عجیب ترین اتفاقات در مراسم حمل مشعل المپیک

عجیب ترین اتفاقات در مراسم حمل مشعل المپیک

آفتاب نیوز :

مشعل بازی های المپیک 2024 وارد پاریس شد تا مراسم حمل مشعل توسط میزبان سی و سومین دوره المپیک برگزار شود. برگزاری مراسم حمل مشعل همیشه بدون حاشیه نبوده و در ادوار مختلف اتفاقاتی در این مراسم رخ داده است.

مشعل جعلی در المپیک 1956

در المپیک 1956 ملبورن، یک دانشجوی جوان استرالیایی به نام بری لارکین، توانست همه را با یک مشعل خودساخته که در آن لباس سوزانده بود فریب دهد. لارکین زمانی که شروع به دویدن کرد، خود را در محاصره چندین موتورسیکلت پلیس دید و تماشاگران او را تا تالار شهر سیدنی همراهی کردند. در بالای پله ها، شهردار شهر مشعل را دریافت کرد. هنگامی که او می خواست سخنرانی خود را انجام دهد، متوجه جعلی بودن مشعل شد.

کشته شدن جگوار در المپیک 2016

یکی از مراحل حمل مشعل المپیک 2016 ریو، از جنگل آمازون بود. یک جگوار از گونه ای در خطر انقراض، متاسفانه از دست نگهبانان فرار کرد. به او چهار تیر حاوی مواد بیهوش کننده شلیک کردند که کارساز نبود، از این رو سربازان مجبور به شلیک به او شدند و این حیوان در نهایت کشته شد.

سوختن کبوتر ها در المپیک 1988

گاهی اوقات مراسم حمل مشعل یا روشن کردن مشعل اصلی بازی ها طبق برنامه پیش نمی رود. در المپیک 1988 سیول، ده ها کبوتر در لحظه روشن شدن مشعل به آن نزدیک شدند و چندین کبوتر در مقابل چشمان ناباور تماشاگران سوختند.

مردم به دنبال خاموش کردن مشعل در المپیک 2000

در المپیک 2000 سیدنی یک تماشاگر بدون هیچ انگیزه ای مشعل را از تام کارول ورزشکار موج سواری گرفت و سعی کرد آن را به بندر کیاما پرتاب کند. یک دانش آموز دبیرستانی نیز سعی کرد مشعل را با یک کپسول آتش نشانی خاموش کند.

خاموش شدن مشعل در المپیک 2012

در مراسم حمل مشعل المپیک 2012 دیوید فولت، ستاره بدمینتون پارالمپیک مشعل در اختیار داشت که مشعل در برابر ورزش باد مقاومت نکرد و خاموش شد. از این رو مجبور شدند دوباره آن را روشن کنند.

بلایی که کرونا سر مراسم حمل مشعل المپیک 2020 آورد

 مراسم حمل مشعل المپیک 2020 توکیو نیز به دلیل شیوع ویروس کرونا متوقف شد. مشعل پس از ورود به توکیو سفر خود را در ژاپن ادامه نداد و به مدت یک سال در موزه المپیک روشن ماند. در زمان انتقال مشعل به استادیوم نیز تعداد معدودی از تماشاگران که ماسک به صورت داشتند، شرکت کردند و از دست زدن برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا منع شدند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "عجیب ترین اتفاقات در مراسم حمل مشعل المپیک" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "عجیب ترین اتفاقات در مراسم حمل مشعل المپیک"، کلیک کنید.