی از محصولات پلی اتیلن مثل تخته گوشت پلاستیکی اشاره کنیم که قیمت تمام شده ی آن وابستگی مستقیم با قیمت مواد اولیه پتروشیمی دارد. قیمت تمام شده برای این محصول به تفکیک، 70-75% شامل مواد اولیه و الباقی آن شامل اجرت تولید و هزینه های جانبی می باشد.

برند تولید ورق پلی اتیلن

اگر نگاهی به جدول قیمت ورق پلی اتیلن در وبسایت پکیلون بیندازید متوجه خواهید شد که برند تولیدی ورق پلی اتیلن یکی از عواملی ست که در جدول های قیمت گذاری به آن اشاره شده است. بی شک یکی از دلایلی تنوع قیمت ورق پلی اتیلن تنوع در کارخانه سازنده و برند این ورق ها می باشد. بدیهی ست که هر برند سیاست گذاری های خاص خود را در تعیین قیمت ورق پلی اتیلن داشته باشد. به عنوان مثال ممکن است یک برند از فناوری های خاصی در تولید ورق پلی اتیلن HDPE استفاده کرده باشد و یا شیوه تولید منحصر به فرد خود را در این راستا داشته باشد. استفاده از دستگاه های پیشرفته ورق ساز و یا تکنولوژی های استفاده شده در تولید این ورق ها همگی می توانند روی قیمت ورق پلی اتیلن موثر واقع شوند.

گرید ورق پلی اتیلن PE

ورق های پلی اتیلن در گریدهای مختلفی به تولید می رسند. گرید های مختلفی ورق پلی اتیلن شامل گرید HDPE، LDPE، MDPE و LLDPE می شود. این گریدها در واقع نشان دهنده چگالی ورق هستند. هر چه چگالی ورق های پلی اتیلن بیشتر شود مقاومت کششی آنها بالاتر می رود و درجه سختی و استحکام شان نیز افزایش پیدا می کند. به عنوان مثال در صنعت های پیشرفته مانند صنعت خودرو سازی، سد سازی یا ساختمان سازی از ورق پلی اتیلن با گرید سنگین استفاده می شود. این در حالی ست که در ساخت پوشش گلخانه یا بسته بندی مواد غذایی از گریدهای سبک استفاده می شود. قیمت ورق پلی اتیلن با بالا رفتن گرید این ورق ها بیشتر خواهد شد.

توانایی تحمل دما

از دیگر عوامل مهمی که بر قیمت ورق پلی اتیلن تاثیر گذار می باشد توانایی تحمل دما توسط این ورق ها است. ورق های پلی اتیلن می توانند به صورت مستقیم و غیر مستقیم محدوده دمایی خاصی را پوشش دهند. این ورق ها در این محدوده دمایی دچار تغییر شکل و تغییر ساختار نخواهند شد و ماهیت خود را حفظ می کنند. برخی از ورق های پلی اتیلن می توانند تا دمای 130 درجه سانتیگراد هم دما را تاب بیاوردند. با این حال برخی از گریدهای خاص این ورق دمای کمتری را می توانند تحمل کنند. بنابراین محدوده دمایی که ورق های پلی اتیلن توانایی تاب آوردن در آن محدوده را دارند در قیمت ورق پلی اتیلن می تواند تاثیر مستقیم داشته باشد.

وزن و ابعاد و ضخامت

دیگر فاکتورهایی که روی قیمت ورق پلی اتیلن تاثیر گذار هستند ضخامت و ابعاد و وزن این ورق ها می باشد. ورق پلی اتیلن در ضخامت های مختلف از 1 تا 300 میلیمتر به تولید می رسد و هر کدام دارای ابعاد و وزن خاص خود هستند. این فاکتورها می توانند به عنوان اصلی ترین موارد روی قیمت ورق پلی اتیلن تاثیر گذار باشند.

هزینه های تولید ورق پلی اتیلن

هزینه های تولید مهمترین عامل پنهان در قیمت ورق پلی اتیلن می باشد. نرخ فروش ورق پلی اتیلن PE مطمیناً توسط هر کارخانه ای متفاوت است. این موضوع می تواند ناشی از تفاوت در هزینه های تولید باشد. بی شک هزینه هایی مثل دستمزد نیروی کار، هزینه های حمل و نقل، هزینه سوخت، استهلاک دستگاه ها و هزاران فاکتور دیگر که در روند تولید نقش دارند در قیمت نهایی ورق پلی اتیلن موثر می باشد.

قیمت اقتصادی ورق پلی اتیلن HDPE در پکیلون

قیمت و خرید ورق پلی اتیلن در سایت پکیلون

با وجود واردات زیادی که از کشورهای هم جوار به ویژه چین در حوزه های صنعت شاهد هستیم می توان گفت که قیمت گرانول های تولید داخل، نقش اصلی را در تعیین قیمت ورق پلی اتیلن ایفا می کند. اکثر تولیدکنندگان به دنبال این هستند که در عین ارایه قیمت های اقتصادی کیفیت تولید خود را در سطح بالایی نگاه دارند. خرید ورق پلی اتیلن با کیفیت بالا و قیمت مقرون به صرفه کار آسانی نیست چرا که عمدتاً محصولات ارزان قیمت به نام محصولات بی کیفیت شناخته می شوند. با این حال ما در مجموعه پکیلون بستری مناسب برای صنعتگران عزیز فراهم کرده ایم تا در عین بهره مندی از بالاترین کیفیت اقدام به خرید انواع ورق پلی اتیلن با قیمت مناسب نمایند. شما می توانید از هر کجای ایران که هستید برای خرید اینترنتی ورق پلی اتیلن HDPE با قیمت ارزان اقدام کنید. برای اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان مجموعه تماس حاصل نمایید.

پکیلون PAKILON؛ تولید و تامین تخصصی انواع مقاطع تفلونی و پلیمری شامل میلگرد، لوله و ورق در بازار ایران.

این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری پیشتاز در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "طلای سفید باز هم گران می شود؟ بازار ورق پلی اتیلن پاسخ می دهد – خبرگزاری پیشتاز | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "طلای سفید باز هم گران می شود؟ بازار ورق پلی اتیلن پاسخ می دهد – خبرگزاری پیشتاز | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.