عربشاهی: در آینده افسوس این فینالیست نشدن را می خوریم/مقابل قطر چیدمان خوبی نداشتیم

جام ملت های آسیا

عربشاهی: در آینده افسوس این فینالیست نشدن را می خوریم مقابل قطر چیدمان خوبی نداشتیم

بازیکن سابق تیم ملی گفت: در آینده خیلی بیشتر افسوس می خوریم چرا اجازه دادیم قطر به جای ما فینالیست جام ملت های آسیا شود.

ضیا عربشاهی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری پیشتاز، در خصوص حذف تیم ملی فوتبال ایران از جام ملت های آسیا 2023 قطر اظهار کرد: در حالی که انتظار می رفت در این بازی با ترکیب هجومی تری بازی کنیم، اما کادرفنی ترجیح داد تا از دو هافبک دفاعی استفاده کند. مهدی قایدی در ترکیب قرار نگرفت در حالی که شاهد بودیم دفاع راست قطر پاشنه آشیل این تیم بود و طارمی می توانست با سرعت خود، حریف را اذیت کند و موقعیت های گلزنی خوبی ایجاد کند. مهدی طارمی و سردار آزمون باید در پیشانی خط حمله قرار می گرفتند، اما متاسفانه چیدمان بدی مقابل قطر داشتیم.  

اکرم عفیف بدون آزار گل زد

وی ادامه داد: نتوانستیم از ضعف هایی که قطر در دفاع های چپ و راست داشت بهره لازم را ببریم. قطر با ترس و استرس بازی می کرد و برای همین خیلی زود گل خورد. طبق معمول و از روی عادت موقعیت ها خوبی را هدر دادیم تا اینکه روی یک توپی که می توانست خطرناک نباشد به راحتی گل تساوی را خوردیم. بعد از آنکه قطر به گل رسید، شکل بازی ما عوض شد و از لحاظ روحی دچار افت شدیم که واقعاً جای سوال دارد که تیمی با این همه بازیکن با تجربه چطور ممکن است خود را در زمین ببازد. مدافعان مرکزی ما دچار اشتباه شدند و از کناره ها هم به حریف فضا دادیم. بالاخره هم اکرم عفیف که بهترین بازیکن میدان شد بدون آنکه آزاری از خط دفاعی ما ببیند گل دوم قطر را به ثمر رساند.

تیمی که از موقعیت های خود استفاده نکند، تنبیه می شود

بازیکن سابق تیم ملی خاطرنشان کرد: در نیمه دوم به بازی مستقیم روی آوردیم. در این نوع بازی، اشتباه فردی تیم مقابل است که به شما موقعیت می دهد و بر همین اساس صاحب پنالتی شدیم تا بار دیگر بازی به تساوی کشیده شود. بعد از آنکه بازی مساوی شد به راحتی می توانستیم برنده شویم، چون بار دیگر استرس و ترس به سراغ قطر رفت و ما به فرصت های بسیار خوبی رسیدیم، اما تیمی که از موقعیت های خود استفاده نکند، تنبیه می شود. تیم ملی ایران به بازی بد خود باخت نه اینکه قطر نسبت به ما برتری داشته باشد. بدشانسی هم در برابر قطر داشتیم ولی همه چیز دست به دست هم داد تا فینالیست نشویم. جای افسوس دارد در بهترین موقعیت برای شکستن طلسم صعود به فینال، عجول بودیم و به حریفی که از ما ضعیف تر بود اجازه فینالیست شدن دادیم.

نیازی به درگیری با قطری ها نبود

وی با انتقاد از درگیری ایجاد شده میان بازیکنان تیم ملی ایران با قطر در پایان بازی تصریح کرد: اصلاً نیازی نبود تا درگیر شویم، چون اخلاق و رفتار قطری ها چیز تازه ای نیست و طبیعی بود آنها پس از صعود به فینال، شادی دور از انتظاری داشته باشند. تعدادی از بازیکنان ما در قطر بازی کردند یا می کنند، آنها باید میانجی می شدند. ما باید در زمین قطر را شکست می دادیم و مانع از آن می شدیم تا خوشحالی پایان بازی سهم تیم ملی این کشور شود. وقتی که توانستیم از سد ژاپن بگذریم، رسیدن به فینال آسان تر شده بود ولی نمی دانم چرا نتایج سینوسی گرفتیم. ما یکی در میان خوب بازی نکردیم. مقابل فلسطین، امارات و ژاپن خیلی خوب بودیم، اما برابر هنگ کنگ، سوریه و قطر بازی های قابل قبولی انجام ندادیم. یک بار دیگر فرصت صعود به فینال جام ملت های آسیا از دست رفت و در آینده خیلی بیشتر از حالا افسوس می خوریم که چرا اجازه دادیم قطر به جای ما فینالیست شود. سخت است نیم قرن فینالیست جام ملت های آسیا نشده ایم.  

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "عربشاهی: در آینده افسوس این فینالیست نشدن را می خوریم/مقابل قطر چیدمان خوبی نداشتیم" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "عربشاهی: در آینده افسوس این فینالیست نشدن را می خوریم/مقابل قطر چیدمان خوبی نداشتیم"، کلیک کنید.