فقط با شکست حماس گروگان ها آزاد می شوند

فقط با شکست حماس گروگان ها آزاد می شوند

آفتاب نیوز :

«بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی روز یکشنبه در مصاحبه با شبکه خبری آمریکایی «فاکس نیوز» گفت که تنها راه آزادی گروگان ها در غزه، شکست حماس است به همین دلیل است که عملیات نظامی خود را ادامه می دهیم.

باوجود گذشت 128 روز از جنگ علیه غزه و افزایش تلفات ارتش رژیم اسراییل که موجب عقب نشینی گردان ها و تیپ های نظامی شده، نتانیاهو از چند روز گذشته با رد شروط حماس برای آتش بس مدعی شده که حمله زمینی را تا رفح ادامه داده و ظرف 2 هفته آینده عملیات در این شهر جنوبی غزه را آغاز خواهد کرد.

این تصمیم موجب اعتراضات بسیاری شده و حتی مقامات ارتش اسراییل را هم به مخالفت واداشته است. رییس ستاد کل ارتش هرتزی هالوی تاکید کرده که «عملیات در رفح مستلزم فراهم شدن شرایط مساعد از جمله عملیات تخلیه و هماهنگی با مصر است».

رفح واقع در جنوب نوار غزه است و بیش از یک میلیون فلسطینی آواره را در خود جای داده است. منطقه ای نزدیک به مرز مصر که هم اکنون نیز چندین بار مورد هدف بمباران های ارتش اسراییل قرار گرفته و موجب شهادت ده ها آواره فلسطینی شده است.

این در حالی است که نخست وزیر رژیم صهیونیستی امروز یکشنبه 11 فوریه در گفتگو با شبکه آمریکایی ای بی سی گفت که عدم ورود به رفح به معنای شکست در جنگ و ابقای حماس در آنجاست.

نتانیاهو در بخش دیگری از گفتگو با این رسانه آمریکایی مدعی شد که «ما مسیر امنی را برای غیرنظامیان فراهم خواهیم کرد تا بتوانند آنجا را ترک کنند؛ من در این مورد با مقامات کاخ سفید موافقم».

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "فقط با شکست حماس گروگان ها آزاد می شوند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "فقط با شکست حماس گروگان ها آزاد می شوند"، کلیک کنید.