فرصت حج برای غزه – پیشتاز

فرصت حج برای غزه - پیشتاز

مقامات آمریکایی و دیگر کشورهای غربی به رغم اقدامات جنایتکارانه رژیم اشغالگر صهیونیستی در به خاک و خون کشیدن مردم بی دفاع غزه و همچنین آواره کردن بسیاری از ساکنان این منطقه، به حمایت های فزاینده خود از اسراییل ادامه می دهند. حج امسال فرصتی است تا چهره واقعی آمریکا و متحدانش برای حجاج و مردم جهان افشا شود. 

به گزارش پیشتاز، محسن پاک آیین، کارشناس حوزه روابط بین الملل در یادداشتی در جام جم نوشت: در آستانه برگزاری مراسم پرشکوه حج قرار داریم. بدون تردید حج امسال با سال های گذشته تفاوت های فراوانی دارد به ویژه این که فضای حاکم بر مردم دنیا و جهان اسلام، مملو از حس همراهی و همبستگی با مردم مظلوم فلسطین و غزه است. در چنین شرایطی زایران خانه خدا باید از فرصت شایسته ای که در کنگره جهانی حج فراهم است، استفاده کنند و از زمان برگزاری این مراسم عبادی و همچنین فضای معنوی مکه و مدینه بهره ببرند و همه یک صدا فریاد مظلومیت مردم فلسطین را سردهند و جنایات و نسل کشی رژیم اسراییل را محکوم کنند.

در کنار ارتباط و تعاملی که میان حجاج ایرانی و غیرایرانی در مراسم حج برقرار می شود، سرپرستان بعثه های کشورهای اسلامی در گفت وگوهای طرفینی و همچنین دیدارهای رسمی و غیررسمی به موضوع مقاومت مردم غزه بپردازند و ضمن محکوم کردن رژیم اشغالگر صهیونیستی و حامیانش، موضوع حمایت از حرکت فراگیر دانشجویی در حمایت از مردم فلسطین را دنبال کنند. واقعیت آن است که دامنه این جنبش نخبگانی در اعلام انزجار و تنفر از اقدامات رژیم صهیونیستی به تمام نقاط دنیا کشیده شده و این روند در آینده وسعت بیشتری پیدا خواهد کرد. 

نکته دیگری که باید به آن توجه داشت این است که موضوع، حمایت از مظلوم است که مورد تاکید قرآن و اسلام قرار دارد و جامعه ایران و سایر ملت های آزاده دنیا برای دفاع از مظلومان منتظر کسی نخواهند ماند و به وظیفه خود در قبال مردم فلسطین عمل خواهند کرد. این نکته مورد تاکید رهبر انقلاب در دیدار مسیولان و کارگزاران حج و جمعی از زایران بیت ا… الحرام بوده و می تواند الگویی برای تمام دولت های اسلامی و اعضای سازمان همکاری اسلامی باشد تا جوامع مسلمان متحدتر از گذشته به صورت یکپارچه از مردم غزه حمایت کنند. این موضوع از آن جهت اهمیت بیشتری پیدا می کند که کابینه جنگ رژیم صهیونیستی مساله حمله به رفح را تصویب کرد و در این مقطع لازم است که کشورهای اسلامی همسو با دیگر مردم مسلمان جهان تلاشی فزاینده را برای جلوگیری از اقدامات رژیم اشغالگر برای حمله به رفح به کار برند. 

تمام شواهد حاکی از آن است که آمریکا هدایتگر اصلی اسراییل و شریک اصلی جنایات این رژیم است. مقامات آمریکایی و دیگر کشورهای غربی به رغم اقدامات جنایتکارانه رژیم اشغالگر صهیونیستی در به خاک و خون کشیدن مردم بی دفاع غزه و همچنین آواره کردن بسیاری از ساکنان این منطقه، به حمایت های فزاینده خود از اسراییل ادامه می دهند. حج امسال فرصتی است تا چهره واقعی آمریکا و متحدانش برای حجاج و مردم جهان افشا شود. 

پایان خبر پیشتاز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "فرصت حج برای غزه – پیشتاز" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "فرصت حج برای غزه – پیشتاز"، کلیک کنید.