فراق یار نه آن می کند که بتوان گفت/ اشک ماتم دانشگاهیان در سوگ خادم الرضا(ع)

خبرگزاری علم و فناوری پیشتاز؛ خبر تلخ و بهت آور شهادت آیت الله رییسی رییس جمهور، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، حجت الاسلام سید محمدعلی آل هاشم و مالک رحمتی استان آذربایجان شرقی هنوز که هنوز است برای مردم و مسیولان قابل باور نیست.

باورمان نمی شود رییس جمهوری که از سحر تا بامداد به صورت مداوم و خشتگی ناپذیر امور اجرایی کشور را پیش می برد و تا روز گذشته هم دست برنداشت و بعد از دیدار با رییس جمهور آذربایجان، برای افتتاح «سد مرزی قیز قلعه سی» دقایقی توقف کرد و در مسیر بازگشت بالگرد حامل آیت الله رییسی در «جنگل دیزمار» محدوده عمومی بین ورزقان و جلفا استان آذربایجان شرقی دچار سانحه شد.

شهید سیدابراهیم رییسی همان کسی بود که خستگی نمی شناخت و به قول معروف «خستگی را خسته کرد» و همین خاکی بودن رییس جمهورمان بود که کار دست ما داد و پای صحبت مردم که می نشینی غم و اندوه را در چهره آنان به وضوح می بینی.

یکی می گوید برادرم را از دست دادم، دیگری کند رییس جمهور مثل پدر مردم بود و هرکجا کوچک ترین مشکلی وجود داشت، شهید رییسی تا آن مسیله حل نمی شد راحت نمی نشست و همین و مردمی بودن و خدمتگزاری مخلصانه بود که این شهید را میان مردم محبوب کرده بود.

واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی امروز سرشار از غم است و دانشگاه ها در سوگ رییس جمهور و همکارانش زانوی غم بغل کرده اند، آری! این غم آنقدر بزرگ است که تا مدت ها دل های مردم قدرشناس رها نخواهد کرد.

براین اساس، واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی به مناسبت شهادت آیت الله رییسی و همراهان ایشان حال و هوای عجیبی به خود گرفته و دانشجویان، استادان و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی در فراق رییس جمهور محبوب و یارانشان اشک ماتم ریختند.

چه کنیم در فراق رییس جمهور ولایی

مجتبی ملکی چوبری سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان شهادت آیت الله سید ابراهیم رییسی، رییس جمهور جهادی، مردمی، یار وفادار رهبری و خادم ملت ایران را بسیار تاسف بار دانست و عنوان کرد: شهید آیت الله رییسی مرد میدان خدمت و با تمام بضاعت خود در فکر خدمت به مردم بود.

ستار ابراهیمی یونسی رییس دانشگاه واحد ملایر هم بیان کرد: شهید رییسی نه پشت میز بلکه در حین خدمت و انجام وظیفه برای مردم دچار سانحه شد و مردم و مسیولان را داغدار کرد.

شهدا پناه مردم در فراق خادم الرضا(ع)

دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی قم ساعاتی پس از شنیدن خبر شهادت رییس جمهور و هییت همراه در جوار شهیدان گمنام مسجدالرسول (ص) این واحد دانشگاهی جمع شده و اشک ماتم ریختند.

دوست و دشمن از اخلاق خوب شهید رییسی حیرت زده اند

 

مسیول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری با ابراز تاسف از این مصیبت بزرگ در واحد شهرکرد گفت: ایران اسلامی شخصیتی را از دست داد که اخلاق را به دولتمردان بازگرداند و آن مدیریت انقلابی، اخلاقی را به عرصه ظهور گذاشت.

 

حجت الاسلام رضا قاسمی نژاد با اشاره به اینکه دوست و دشمن از اخلاق و تقوای این شهید وارسته در حیرت هستند، افزود: بسیاری معتقدند که در سیاست، جای اخلاق نیست، اما مردم ایران اخلاق را در وجود و رفتار این شهید دیدند و همگان وظیفه داریم نسبت به شهدایی که دیروز در راه خدمت جانشان را فدا کردند و خدمات ارزنده ای را در این برهه خاص نظام و انقلاب و جهان به کشور ارزانی داشتند.

 

 

وی متذکر شد: وظیفه داریم خدمات دولت را تبیین کنیم تا افرادی که بر اثر تبلیغات سوء دشمن در بی خبری هستند آگاه شوند و وحدت و همدلی را در جامعه تقویت کنیم.

مسیول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری بیان کرد: نخستین بار نیست که در نظام مقدس جمهوری اسلامی شخصیت های بزرگ سطح عالی مملکت را از دست داده ایم، این نظام وام دار و استقامت و وجودش به شهداست و همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند هیچ نگرانی و دلواپسی نیست و تمام برنامه های کشور با مدیریت دقیق پیش می رود.

قاسمی نژاد تبیین کرد: راهی که شهدا از صدر تاکنون برای ما روشن کردند را باید با تلاش ادامه دهیم.

شهید رییسی کمر همت به خدمت ایران اسلامی بسته بود

اعضای هییت رییسه، استادان، کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد دهاقان در پیامی شهادت آیت الله رییسی و هییت همراه را تسلیت گفتند.

فراق یار نه آن می کند که بتوان گفت/ اشک ماتم دانشگاهیان در سوگ خادم الرضا(ع)

در این پیام آمده است: شهید آیت الله سید ابراهیم رییسی رییس جمهور مردمی از بزرگترین و پر سابقه ترین رجال سیاسی کشور بود که سال ها در پست های مختلف، کمر همت به خدمت ایران اسلامی و ایرانیان بسته بود و عمر خود را در راه سرافرازی این آب و خاک سپری کرد و در همین راه هم به فیض شهادت نایل شد.

در این پیام عنوان شده است: شهادت آیت الله رییسی و همراهان ایشان نویدبخش عاقبت به خیری توام با شهادت برای مسیولان جامعه اسلامی است، مردانی که بر سر عهد خود با خداوند ایستادند و پیمان خود را با شهادت به پایان رساندند.

آیت الله رییسی مصداق «مِن عِبادنا المُومنین» بود

بزرگداشت شهادت آیت الله شهید رییسی با حضور استادان، دانشجویان و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان در مسجد چهارده معصوم علیهم السلام برگزار شد

مدیر فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان در این مراسم گفت: شهادت بالاترین خیری است که خداوند بر عباد خدوم خود عنایت می کند که بالاتر از شهادت خیر دیگری وجود ندارد و آن آرزوی همه سالکان و عارفان طریق معرفهالله است و کرامت اهل تقوا و ایمان است که در اندیشه اهل سلوک از مواطن شکر است؛ نه صبر و شهید شاکر بر شهادات است، نه صابر بر آن و هرگاه انسان به مقام اطمینان رسید طعم شهادت را چشید و این خطاب را دریافت کرد: «یا اَیَّتُها النَّفس المُطمَینه اِرجعی اِلی ربک راضِیه مَرضیه» و مقام خلود در جمع عبادالله را از آن خود کرد و به گوش جان شنید: «فَادخُلی فِی عِبادی و ادخُلی جَنتی.»

فراق یار نه آن می کند که بتوان گفت/ اشک ماتم دانشگاهیان در سوگ خادم الرضا(ع)

حجت الاسلام ماشاءالله صدیقی، مقام ولی الهی را فراتر از مقام قرب الهی دانست و تبیین کرد: شهدا خواص اولیاء الله هستند که خداوند در بهشت را به روی آنان باز می کند و هرکس خدوم تر باشد نسبت به عیال الله نزد خداوند محبوب تر است.

وی در ادامه توضیح داد: آیت الله سید ابراهیم رییسی مصداق «مِن عِبادنا المُومنین» بود که سه اصل عبودیت، صداقت و خدمت را به هم آمیخت و در عهد و پیمان خود با سردار شهید قاسم سلیمانی بر ادامه مسیر نورانی او «صادقَ الوَعد» بود.

فراق یار نه آن می کند که بتوان گفت/ اشک ماتم دانشگاهیان در سوگ خادم الرضا(ع)

مدیر فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان در ادامه توضیح داد: شهید آیت الله رییسی محرومیت محرومان را با تمام وجود خود لمس کرد و در محرومیت زدایی کشور لحظه ای قرار نداشت و چون حال محرومان را اصلاح کرد خداوند حال او را اصلاح کرده و بهشت خود را ارزانی او و یاران خدومش قرار داد و آنها را مصداق «وُ یُصلِح بالَهُم وَ یُدخِلُهم الجِنَّه عَرَّفَها لَهُم» قرار داد.

تمدن اسلامی در دانشگاه های کفر و غرب کنار محور مقاومت ایستاده است

ویژه برنامه شهادت رییس جمهور ایران اسلامی و هییت همراه به همت بسیج کارکنان و با مشارکت بسیج اساتید، بسیج دانشجویی، دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل برگزار شد.

فراق یار نه آن می کند که بتوان گفت/ اشک ماتم دانشگاهیان در سوگ خادم الرضا(ع)

مسیول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل در این مراسم خطاب به حاضران گفت: اگر امروز از شهادت آقای رییسی ناراحت هستید به یاد داشته باشید که در دوران حضرت محمد صلی الله علیه و آله و سلم و در یکی از جنگ ها شایعه شد که نبی مکرم اسلام(ص) شهید شده و مسلمانان از این خبر ناامید شدند. همان زمان آیه ای نازل شد به این مضمون که پیامبر ما پیامبر اشرف مخلوقات است و شهادت او نباید موجب ناامیدی مومنین شود؛ چراکه اسلام وابسته به فرد نیست.

حجت الاسلام مهدی جلیلی با بیان اینکه اتفاق اخیر بسیار سنگین و ناراحت کننده است، ادامه داد: نظام و تمدن ما با چنین اتفاقاتی زمین نخواهد خورد و امروز تمدن اسلامی ما در دانشگاه های کفر و غرب در کنار محور مقاومت ایستاده و برای رسیدن به چنین تمدنی شهیدان بسیاری و حتی رییس جمهور تقدیم کرده ایم.

فراق یار نه آن می کند که بتوان گفت/ اشک ماتم دانشگاهیان در سوگ خادم الرضا(ع)

وی افزود: برای برپایی و تداوم این تمدن اسلامی هزینه کرده ایم، هزینه خواهیم کرد، پدر و فرزند هم فدا خواهیم کرد؛ بنابراین خود و فرزندان خود را باید آماده چنین هزینه هایی کنیم.

شهادت آیت الله رییسی و هییت همراه ملت ایران را غرق در ماتم و عزا کرد

حسین استادی رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم پزشکی تبریز با صدور پیامی شهادت آیت الله رییسی رییس جمهور و هییت همراه را تسلیت گفت.

فراق یار نه آن می کند که بتوان گفت/ اشک ماتم دانشگاهیان در سوگ خادم الرضا(ع)

در این پیام آمده است: خبر غم انگیز شهادت آیت الله سید ابراهیم رییسی، خادم الرضا (ع) و رییس جمهور محبوب ایران اسلامی، حسین امیرعبداللهیان، وزیر انقلابی امور خارجه، آیت الله سیدمحمدعلی آل هاشم، نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی وامام جمعه تبریز و مالک رحمتی جوان ترین استاندار استان آذربایجان شرقی و دیگر همراهان در حادثه سقوط بالگرد در مناطق صعب العبور ورزقان، ملت بزرگ ایران را غرق در ماتم و عزا کرد.

عزاداری مردم کرمانشاه در سوگ آیت الله رییسی

امروز اعضای هییت رییسه، استادان، دانشجویان و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه با حضور در جمع مردم عزادار کرمانشاه، در سوگ شهادت آیت الله رییسی و همراهانش در سانحه سقوط بالگرد مقابل مسجد جامع کرمانشاه حضور یافته و عزاداری کردند.

 

شهید رییسی ولایتمدار و خادم ملت بود

 

به مناسبت شهادت آیت الله رییسی و هییت همراه، ویژه برنامه روضه خوانی و عزاداری در مسجد الغدیر دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه برگزار شد.

 

مسیول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه در این مراسم اظهار کرد: یک سوال همیشه در ذهن همه ماست که خدایا علت بزرگی بعضی افراد درطول تاریخ و جوامع چیست و چرا بعضی ها مثل همه ما زندگی می کنند، اما در تاریخ می درخشند و از خودشان یاد بزرگ و برجسته به یادگار می گذارند؛ مانند مالک اشتر که در تارک تاریخ اسلام قرار داشت وحاج قاسم سلیمانی با آن اجتماع عظیم در تشییع ایشان و آیت الله رییسی که بدون دعوت و خواسته ای از مردم آنها اجتماع کرده و برای ایشان اشک می ریزند و قلب هایشان می تپد، به راستی این ها چه رمز و رازی در زندگی دارند که
به این مقام می رسند.

 

حجت الاسلام امین معظمی گودرزی متذکر شد: به نظر می رسد که علت درخشیدن اینگونه افراد در تاریخ این است که به روح و عصاره و جوهر دینداری رسیده اند و این امر عامل ماندگاری در تاریخ است.

 

وی بیان کرد: اما روح دینداری چیست، چیزی نیست جز پذیرش ولایت خدا و تولی و تبری در دین و آن زمان است که دین موجب رشد و تقویت حرکت انسان در مسیر حق می شود، اگر به اجزای دین توجه کنیم این اجزا دو دسته هستند؛ یکسری مناسک و احکام و آموزه های عملی و یکسری اعتقادات و تمام این ها حتی توحید که رکن است و زمانی ارزش دارد که ولایت خدا و ولی خدا با آن ضمیمه باشد.

 

مسیول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه تاکید کرد: در سلسهالذهب حضرت رضا علیه السلام آمده که شنیدم از رسول خدا(ص) که فرمودند: «من از جبرییل شنیده ام و جبرییل نیز از خدای باریتعالی
شنیده که کلمه توحید دژ مستحکم من و خداست و هرکس وارد این دژ شود از عذاب خدا در امان است، البته زمانی که ولایت ما اهل بیت به آن ضمیمه شود.»

 

شهدا به روح دینداری رسیده بودند

 

معظمی گودرزی تبیین کرد: حالا چرا ولایت اهل بیت علیهم السلام اینقدر مهم است و ارکان دین نیز به آن ضمیمه است، خداوند در قرآن کریم می فرماید که امروز در روز غدیر روزی که جانشین و خلیفه رسول خدا مشخص شد دین خدا تکمیل شد، با اینکه رسول خدا 23 سال زحمت کشید، اما در روز غدیر دین خدا تکمیل شد، چراکه ولایت اهل بیت به آن ضمیمه شد.

 

وی در ادامه توضیح داد: ولایت اهل بیت (ع) همانند قطب نمای کشتی است و هرکس سوار کشتی دین شود، اما ولایت اهل بیت را نداشته باشد، معلوم نیست به ساحل نجات برسد، تمام مناسک دین و روزه ها و نماز ها و … خوب است و روح انسان را قوی می کند، اما اگر در مسیر ولی خدا نباشد گاهی روح انسان را در شیطنت قوی می کند.

 

مسیول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه تاکید کرد: در طول تاریخ ما خوارج را داشتیم که همه مومن واقعی بودند و روز ها روزه می گرفتند و شب ها قرآن می خواندند، اما چه کردند؟ شاهد جنایت های بسیار آن ها بودیم و در مقابل ولی خدا ایستادند، دوستان اگر حاج قاسم بزرگ شد یا رییس جمهور شهید بزرگ شد به این دلیل بود که به روح دینداری رسیده بودند.

 

معظمی گودرزی یادآور شد: شهید رییسی و همراهانشان انسان های وارسته ای بودند که خدمات زیادی برای کشور اسلامی ما انجام دادند و به ما نشان دادند که اگر می خواهید به مقام والای بندگی و بالاترین آن یعنی شهادت برسید باید خدمت به خلق کنید.

وی افزود: آیت الله لنکرانی نیز نمی فرمایند بعد از واجبات الهی هیچ حالی بهتر از خدمت به مردم نیست، اگر کشور ما با این همه دشمن مقتدرانه سرپاست به خاطر این است که پرچم اهل بیت (ع) در کشور ما برپاست، امیدوارم جوانانی که خالصانه در کشور قدم برمی دارند پرچم را به دست ولی الله اعظم برسانند.

 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "فراق یار نه آن می کند که بتوان گفت/ اشک ماتم دانشگاهیان در سوگ خادم الرضا(ع)" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "فراق یار نه آن می کند که بتوان گفت/ اشک ماتم دانشگاهیان در سوگ خادم الرضا(ع)"، کلیک کنید.