عضو حماس: از هر ابتکارعملی برای پایان جنگ غزه استقبال می کنیم

عضو حماس: از هر ابتکارعملی برای پایان جنگ غزه استقبال می کنیم

یکی از اعضای جنبش حماس درباره مذاکرات آتش بس و پایان جنگ در غزه اظهار نظر کرد.

به گزارش پیشتاز، یک مسوول در جنبش حماس گفته است که این جنبش از هر ابتکارعملی برای پایان جنگ غزه به طور مثبت تعامل خواهد کرد.

رویترز به نقل از یکی از رهبران حماس از ایالات متحده خواست تا قبل از سفر آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا، بر رژیم صهیونیستی برای پایان دادن به جنگ فشار بیاورد.

اخیرا ماجد الانصاری، سخنگوی رسمی وزارت امور خارجه قطر در گفت وگو با خبرگزاری رسمی این کشور (قنا) با تاکید بر ادامه تلاش های میانجی گری مشترک دولت قطر با مصر و آمریکا، خواستار توجه نکردن به گزارش های نادرست رسانه ها و تکیه بر منابع رسمی موثق در سایه حساسیت وضعیت کنونی مذاکرات شد.

منابع مصری نیز روز پنجشنبه به العربی الجدید گزارش دادند که قاهره از رهبران جنبش مقاومت اسلامی (حماس) برای سفر به مصر دعوت کرده است.

این منابع اشاره کردند حماس پاسخ خود را در خصوص پیشنهاد آتش بس جدید اعلام شده توسط جو بایدن، رییس جمهور آمریکا طی روزهای آینده اعلام خواهد کرد.

همین منابع توضیح دادند که قاهره اخیرا جلسات و تماس های گسترده ای برای از سرگیری مذاکرات آتش بس در نوار غزه داشته است.

جنبش حماس روز پنجشنبه در یادداشتی توضیحی تاکید کرده بود که سندی که از طریق میانجی گران در مورد طرح آتش بس بایدن از آن مطلع شده «سند اسراییلی» است و با آنچه بایدن در این زمینه مطرح کرده، مطابقت ندارد.

حماس اعلام کرد که اختلافی بین اظهارات بایدن و سندی که به آن ارایه شده، وجود دارد.

پایان خبر پیشتاز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "عضو حماس: از هر ابتکارعملی برای پایان جنگ غزه استقبال می کنیم" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "عضو حماس: از هر ابتکارعملی برای پایان جنگ غزه استقبال می کنیم"، کلیک کنید.