عملیات «وعده صادق» نشان داد جنگ هراسی در اقتصاد تاثیرگذار نیست

عملیات «وعده صادق» نشان داد جنگ هراسی در اقتصاد تاثیرگذار نیست

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: عملیات «وعده صادق» نشان داد هم هجمه نظامی دشمنان واقعیت ندارد و هم اینکه در موضوعات اقتصادی اثرگذار نیست لذا کلید رفع مشکلات اقتصادی در زمین خودمان است و نباید آن را در زمین دیگران جست وجو کرد.

محمدرضا پورابراهیمی در گفت وگو با پیشتاز، با اشاره به عملیات «وعده صادق» گفت: مولفه های سیاسی، حوزه های امنیتی و موضوعات پیرامون آن در مباحث اقتصادی کشور تاثیر دارد اما مولفه اصلی نیست.

وی توضیح داد: دشمنان ما در پی سال ها علاقه مند بودند که بگویند که در موقع وقوع جنگ اقتصاد ایران با مشکلات زیادی روبه رو شده و می خواستند این موضوع را به شکل اغراق آمیزی بزرگنمایی کنند تا جایی که می گفتند حتی نان گیر مردم هم نمی آید و مردم باید در صف های طولانی نان بایستند.

وی اضافه کرد: دشمنان این موضوع را بارها اعلام می کردند که آمریکا آماده حمله است و اگر ایران حتی یک فشنگ به اسراییل شلیک کند آنها تمام مواضع ایران را می زنند؛ این موارد رعب و ترس در مردم ایران ایجاد کرد که بخشی از آن به اقتصاد کشور هم وارد شد به طوری که طبق نظرسنجی ها خیلی ها نگران مباحث اقتصادی تا امنیتی بودند.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: عملیات «وعده صادق» نشان داد که هم هجمه نظامی دشمنان واقعیت ندارد و هم بر موضوعات اقتصادی اثرگذار نیست، پس باید راهکار رفع مشکلات در حوزه اقتصادی را در داخل کشور پیدا کنیم به عبارت دقیق تر کلید رفع مشکلات اقتصادی در زمین دیگران نیست و در زمین خودمان است.

پورابراهیمی در عین حال تصریح کرد: البته تحریم ها و تهدیدها به اندازه خودش اثرگذار است اما بخش اصلی مشکلات اقتصادی ناشی از تحریم ها و تهدیدها نیست. این چیزی است که عملیات «وعده صادق» نشان داد.

وی اضافه کرد: عملیات «وعده صادق» این موضوع را ثابت کرد که جنگ هراسی در اقتصاد کشور تاثیر زیادی ندارد و عملا تمامی نقشه های قبلی در ایجاد رعب بر بخش اقتصادی کشور را فرو ریخت البته که نمی توان تاثیر تحریم و تهدید بر اقتصاد را نفی کرد.

پایان خبر پیشتاز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "عملیات «وعده صادق» نشان داد جنگ هراسی در اقتصاد تاثیرگذار نیست" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "عملیات «وعده صادق» نشان داد جنگ هراسی در اقتصاد تاثیرگذار نیست"، کلیک کنید.